Na terenie powiatu mrągowskiego w okresie od 8 do 14 stycznia strażacy zanotowali 5 zdarzeń w tym 2 pożary, 2 miejscowe zagrożenia i alarm fałszywy. W działaniach brało udział 11 zastępów straży pożarnej w obsadzie 36 strażaków.

  • 8 styczeń

Mrągowo - doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Wolności i Okulickiego. Nikt z osób jadących pojazdami nie został poszkodowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w obydwu pojazdach oraz ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych na jezdni.

  • 10 styczeń

Inulec - strażacy z JRG Mrągowo i OSP Mikołajki zostali zadysponowani do pożaru wewnątrz budynku mieszkalnego wykonanego z bali. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na poziomie parteru oraz silne zadymienie na poddaszu budynku. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych wyposażeni w 2 linie gaśnicze weszli do środka. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru rozpoczęto jego gaszenie oraz przewietrzania obiektu przy pomocy wentylatora osiowego. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji obiektu w celu całkowitego dogaszenia zarzewi ognia. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Przyczyny powstania pożaru ustala policja. Działania straży trwały ponad 3 godziny.

Mrągowo - alarm fałszywy z instalacji monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej.

  • 11 styczeń

Probark - strażacy zostali zadysponowani do nieprzytomnego mężczyzny leżącego przy piecu w piwnicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wspólnie z załogą karetki pogotowia strażacy przystąpili do prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W międzyczasie przewietrzono pomieszczenie piwniczne przy pomocy wentylatora. Niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić czynności życiowych, lekarz stwierdził zgon. Dochodzenie w sprawie zdarzenia prowadzi policja.

  • 13 styczeń

Krutyń - strażacy z OSP w Krutyni ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# myszaq (IP: 79.188.*.194) 2018-01-15 13:48
Te zdarzenie z 8 stycznia to zapewne wymuszenie pierwszeństwa. Światła nie działają, "kierowcy" nie patrzą na znaki i potem jest jak jest. Prawo jazdy do oddania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-15 19:50
MYSZE

MYSZEQ

DO DROGÓWKI. POSTAWIĆ W KRZAKI NIECH POLUJE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij