Na terenie powiatu mrągowskiego w okresie od 8 do 14 stycznia strażacy zanotowali 5 zdarzeń w tym 2 pożary, 2 miejscowe zagrożenia i alarm fałszywy. W działaniach brało udział 11 zastępów straży pożarnej w obsadzie 36 strażaków.

  • 8 styczeń

Mrągowo - doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Wolności i Okulickiego. Nikt z osób jadących pojazdami nie został poszkodowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w obydwu pojazdach oraz ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych na jezdni.

  • 10 styczeń

Inulec - strażacy z JRG Mrągowo i OSP Mikołajki zostali zadysponowani do pożaru wewnątrz budynku mieszkalnego wykonanego z bali. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na poziomie parteru oraz silne zadymienie na poddaszu budynku. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych wyposażeni w 2 linie gaśnicze weszli do środka. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru rozpoczęto jego gaszenie oraz przewietrzania obiektu przy pomocy wentylatora osiowego. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji obiektu w celu całkowitego dogaszenia zarzewi ognia. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Przyczyny powstania pożaru ustala policja. Działania straży trwały ponad 3 godziny.

Mrągowo - alarm fałszywy z instalacji monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej.

  • 11 styczeń

Probark - strażacy zostali zadysponowani do nieprzytomnego mężczyzny leżącego przy piecu w piwnicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wspólnie z załogą karetki pogotowia strażacy przystąpili do prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W międzyczasie przewietrzono pomieszczenie piwniczne przy pomocy wentylatora. Niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić czynności życiowych, lekarz stwierdził zgon. Dochodzenie w sprawie zdarzenia prowadzi policja.

  • 13 styczeń

Krutyń - strażacy z OSP w Krutyni ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# myszaq (IP: 79.188.*.194) 2018-01-15 13:48
Te zdarzenie z 8 stycznia to zapewne wymuszenie pierwszeństwa. Światła nie działają, "kierowcy" nie patrzą na znaki i potem jest jak jest. Prawo jazdy do oddania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-15 19:50
MYSZE

MYSZEQ

DO DROGÓWKI. POSTAWIĆ W KRZAKI NIECH POLUJE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij