Czy warto inwestować w filmy reklamowe/promocyjne swojej firmy? Bez wątpienia. W dobie dominacji serwisów społecznościowych jest to obecnie jedna z najciekawszych i najskuteczniejszych form marketingu. Dlaczego? Dobrze przygotowany film reklamowy pozostanie na długo w głowach potencjalnych klientów.

Media społecznościowe i strony internetowe firm stały się głównymi narzędziami w rękach firmowych marketingowców. Na Facebooku, Instagramie i Youtubie każdy z nas spędza średnio od 30 do 50 minut dziennie. Strony internetowe firm przeglądamy w kontekście poszukiwań potrzebnych nam produktów i usług. Te dwie silnie rozbudowane gałęzie Internetu skupiają miliony użytkowników, do których potencjalnie możemy dotrzeć w różny sposób.

Statyczna reklama odchodzi do lamusa, choć jej udział w rynku nadal jest jeszcze spory. Jest to spowodowane przyzwyczajeniami, ale i strategią marketingową, która prócz nowoczesnych form promocji sięga nadal po banery reklamowe i artykuły sponsorowane. Absolutnie najsilniej rozwijającą się odmianą internetowej reklamy są spoty reklamowe. Powód jest prosty. Dobrze opowiedzianą historię lepiej się ogląda niż czyta.

Jakie są rodzaje produkcji reklamowych?

Zależnie od pomysłu i zakresu tematycznego, który obejmuje dany film reklamowy, możemy podzielić go na cztery kategorie.

  • Filmy promocyjne – tradycyjnie pokazują cechy marki, produktu lub usługi. Najczęściej stosowane przy konkretnych, dedykowanych akcjach marketingowych. W skład tego działu zaliczane są także produkcje videoblogowe.
  • Filmy korporacyjne – prezentują szerszy obraz firmy, jako producenta danego wyrobu lub usługi, uwzględniając historię, czy sposób funkcjonowania.
  • Filmy instruktażowe – mają na celu zaprezentowanie sposobu działania, wykonania danej czynności. Najczęściej wykorzystywane przez firmy do szkoleń pracowników, czy też prezentacji sposobu użycia przez klientów produktu danej firmy.
  • Filmy prezentacyjne – to połączenie reklamy marki i produktu sygnowanego przez tę markę.

Co zrobić z filmem reklamowym?

Przygotowanie filmu reklamowego to jedno, ale drugim, ważnym elementem jest jego odpowiednie wykorzystanie. Cóż nam z filmu, jeśli nie trafi on do osób nim zainteresowanych? Podstawą jest jego umieszczenie, odpowiednie zatytułowanie i otagowanie na Youtube. Jeśli firma ma swój kanał – super, jeśli nie – należałoby go utworzyć. Z Youtube lub za pomocą innego narzędzia koniecznie należy go umieścić na swojej stronie internetowej. Najlepiej w widocznym miejscu na stronie głównej, a może nawet warto rozważyć, czy nie powinien wyświetlać się jako pierwszy na stronie.
Niezbędną czynnością jest także odpowiednie osadzenie go w mediach społecznościowych. Jeśli posiadamy dobrze działający i systematycznie aktualizowany fanpage, zadanie jest ułatwione. Odpowiedni opis, wybór kategorii i zachęcenie do interakcji użytkowników przyniesie spodziewane efekty. Jeśli nie posiadamy fanpage’a lub jest on słabo rozwinięty, sprawa jest nieco trudniejsza i w tym przypadku warto skorzystać z branżowych fanpage lub pomocy specjalistów.

Filmy przyciągają uwagę

Marketing pokochał filmy reklamowe, bo to sposób na dotarcie do klienta z jednoczesnym przekazem audio i video. Nie jest to statyczny obrazek z tekstem, którego przeczytanie zajmie odbiorcy kilka minut. Film reklamowy, z założenia jest krótki, ale w tym czasie jesteśmy w stanie pokazać odbiorcom potencjał firmy czy produktu. Wygoda odbiorców nie zachęca ich do czytania, a do oglądania. Film promocyjny niesie także jasny przekaz marketingowy – skoro firma poświęciła czas na przygotowanie ciekawego filmu, to znaczy że traktuje sprawy poważnie i z taką samą uwagą zajmie się mną, jako potencjalnym klientem. Jest także inny aspekt wyższości filmu nad tradycyjną reklamą. Możliwość umieszczenia go na Youtube, w mediach społecznościowych daje nam gwarancję, że nie zniknie z internetu. Będzie widoczny w wyszukiwarkach, na stronach dopóki samy go nie usuniemy.

Wciąż nie przekonałeś się, że produkcja video dla Twojej firmy ma sens? Zajrzyj do naszych realizacji, zobacz z kim współpracujemy i jakie filmy już stworzyliśmy.

* To pierwszy odcinek naszego nowego bloga dotyczącego mediów, marketingu, public relations i IT. Zachęcamy do współpracy i skorzystania z naszej oferty, z którą możecie zapoznać się na stronie spółki IQ Connect.

Piotr Piercewicz / redaktor naczelny mragowo24.info


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

X Zamknij
X Zamknij