Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie podsumowali ostatni rok pracy. W odprawie służbowej uczestniczyli nie tylko policjanci. Omówione zostały wyniki pracy funkcjonariuszy za miniony rok, a także plany i założenia na rok 2018.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Mrągowie odbyła się roczna odprawa, która była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu mrągowskiego za rok 2017. Oprócz kierownictwa Warmińsko-Mazurskiej Policji – insp. Tomasza Klimka, mł. insp. Andrzeja Skola Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie oraz jego I Zastępcy podinsp. Roberta Wierciszewskiego udział w odprawie wzięli naczelnicy komórek organizacyjnych komendy powiatowej oraz poszczególni kierownicy i pracownicy cywilni. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli także pan Tomasz Witkowicz Zastępca Burmistrza Mrągowa, pan Piotr Jakubowski Burmistrz Mikołajek, pani Agnieszka Kurczewska Urzędu Gminy Piecki, pan Jerzy Krasiński Wójt Gminy Mrągowo, pan Józef Maciejewski Wójt Gminy Sorkwity, oraz pani Bogusława Pidsudko-Kaliszuk Prokurator Rejonowa w Mrągowie.

Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie przywitał zaproszonych gości i podziękował za bardzo dobrą współpracę lokalnym samorządowcom i instutucjom. Następnie rozpoczęły się dokładne podsumowania działań mrągowskiej policji. Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie podziękował funkcjonariuszom i pracownikom za wkład wniesiony w uzyskane, dobre efekty. Podkreślił, że uzyskanie tak dobrych wyników było możliwe także dzięki zaangażowaniu społecznemu i dobrej współpracy z innymi instytucjami w procesie zapobiegania przestępstwom oraz ich wykrywaniu. Do podziękowań dołączył się również Starosta Mrągowski. Dodatkowo w dowód uznania wręczył statuetkę: „Przyjaciel Powiatu Mrągowskiego” w postaci symbolicznego łabędzia, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie, Komendantowi Powiatowemu Policji w Mrągowie i pani Prokurator Rejonowej w Mrągowie.

O dobrej współpracy z mrągowskimi policjantami wypowiedzieli się wszyscy przedstawiciele lokalnych samorządówa oraz Prokurator Rejonowa w Mrągowie.
Na koniec spotkania głos zabrał insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Podkreślił, że satysfakcjonujące, jest to, że 89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem bezpiecznym, co  jest zasługą policjantów  i codziennie pełnionej służby. Cieszy się, że spada przestępczość kryminalna. Zaznaczył również, że poprawia się bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ponieważ spadła liczba wypadków i ich ofiar. Ten sukces był możliwy głównie dziękizwiększeniu liczby policjantów na drogach. Ale to nie zwalnia funkcjonariuszy z kontynuowania wytężonej pracy. Co ważne cały czas policjanci realizują i będą realizować programy uspołeczniające działania Policji w tym te związane ze służbą dzielnicowych i Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Podziękował również zaproszonym gościom, wszystkim instytucjom współpracującym z policją oraz funkcjonariuszom i pracownikom policji za duże zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyli w pracę w 2017 roku.

Odprawa roczna podsumowująca wyniki pracy mrągowskich policjantów


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# qws (IP: 89.229.*.1) 2018-01-12 16:20
Trochę krzywo przykleili na tego łabędzia tabliczkę z napisem :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij