Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie wzięła udział w okręgowym etapie Olimpiady Statystycznej w Olsztynie. Uczniowie odnieśli spory sukces kwalifikując się do dalszych etapów.

We wtorek 9 stycznia uczniowie z I Liceum Ogólnoksztłcącego w składzie: Nikodem Witkowski z klasy 2a oraz Oskar Fąk i Szymon Sala z klasy 3a pod opieką p. Justyny Kindziera pojechali na zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej, które odbyły się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

Zawody polegały na rozwiązaniu dwóch testów. Pierwszy składał się z 29 zadań z zakresu m.in. matematyki, ekonomii, przedsiębiorczości, przemian społeczno-gospodarczych Polski i świata, przyrody, nauk o zdrowiu, współczesnych światowych zagrożeń. Później uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 3 pytania, które wymagały dokonania stosownych, złożonych obliczeń w oparciu o konkretny materiał statystyczny.

Podczas nerwowego oczekiwania na wyniki odbyło się spotkanie z władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych i przedstawicielami Samorządu Studenckiego, na którym przybliżyli działalność uczelni i wydziału. Uczniowie z I LO osiągnęli wielki sukces w tym etapie olimpiady: Oskar zajął 2 miejsce i uzyskał kwalifikację do pierwszej części zawodów centralnych, Nikodem zajął 5 miejsce i ma jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do następnego etapu. Szymon uzyskał miejsce 8.

Cała trójka spisała się na medal, bo uzyskała wysokie miejsca na 36 uczestników ogółem. Przygotowanie do olimpiady wymagało od uczniów wiele pracy, ale  dla takich wyników warto poświęcać siły i czas.

Trzymajmy kciuki za Oskara, żeby znalazł się w finale oraz za Nikodema, żeby uzyskał kwalifikację do zawodów centralnych.

Justyna Kindziera/ I Liceum Ogólnokształcące

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Agnieszka (IP: 89.229.*.74) 2018-01-12 20:15
Gratuluję Gronu Pedagogicznemu i uczniom:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds