Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie wzięła udział w okręgowym etapie Olimpiady Statystycznej w Olsztynie. Uczniowie odnieśli spory sukces kwalifikując się do dalszych etapów.

We wtorek 9 stycznia uczniowie z I Liceum Ogólnoksztłcącego w składzie: Nikodem Witkowski z klasy 2a oraz Oskar Fąk i Szymon Sala z klasy 3a pod opieką p. Justyny Kindziera pojechali na zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej, które odbyły się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

Zawody polegały na rozwiązaniu dwóch testów. Pierwszy składał się z 29 zadań z zakresu m.in. matematyki, ekonomii, przedsiębiorczości, przemian społeczno-gospodarczych Polski i świata, przyrody, nauk o zdrowiu, współczesnych światowych zagrożeń. Później uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 3 pytania, które wymagały dokonania stosownych, złożonych obliczeń w oparciu o konkretny materiał statystyczny.

Podczas nerwowego oczekiwania na wyniki odbyło się spotkanie z władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych i przedstawicielami Samorządu Studenckiego, na którym przybliżyli działalność uczelni i wydziału. Uczniowie z I LO osiągnęli wielki sukces w tym etapie olimpiady: Oskar zajął 2 miejsce i uzyskał kwalifikację do pierwszej części zawodów centralnych, Nikodem zajął 5 miejsce i ma jeszcze szansę na zakwalifikowanie się do następnego etapu. Szymon uzyskał miejsce 8.

Cała trójka spisała się na medal, bo uzyskała wysokie miejsca na 36 uczestników ogółem. Przygotowanie do olimpiady wymagało od uczniów wiele pracy, ale  dla takich wyników warto poświęcać siły i czas.

Trzymajmy kciuki za Oskara, żeby znalazł się w finale oraz za Nikodema, żeby uzyskał kwalifikację do zawodów centralnych.

Justyna Kindziera/ I Liceum Ogólnokształcące

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Agnieszka (IP: 89.229.*.74) 2018-01-12 20:15
Gratuluję Gronu Pedagogicznemu i uczniom:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij