Grajcie razem z Nami. Po raz 26 odbędzie się w tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mrągowo, a także wiele innych miast z naszego powiatu zagra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Sprawdźcie co będzie się działo w Centrum Kultury i Turystyki!

Już w najbliższą niedzielę Orkiestra Serc zagra na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Mrągowski Sztab WOŚP nie zwalnia tempa zwłaszcza na trzy dni przed wielkim finałem.

- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mrągowie to duże całodzienne przedsięwzięcie. To nie tylko kwestujący ulicami miasta wolontariusze. To również impreza w CKiT, która daje szansę przedszkolom, grupom czy indywidualnym wykonawcom zaprezentowania naszym mieszkańcom swoich umiejętności. I to nie tylko wokalnych. Finałowe granie rozpoczynamy o godz. 12.00. Imprezę dla mieszańców koordynuje z ramienia CKiT – Justyna Zapała – mówi Szef Sztabu WOŚP Robert Wróbel. - Przygotowaliśmy dla mrągowian kilka niespodzianek. Podczas orkiestry serc będzie można skorzystać z masażu (godz. 14.00 – 18.00), zobaczyć jak udzielić pierwszej pomocy (pokaz resuscytacji medycznej godz. 14.30), a także wziąć udział w biciu rekordu kilometrów na ergometrze wioślarskim (godz. 15.30-18.30). Światełko do nieba zaplanowane jest na godz. 18.30.

Sami widzicie, że tego dnia czekać będzie na Was mnóstwo niespodzianek. W trakcie programu odbędą się także licytacje. Organizatorzy przygotowali sporą pule oryginalnych fantów do zgarnięcia. Wśród nich między innymi do wylicytowania lot samolotem czy paralotnią, voucher na organizację przyjęcia okolicznościowego czy kampanie reklamową na naszym portalu.

Jeśli chcecie być na bieżąco zachęcamy was do odwiedzin fanpage mrągowskiego sztabu WOŚP. Tam znajdziecie zdecydowanie większą listę podarowanych fantów – kliknij tutaj!

Oprócz niespodzianek, które przygotowano w trakcie trwania programu, który znajdziecie poniżej, na ulice naszego miasta z charakterystycznymi puszkami wyjdzie ponad 100 wolontariuszy. Nie zapomnijcie ich także wesprzeć.

Przypomnijmy, Mrągowianie w ubiegłym roku wykazali się niezwykłą mobilizacją i otwartymi sercami. Udało się bowiem zebrać kwotę ponad 70 tys. zł, co stanowi kwotę dwukrotnie wyższą niż w 2016 roku. Organizatorzy liczą, że tegoroczny finał WOŚP będzie kolejnym rekordowym pod względem zebranej przez wolontariuszy kwoty pieniędzy.

Program WOŚP w Mrągowie (Centrum Kultury i Turystyki)

 • godz. 12:00 - Orkiestra Dęta Mrongovia, Art. Music Center, Grupa Biesiadna MUTW, Przedszkola: Kubuś i Stokrotka, Zespół Dęty ze Szkoły Muzycznej, SP nr 1, I LO, Kawałek Mrągowa i Przyjaciele wraz z MUTW, Mrongovia Brass, Zumba Power Fit, Pokaz Jumping Frog
 • godz. 14:45 - licytacja
 • godz. 15:15 - pokaz Centrum Kettlebell Mrągowo, Grupy z MDK: Debiut HIP – HOP Kids, Smyki, NTP Kids, NTP Crew, pokaz Freestyle, Grupy z CKiT: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego i Breaking Mrągowo
 • godz. 16:30 - licytacja
 • godz. 17:00 - koncerty zespołów: Pod Napięciem z Olsztyna, Przemek Maruchacz i Studio Wokalne "Sukces" z Mrągowa
 • około godz. 18:30 - Światełko do nieba

Tego dnia również Wielkie Granie z DJ-ami przed CKiT, a zagrają: DJ Wilga, DJ Barto, DJ MetYou, DJ MiDi, DJ Ola, DJ Kaktus, Marcyk, Mular. Inne działania Orkiestrowe:

 • Kiermasz Biblioteki Miejskiej,
 • Bufet Orkiestrowy,
 • Pokaz resuscytacji,
 • Pokaz wozów i sprzętu strażackiego przygotowany przez Straż Pożarną w Wyszemborku - godz: 12.00, miejsce: Plac Piłsudskiego
 • II Bieg do Przerębla, organizowana przez Morsy Mrągowo, Klub Biegacza Mrągowo, Women ‘s Team of Hawk. 

Serduszko wstępu - 5 złotych!

pj/ CKiT Mrągowo/ Mrągowski Sztab WOŚP

Słowa kluczowe:
 
Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij