Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie zmierzyli się z nową olimpiadą celem sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Była to Olimpiada Statystyczna, której organizatorem jest Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym.

Głównym celem olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu obszaru analiz społeczno-gospodarczych. Etap szkolny olimpiady odbył się 1 grudnia 2017 roku i polegał na rozwiązaniu testu online. Trzech uczniów z najwyższymi wynikami zakwalifikowało się do etapu okręgowego. Najwyższy wynik miał uczeń klasy 1d Adam Hura i zajął on 13 miejsce na 124 uczniów w naszym okręgu i 374 na 2545 uczniów w Polsce.

Etap okręgowy odbył się 9 stycznia w Olsztynie i polegał na rozwiązaniu dwóch testów. Uczniowie dzielnie walczyli i zmagali się zarówno z konkurencją jak i z pozytywnym stresem, który im towarzyszył. W etapie okręgowym wzięło udział 36 uczniów, a przedstawiciele naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. Było to IX miejsce ucznia klasy 1d Adama Hury i X miejsce ucznia klasy 1e Konrada Iwanowskiego. Całkiem niedaleko znalazła się trzecia uczestniczka Dominika.
Całej trójce gratuluję i życzę motywacji do dalszej pracy.

Iwona Dołżycka/ Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij