Bardzo spokojny okazał się pierwszy tydzień 2018 roku w strażackich statystykach. Na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali tylko 5 zdarzeń w tym 3 pożary i  2 miejscowe zagrożenia. W działaniach brało udział 15 zastępów straży pożarnej w obsadzie 62 strażaków.

  • 1 stycznia

Pierwszy pożar w nowym roku został odnotowany już 1 stycznia o godzinie 9.20. Strażacy gasili palące się sadze w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego w Nawiadach. Stwierdzono pęknięcie komina i zalecono nieużywanie przewodu do czasu sprawdzenia przez kominiarza.

W tym samym dniu strażacy interweniowali w Mrągowie, gdzie mieszkańcy zgłosili intensywny zapach spalonego plastiku na klatce schodowej. Przy pomocy kamery termowizyjnej i mierników wielogazowych sprawdzono wszystkie mieszkania oraz pomieszczenia piwniczne. Nie stwierdzono zagrożenia, przewietrzono cały obiekt.

  • 2 stycznia

Piecki – strażacy zostali zadysponowani do pożaru komory ze zwierzętami w chlewni. W chwili przybycia pierwszych zastępów pracownicy poinformowali, że pożar został ugaszony przy pomocy gaśnic. Strażacy sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych obiekt.

  • 4 stycznia

Wierzbowo – strażacy z JRG Mrągowo, OSP Wierzbowo i Piecki gasili pożar drewnianego budynku gospodarczego w którym znajdowało się miedzy innymi drewno opałowe. Strażacy podali 3 prądy gaśnicze wody i ugasili palący się obiekt.

  • 6 stycznia

Mikołajki – strażacy z OSP Mikołajki zabezpieczali przejście Orszaku Trzech Króli ulicami miasta.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij