Bardzo spokojny okazał się pierwszy tydzień 2018 roku w strażackich statystykach. Na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali tylko 5 zdarzeń w tym 3 pożary i  2 miejscowe zagrożenia. W działaniach brało udział 15 zastępów straży pożarnej w obsadzie 62 strażaków.

  • 1 stycznia

Pierwszy pożar w nowym roku został odnotowany już 1 stycznia o godzinie 9.20. Strażacy gasili palące się sadze w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego w Nawiadach. Stwierdzono pęknięcie komina i zalecono nieużywanie przewodu do czasu sprawdzenia przez kominiarza.

W tym samym dniu strażacy interweniowali w Mrągowie, gdzie mieszkańcy zgłosili intensywny zapach spalonego plastiku na klatce schodowej. Przy pomocy kamery termowizyjnej i mierników wielogazowych sprawdzono wszystkie mieszkania oraz pomieszczenia piwniczne. Nie stwierdzono zagrożenia, przewietrzono cały obiekt.

  • 2 stycznia

Piecki – strażacy zostali zadysponowani do pożaru komory ze zwierzętami w chlewni. W chwili przybycia pierwszych zastępów pracownicy poinformowali, że pożar został ugaszony przy pomocy gaśnic. Strażacy sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej oraz mierników wielogazowych obiekt.

  • 4 stycznia

Wierzbowo – strażacy z JRG Mrągowo, OSP Wierzbowo i Piecki gasili pożar drewnianego budynku gospodarczego w którym znajdowało się miedzy innymi drewno opałowe. Strażacy podali 3 prądy gaśnicze wody i ugasili palący się obiekt.

  • 6 stycznia

Mikołajki – strażacy z OSP Mikołajki zabezpieczali przejście Orszaku Trzech Króli ulicami miasta.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds