Dziś odbyło się przekazanie do służby nowych radiowozów, które zasiliły flotę Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Uroczystość odbyła się z udziałem mundurowych z mrągowskiej jednostki oraz zaproszonych gości.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie inspektor Tomasz Klimek. Obecna była też przedstawiciel lokalnego samorządu Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie Jarosław Babalski, przedstawiciel duchowieństwa oraz lokalne media.

Spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie mł. insp. Robert Wierciszewski, który przywitał wszystkich zebranych i podziękował za wsparcie finansowe w zakupie radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu. Po przemówieniu obecny na uroczystości ks. Wiesław Świdziński poświecił nowe radiowozy mrągowskiej Policji. Kluczyki do Opla Mokki wręczyła funkcjonariuszom Burmistrz Mrągowa. Mrągowski samorząd wsparł finansowo zakup właśnie tego pojazdu. Kolejne kluczyki miejscowym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz z Pełnomocnikiem Wojewody.

Czym będą jeździć policjanci?

Do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie trafiły trzy oznakowane pojazdy. Nowy radiowóz marki Opel Mokka X został wyprodukowany w 2017 roku. Pojazd napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra i mocy 103 kW. Jest to auto specjalnie przygotowane na potrzeby Policji. Radiowóz kosztował ponad 80 tysięcy złotych, a środki na jego zakup zostały przekazane w części przez Urząd Miejski w Mrągowie oraz przez Komendę Główną Policji. Radiowóz użytkowany będzie przez policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. 

Drugi, który trafi również do tego Referatu to Volkswagen Transporter 6 o wartości bliskiej 170 tysięcy złotych z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy 110 kW. Natomiast do Ogniwa Ruchu Drogowego trafi Kia Ceed warta blisko 60 tysięcy zł,  wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1591 cm3 i mocy 99 kW.

Wszystkie auta zostały wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mrągowskiego.

Oprac. mł. asp. Dorota Kulig
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie

Fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Przekazanie nowych radiowozów dla KPp Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# gość (IP: 188.146.*.34) 2018-01-07 20:32
ja bym im dała samochody , a na piechotę...ach , panowie mundurowi za czasów pana Skudelskiego nie było tyle radiowozów , wykrywalność duża...a teraz wsadza te swoje cztery litery , i sie panoszą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NMR-s. (IP: 89.229.*.224) 2018-01-06 20:04
A na pomalowanie całego VW Transportera to kasy zabrakło , czy już któryś przychaczył , źe zderzak nie pasuje do całości ?
A co do ilości przekazanych aut to mogło by być lepiej , wystarczy zlikwidować STRAŻ MIEJSKĄ (i tak nic nie robią ) , a te kasę przeznaczyć na dofinansowanie naszej komędy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Imie (IP: 46.169.*.52) 2018-01-06 13:28
Poświęcenie przez Księdza; +10 do szybkości xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stefek (IP: 94.254.*.76) 2018-01-06 00:50
typowa pokazówa, gorzej jak za komuny, a wewnątrz budynku zepsute kible, brak ksera, brak papieru i ten neon od lat błyskający z powodu awarii na elewacji komendy - talk rzeczywistość czy gospodarz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 31.1.*.227) 2018-01-05 15:20
Giżycko 6 - radiowozów, Kętrzyn - 4, Mrągowo -3 więc nie widzę tutaj znaczących działań "lokalnego patrioty" poza tym w Mrągowie nadal brakuje nieoznakowanego radiowozu dzięki któremu można by przytemperować lokalnych "mistrzów kierownicy" i nie chodzi mi tylko o prędkość,ale o inne niebezpieczne manewry typu wyprzedzanie,pr zejeżdzanie na czerwonym itp. Uważam że w kwestii nieoznakowany radiowóz komendant mrągowski powinien podjąć działania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... (IP: 89.229.*.10) 2018-01-05 23:01
Proszę się zorientować ile kasy i na ile radiowozów lokalne władze Giżycka i Kętrzyna dołożyły kasy. Bo szanowna Pani Otolia szarpnęła się aż na zakup jednego pojazdu!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 31.1.*.227) 2018-01-06 00:09
Proszę bardzo już się zorientowałem na zakup w Giżycku złożyli się Burmistrz Giżycka i Rynu, Wójtowie Wydmin,Kruklane k, Miłek i Giżycka oraz Starosta Giżycki. W Kętrzynie złożyli się Burmistrz Ķętrzyna,Reszla i Korsz, Starosta Kętrzyński oraz Wójt gminy Kętrzyn czyli wszystkie jednostki samorządu. W Mrągowie kasę wyłożyło tylko miasto, a gdzie Starostwo oraz gminy myślę że gdyby coś dołożyli to była szansa na większy zakup. Nie bronię Burmistrzowej ale Mrągowo to nie tylko "miasto" ale też pozostałe jednostki samorządowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Vinda (IP: 89.231.*.142) 2018-01-15 10:28
To jednak działania "lokalnego patrioty" skoro Mrągowo dostało auta mimo braku pieniędzy od pozostałych samorządów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ... (IP: 89.229.*.88) 2018-01-06 08:19
No właśnie, a gdzie pozostałe jednostki samorządu Mrągowa? Także już wiemy dlaczego Giżycko i Kętrzyn dostaje więcej radiowozów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-05 16:59
PANIE
XXYZ
WYMIENIŁ PAN MIEJSCOWOŚCI W KOLEJNOŚCI POD WZGLĘDEM LICZBY- MIESZKAŃCÓW, ILOŚCI PRZESTĘPSTW ITD. ZATEM SAM SOBIE ODPOWIEDZIAŁ PAN DLACZEGO 3 , A NIE 6 RADIOWOZÓW. W LATACH POPRZEDNICH MRĄGOWO RZADKO BYŁO BRANE POD UWAGĘ. ALBO WCALE.
NATOMIAST JEŚLI CHODZI O NIEOZNAKOWANE AUTA UWAŻAM TO ZA NIEZBYT LEGALNE, ALE PEWNE POLOWANIE NA JELENIA. ORGAN ŚCIGANIA JAK NAZWA MÓWI ZAJĄĆ SIĘ TYM POWINIEN, A NIE TAJNYM Z UKRYCIA DZIAŁANIEM I ROBIENIEM PLANU I KASY. TO OZNAKOWANE RADIOWOZY. UMUNDUROWANI POLICJANCI NA DRODZE POWINNI PILNOWAĆ, ZAPOBIEGAĆ EWENTUALNYM WYKROCZENIOM NA TERENIE MIASTA I POZA NIM. ROBIĄ TO ŁAPIĄ , ALE NIESTETY TEŻ Z UKRYCIA. SZKODA SŁÓW . NA ZACHODZIE POLICJANT TO PRZYJACIEL CZŁOWIEKA, A NIE ŚRODEK REPRESYJNY, MANDATUJĄCY , PAN WŁADZA HJEHEHEHE. ITD. SZKODA SŁÓW.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xxx (IP: 31.1.*.227) 2018-01-05 17:56
Poniekąd ma Pan rację jeśli chodzi o podział sprzętu, jednak stan techniczny mrągowskich radiowozów pozostawia wiele do życzenia często najpierw słychać jakieś dziwne dźwięki, a dopiero po chwili pojawia się radiowóz. Jeśli chodzi o pojazdy nieoznakowane to uważam że są przydatne w celu eliminacji z ruchu kierowców którzy nie widząc w pobliżu umundurowanego policjanta lub oznakowanego radiowozu czują się bezkarni i zwyczajnie im odbija a potem są ludzkie tragedie. Mam nadzieję że dożyję czasów gdy sukcesem policji bedzie prewencja czyli zapobieganie a nie represje - karanie,ale do tego jeszcze długa droga bo teraz to tylko słupki,mierniki ,statystyka czyli mandaty mandaty i jeszcze raz mandaty bo kasa w budżecie musi się zgadzać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-05 19:25
PANIE XXX
YZ
UZUPEŁNIŁ PAN I TAK ZA DŁUGI MÓJ KOMENTARZ.
NIE MAM NIC DO DODANIA. CHOĆ MATEMATYK ZE MNIE NIEZŁY.
POZDRAWIAM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qws (IP: 89.229.*.1) 2018-01-05 14:16
A w Kętrzynie też dziś przekazali 4 nieoznakowane radiowozy. U nas by się jeden przydał nieoznakowany z wideorejestrato rem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# NKE (IP: 89.228.*.112) 2018-01-06 10:10
w Kętrzynie 5 4 nieoznakowane Citroeny i 1 oznakowany Hyundai
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Smutny Rabin (IP: 91.229.*.24) 2018-01-05 12:21
Gdzie jest BMW się pytam???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# zbychu (IP: 94.254.*.102) 2018-01-05 12:00
Będzie się wygodnie spało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2018-01-05 11:45
NIE LUBIĘ POLICJI
( SAMA TEMU WINNA. POPRAWIĆ SIĘ PO-WINNA)
ALE PO RAZ KOLEJNY NAPISZĘ.
OD KIEDY KLIMEK ZOSTAŁ KOMENDANTEM WOJEWÓDZKIM ZACZĘŁO SIĘ WIELE TU DZIAĆ. PCHA TU DUŻO ZALEGŁEGO GROSZA W POSTACI AUT, REMONTÓW ITD. BRAVO. CENIĘ LOKALNYCH PATRIOTÓW.
POZDRAWIAM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# myszaq (IP: 79.188.*.194) 2018-01-05 11:20
Tutaj ksiądz był a na otwarciu Maka zabrakło- dlaczego?! A i ważne pytanie- kiedy dostaną nieoznakowaną Lancie i BMW?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
EcoJazda

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij
McDonald`s czerwiec