Dziś odbyło się przekazanie do służby nowych radiowozów, które zasiliły flotę Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Uroczystość odbyła się z udziałem mundurowych z mrągowskiej jednostki oraz zaproszonych gości.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie inspektor Tomasz Klimek. Obecna była też przedstawiciel lokalnego samorządu Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw administracji zespolonej i administracji niezespolonej w województwie Jarosław Babalski, przedstawiciel duchowieństwa oraz lokalne media.

Spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie mł. insp. Robert Wierciszewski, który przywitał wszystkich zebranych i podziękował za wsparcie finansowe w zakupie radiowozów dla Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu. Po przemówieniu obecny na uroczystości ks. Wiesław Świdziński poświecił nowe radiowozy mrągowskiej Policji. Kluczyki do Opla Mokki wręczyła funkcjonariuszom Burmistrz Mrągowa. Mrągowski samorząd wsparł finansowo zakup właśnie tego pojazdu. Kolejne kluczyki miejscowym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz z Pełnomocnikiem Wojewody.

Czym będą jeździć policjanci?

Do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie trafiły trzy oznakowane pojazdy. Nowy radiowóz marki Opel Mokka X został wyprodukowany w 2017 roku. Pojazd napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra i mocy 103 kW. Jest to auto specjalnie przygotowane na potrzeby Policji. Radiowóz kosztował ponad 80 tysięcy złotych, a środki na jego zakup zostały przekazane w części przez Urząd Miejski w Mrągowie oraz przez Komendę Główną Policji. Radiowóz użytkowany będzie przez policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. 

Drugi, który trafi również do tego Referatu to Volkswagen Transporter 6 o wartości bliskiej 170 tysięcy złotych z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy 110 kW. Natomiast do Ogniwa Ruchu Drogowego trafi Kia Ceed warta blisko 60 tysięcy zł,  wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1591 cm3 i mocy 99 kW.

Wszystkie auta zostały wcześniej przystosowane do służby w policji, zgodnie z przygotowaną specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Systematyczna modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mrągowskiego.

Oprac. mł. asp. Dorota Kulig
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie

Fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Przekazanie nowych radiowozów dla KPp Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij