Strażacy z powiatu mrągowskiego zanotowali 8 zdarzeń w tygodniu od 25 do 31 grudnia. Cztery z nich to kolizje i wypadki na drogach powiatu mrągowskiego. W działaniach brało udział 21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 85 strażaków.

W 2017 roku na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 173 pożary, 526 miejscowych zagrożeń i 77 alarmów fałszywych. Jest to o 79 zdarzeń mniej niż w 2016 roku, kiedy odnotowano 206 pożarów, 606 miejscowych zagrożeń i 43 alarmy fałszywe. A jak wyglądał ostatni tydzień roku w pracy mrągowskich strażaków?

  • 25  grudnia

Mrągowo - zastępy z JRG Mrągowo brały udział w działaniach związanych usuwaniem skutków kolizji drogowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji wyciekających płynów eksploatacyjnych. Nikt z podróżujących pojazdami nikt nie odniósł obrażeń.

  • 26 grudnia

Użranki - zastępy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Zespól Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji prowadziły działania po uderzeniu samochodu osobowego w drzewo. Pojazdem podróżowała kobieta, która odniosła obrażenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz udzielili pierwszej pomocy kobiecie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o transporcie poszkodowanej do szpitala .Działania prowadzone przez straż trwały ponad 2 godziny.

  • 28 grudnia

Dłużec – strażacy z OSP Piecki przy pomocy pomp wypompowywali wodę z rozlewiska, która zalewała drogę i uniemożliwiała dojazd do kilku posesji
Sorkwity – 2 zastępy z JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji brały udział w działaniach związanych z wypadkiem drogowym na drodze krajowej nr 16 w okolicach stacji paliw w Sorkwitach. W zdarzeniu uczestniczył 3 samochody osobowe, a 2 osoby zostały ranne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z elementów konstrukcyjnych pojazdów oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania trwały ponad 3 godziny.

  • 29 grudnia

Mrągowo - 2 zastępy z JRG Mrągowo, Zespól Ratownictwa Medycznego oraz policja brały udział w działaniach zwianych z kolizją  dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały przewiezione na obserwacje do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzania, oraz odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach.
Mrągowo - pożar plastikowego pojemnika do selektywnej zbiórki makulatury,

  • 30 grudnia

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu handlowego,
Szestno - 2 zastępy z JRG Mrągowo, OSP Szestno, Użranki i Wyszembork zostały zadysponowane do pożaru na terenie byłej suszarni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kilku miejscach palą się składowane śmieci na łącznej powierzchni około 100 m2. Strażacy ugasili palące się śmieci przy pomocy 2 prądów gaśniczych wody.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds