Strażacy z powiatu mrągowskiego zanotowali 8 zdarzeń w tygodniu od 25 do 31 grudnia. Cztery z nich to kolizje i wypadki na drogach powiatu mrągowskiego. W działaniach brało udział 21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 85 strażaków.

W 2017 roku na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 173 pożary, 526 miejscowych zagrożeń i 77 alarmów fałszywych. Jest to o 79 zdarzeń mniej niż w 2016 roku, kiedy odnotowano 206 pożarów, 606 miejscowych zagrożeń i 43 alarmy fałszywe. A jak wyglądał ostatni tydzień roku w pracy mrągowskich strażaków?

  • 25  grudnia

Mrągowo - zastępy z JRG Mrągowo brały udział w działaniach związanych usuwaniem skutków kolizji drogowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji wyciekających płynów eksploatacyjnych. Nikt z podróżujących pojazdami nikt nie odniósł obrażeń.

  • 26 grudnia

Użranki - zastępy z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Zespól Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji prowadziły działania po uderzeniu samochodu osobowego w drzewo. Pojazdem podróżowała kobieta, która odniosła obrażenia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz udzielili pierwszej pomocy kobiecie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o transporcie poszkodowanej do szpitala .Działania prowadzone przez straż trwały ponad 2 godziny.

  • 28 grudnia

Dłużec – strażacy z OSP Piecki przy pomocy pomp wypompowywali wodę z rozlewiska, która zalewała drogę i uniemożliwiała dojazd do kilku posesji
Sorkwity – 2 zastępy z JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji brały udział w działaniach związanych z wypadkiem drogowym na drodze krajowej nr 16 w okolicach stacji paliw w Sorkwitach. W zdarzeniu uczestniczył 3 samochody osobowe, a 2 osoby zostały ranne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z elementów konstrukcyjnych pojazdów oraz rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania trwały ponad 3 godziny.

  • 29 grudnia

Mrągowo - 2 zastępy z JRG Mrągowo, Zespól Ratownictwa Medycznego oraz policja brały udział w działaniach zwianych z kolizją  dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały przewiezione na obserwacje do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzania, oraz odłączeniu akumulatorów w obydwu pojazdach.
Mrągowo - pożar plastikowego pojemnika do selektywnej zbiórki makulatury,

  • 30 grudnia

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu handlowego,
Szestno - 2 zastępy z JRG Mrągowo, OSP Szestno, Użranki i Wyszembork zostały zadysponowane do pożaru na terenie byłej suszarni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kilku miejscach palą się składowane śmieci na łącznej powierzchni około 100 m2. Strażacy ugasili palące się śmieci przy pomocy 2 prądów gaśniczych wody.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij