Koniec roku skłania do przemyśleń i podsumowań, co także i my czynimy. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie 2017 roku w postaci 10 najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu (pomijając informacje "kryminalne" i wypadki). Zerkniemy także w nasze statystyki, które w 2017 roku prezentowały się imponująco. Zapraszamy!

1. Nietypowa interwencja. Ratownicy medyczni uratowali psa
Ciekawa historia przytrafiła się w lipcu ratownikom medycznym z mrągowskiego szpitala. Zostali wezwani na miejsce pożaru, ale gdy okazało się, że mieszkańcy budynku nie potrzebują pomocy, zwrócili uwagę na psa, który ewidentnie potrzebował pomocy. I choć ratownicy medyczni nie są weterynarzami, udało im się pomóc zwierzęciu.

Kliknij i przejdź do artykułu.


2. Prestiżowe zawody tenisowe w Mrągowie. Turniej jakiego w Polsce jeszcze nie było!
W marcu uroczyście ogłoszono pierwszy w historii Mrągowa cykl turniejów tenisa ziemnego z serii ITF Men’s Futures. Niemal przez całe lato na kortach hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa na poważnie grano w tenisa, a organizatorzy tak się rozochocili, że w sierpniu zorganizowali jeszcze cykl turniejów żeńskich. Według zapowiedzi, 2018 rok przyniesie nam w tej materii jeszcze sporo dobrego.

Kliknij i przejdź do artykułu.


3. Archeolodzy stacjonują pod Pieckami. Wykopali biżuterię sprzed 1500 lat
W lipcu archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego zaprosili nas w okolice Wólki Prusinowskiej (gmina Piecki), by pochwalić się wyjątkowymi skarbami, które wykopali na terenie dawnego cmentarza. Niektóre z nich przeleżały w ziemi nawet ponad 1500 lat.

Kliknij i przejdź do artykułu.


4. Mrągowski przewoźnik likwiduje połączenia Mrągowo-Olsztyn!

We wrześniu dotarła do nas bardzo niemiła informacja dotycząca komunikacji międzymiastowej. Mrągowski PKS zlikwidował bowiem linię Mobilis Express pomiędzy Mrągowem, a Olsztynem. U progu rozpoczynającego się wówczas roku akademickiego, zmartwili się studenci korzystający z tej linii. Ale szybko pojawiły się inni przewoźnicy, którzy wypełnili lukę. A dla mrągowskiego PKS likwidacja linii, która odbiła się szerokim echem w Mrągowie i okolicach, to marketingowy strzał w stopę.

Kliknij i przejdź do artykułu.


5. Mazurska Noc Kabaretowa bez TVP! Po raz pierwszy od 1999 roku

Na początku czerwca gruchnęła wiadomość, że Telewizja Publiczna nie pokaże Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Organizatorzy MNK w tym roku postanowili współpracować z Telewizją Puls. Jak będzie w 2018 roku? Tego na razie nie wiadomo.

Kliknij i przejdź do artykułu.


6. Kto wystąpi na Dniach Mrągowa? Poznaliśmy artystów!

Informacje o tym, kto zagra na dniach Mrągowa zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie było i w tym roku, bo artykuł z marca znalazł się w pierwszej dziesiątce naszego zestawienia. Wtedy informowaliśmy jeszcze, że wystąpi Zbigniew Wodecki, niestety życie napisało inny, smutniejszy scenariusz…

Kliknij i przejdź do artykułu.


7. Duża inwestycja Mlekpolu. Video z budowy

Od ponad roku trwa budowa nowoczesnej proszkowni w SM Mlekpol w Mrągowie. Regularnie odwiedzamy miejsce budowy, by dokumentować postęp prac. Nasz artykuł z kwietnia cieszył się sporym zainteresowaniem, z pewnością dzięki efektownym ujęciom Pawła Krasowskiego z redakcyjnego drona.

Kliknij i przejdź do artykułu.


8. Poznaliśmy nazwiska nowych dyrektorów szkół

Rok 2017 przyniósł wybory dyrektorów dwóch mrągowskich szkół ponadpodstawowych. Zmian dokonano w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Oświatowo-Sportowym Baza w Mrągowie. Informowaliśmy o tym w lipcu, a nowi dyrektorzy rozpoczęli pracę we wrześniu.

Kliknij i przejdź do artykułu.


9. Firma z Biskupca odbierze śmieci od mieszkańców miasta i gminy

Mijający rok przyniósł także rewolucję śmieciową, bo tak trzeba nazwać wejście na mrągowski rynek odpadów komunalnych firmy z Biskupca. Nowy podmiot na naszym terenie poważnie obniżył cenę i wygrał przetargi w mieście i gminie Mrągowo.

Kliknij i przejdź do artykułu.


10. Jakie inwestycje planuje miasto w 2017 roku?

Tematy inwestycyjne zawsze się dobrze „sprzedają”, czego przykładem jest 10 miejsce naszego zestawienia dla artykułu o planach inwestycyjnych miasta na 2017 rok. Czy wszystkie plany zostały zrealizowane? Możecie powrócić do artykułu ze stycznia i sprawdzić.

Kliknij i przejdź do artykułu.


Rok 2017 był także ważny dla nas. Po pięciu latach funkcjonowania możemy śmiało przyznać, że jesteśmy najchętniej czytanym portalem informacji lokalnych w powiecie mrągowskim. Średnio w każdym miesiącu mijającego roku odwiedzało nas około 34 tysiące unikalnych użytkowników (wg Google Analytics), którzy łącznie przez cały rok wygenerowali prawie 2 miliony odsłon. To nasz najlepszy rok w pięcioletniej historii!

Z tego miejsca pragniemy podziękować za zaufanie i życzyć jak najlepszego 2018 roku! Dla nas to także będzie rok pełen wyzwań…

W imieniu redakcji:
Piotr Piercewicz, redaktor naczelny mragowo24.info

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-12-31 14:11
POZDRAWIAM SERDECZNIE REDAKCJĘ Z NOWYM 2018 ROKIEM.
ŻYCZĘ SUKCESÓW I TU I W ŻYCIU OSOBISTYM.
WASZ NIE ZAWSZE ZDYSCYPLINOWANY , ALE WIERNY CZYTELNIK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds