Koniec roku skłania do przemyśleń i podsumowań, co także i my czynimy. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie 2017 roku w postaci 10 najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu (pomijając informacje "kryminalne" i wypadki). Zerkniemy także w nasze statystyki, które w 2017 roku prezentowały się imponująco. Zapraszamy!

1. Nietypowa interwencja. Ratownicy medyczni uratowali psa
Ciekawa historia przytrafiła się w lipcu ratownikom medycznym z mrągowskiego szpitala. Zostali wezwani na miejsce pożaru, ale gdy okazało się, że mieszkańcy budynku nie potrzebują pomocy, zwrócili uwagę na psa, który ewidentnie potrzebował pomocy. I choć ratownicy medyczni nie są weterynarzami, udało im się pomóc zwierzęciu.

Kliknij i przejdź do artykułu.


2. Prestiżowe zawody tenisowe w Mrągowie. Turniej jakiego w Polsce jeszcze nie było!
W marcu uroczyście ogłoszono pierwszy w historii Mrągowa cykl turniejów tenisa ziemnego z serii ITF Men’s Futures. Niemal przez całe lato na kortach hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa na poważnie grano w tenisa, a organizatorzy tak się rozochocili, że w sierpniu zorganizowali jeszcze cykl turniejów żeńskich. Według zapowiedzi, 2018 rok przyniesie nam w tej materii jeszcze sporo dobrego.

Kliknij i przejdź do artykułu.


3. Archeolodzy stacjonują pod Pieckami. Wykopali biżuterię sprzed 1500 lat
W lipcu archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego zaprosili nas w okolice Wólki Prusinowskiej (gmina Piecki), by pochwalić się wyjątkowymi skarbami, które wykopali na terenie dawnego cmentarza. Niektóre z nich przeleżały w ziemi nawet ponad 1500 lat.

Kliknij i przejdź do artykułu.


4. Mrągowski przewoźnik likwiduje połączenia Mrągowo-Olsztyn!

We wrześniu dotarła do nas bardzo niemiła informacja dotycząca komunikacji międzymiastowej. Mrągowski PKS zlikwidował bowiem linię Mobilis Express pomiędzy Mrągowem, a Olsztynem. U progu rozpoczynającego się wówczas roku akademickiego, zmartwili się studenci korzystający z tej linii. Ale szybko pojawiły się inni przewoźnicy, którzy wypełnili lukę. A dla mrągowskiego PKS likwidacja linii, która odbiła się szerokim echem w Mrągowie i okolicach, to marketingowy strzał w stopę.

Kliknij i przejdź do artykułu.


5. Mazurska Noc Kabaretowa bez TVP! Po raz pierwszy od 1999 roku

Na początku czerwca gruchnęła wiadomość, że Telewizja Publiczna nie pokaże Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Organizatorzy MNK w tym roku postanowili współpracować z Telewizją Puls. Jak będzie w 2018 roku? Tego na razie nie wiadomo.

Kliknij i przejdź do artykułu.


6. Kto wystąpi na Dniach Mrągowa? Poznaliśmy artystów!

Informacje o tym, kto zagra na dniach Mrągowa zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie było i w tym roku, bo artykuł z marca znalazł się w pierwszej dziesiątce naszego zestawienia. Wtedy informowaliśmy jeszcze, że wystąpi Zbigniew Wodecki, niestety życie napisało inny, smutniejszy scenariusz…

Kliknij i przejdź do artykułu.


7. Duża inwestycja Mlekpolu. Video z budowy

Od ponad roku trwa budowa nowoczesnej proszkowni w SM Mlekpol w Mrągowie. Regularnie odwiedzamy miejsce budowy, by dokumentować postęp prac. Nasz artykuł z kwietnia cieszył się sporym zainteresowaniem, z pewnością dzięki efektownym ujęciom Pawła Krasowskiego z redakcyjnego drona.

Kliknij i przejdź do artykułu.


8. Poznaliśmy nazwiska nowych dyrektorów szkół

Rok 2017 przyniósł wybory dyrektorów dwóch mrągowskich szkół ponadpodstawowych. Zmian dokonano w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Oświatowo-Sportowym Baza w Mrągowie. Informowaliśmy o tym w lipcu, a nowi dyrektorzy rozpoczęli pracę we wrześniu.

Kliknij i przejdź do artykułu.


9. Firma z Biskupca odbierze śmieci od mieszkańców miasta i gminy

Mijający rok przyniósł także rewolucję śmieciową, bo tak trzeba nazwać wejście na mrągowski rynek odpadów komunalnych firmy z Biskupca. Nowy podmiot na naszym terenie poważnie obniżył cenę i wygrał przetargi w mieście i gminie Mrągowo.

Kliknij i przejdź do artykułu.


10. Jakie inwestycje planuje miasto w 2017 roku?

Tematy inwestycyjne zawsze się dobrze „sprzedają”, czego przykładem jest 10 miejsce naszego zestawienia dla artykułu o planach inwestycyjnych miasta na 2017 rok. Czy wszystkie plany zostały zrealizowane? Możecie powrócić do artykułu ze stycznia i sprawdzić.

Kliknij i przejdź do artykułu.


Rok 2017 był także ważny dla nas. Po pięciu latach funkcjonowania możemy śmiało przyznać, że jesteśmy najchętniej czytanym portalem informacji lokalnych w powiecie mrągowskim. Średnio w każdym miesiącu mijającego roku odwiedzało nas około 34 tysiące unikalnych użytkowników (wg Google Analytics), którzy łącznie przez cały rok wygenerowali prawie 2 miliony odsłon. To nasz najlepszy rok w pięcioletniej historii!

Z tego miejsca pragniemy podziękować za zaufanie i życzyć jak najlepszego 2018 roku! Dla nas to także będzie rok pełen wyzwań…

W imieniu redakcji:
Piotr Piercewicz, redaktor naczelny mragowo24.info


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-12-31 14:11
POZDRAWIAM SERDECZNIE REDAKCJĘ Z NOWYM 2018 ROKIEM.
ŻYCZĘ SUKCESÓW I TU I W ŻYCIU OSOBISTYM.
WASZ NIE ZAWSZE ZDYSCYPLINOWANY , ALE WIERNY CZYTELNIK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij