Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie podsumowują świąteczny czas na drogach powiatu mrągowskiego. Niestety mimo wielu apeli mundurowi nałożyli 14 mandatów za przekroczenie prędkości, a także znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Za policjantami z naszego powiatu pracowity świąteczny weekend. By było bardziej bezpiecznie zostały przeprowadzone działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Do działań zaangażowanych zostało 86 funkcjonariuszy mrągowskiej policji. Podczas ich realizacji skontrolowano 162 pojazdy. Kierowców tych pojazdów poddano badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Pierwszy miał 0,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast drugi mężczyzna miał ponad 1,7.

Podczas prowadzonych działań policjanci nałożyli 50 mandatów, w tym 14 za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy. Ujawniono również 12 pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego i 1 nietrzeźwą rowerzystkę. W tym okresie policjanci pracowali przy 7 kolizjach drogowych.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Mrągowo 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij