Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo wielu policyjnych apeli są osoby, które ryzykują nie tylko własne życie. O braku pobłażliwości dla takich zachowań przekonał się 32-latek, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu. W organizmie miał 2 promile alkoholu.

W niedzielne popołudnie po godzinie 13.00 na krajowej szesnastce doszło do zdarzenia drogowego. Oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Mrągowo-Probark zauważono auto w rowie i pewnie doszło tam do kolizji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, kierujący fordem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo policjanci ustalili również główną przyczynę zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego dnia kierowca stracił prawo jazdy kategorii B, auto natomiast przekazano trzeźwemu kierowcy. Dodatkowo 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będzie tłumaczył się ze swojego zachowania.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Mrągowo promile 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Przemek N. z Mrągowa (IP: 89.229.*.32) 2017-12-19 22:20
Jestem ofiarą poszkodowaną przez pijanego kierowcę, który ucieķł z miejsca nie udzielając mi pierwszej pomocy ... :( po ok. 2 godzinach został zatrzymany i aresztowany na 48 godzin, wyrok jaki dostał jest bardzo śmieszny ... 4 lata pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata i utracił Prawo jazdy na 4 lata ... :( skutkami wypadku były bardzo poważne : miałem złamany kręgosłup, wstrząs mózgu i jego obrzęk, odgryziony język oraz wiele innych uszkodzeń ciała, nie stety stwirdzam, że w naszym kraju nie ma Prawa , a bandyci chodzą śmiejąc się na wolności ... :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kaśka (IP: 89.229.*.193) 2017-12-22 18:12
Moim zdaniem powinni ich karać jak za morderstwo .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij