Oświadczenie w nawiązaniu do artykułu dotyczącego inwestycji przy ulicy Oficerskiej w Mrągowie i w odpowiedzi na pytania właściciela firmy Budextan dotyczące naprawy drogi w ulicy Oficerskiej.

Jako inwestor budynków w zabudowie szeregowej na ulicy Oficerskiej chciałbym poinformować, że procedura naprawy dróg oraz nieodpłatne zagospodarowanie terenów miejskich w okolicach prowadzonej inwestycji jest standardową procedurą wykonywaną przez wszystkich inwestorów. Inwestorzy dbający o funkcjonalność i estetykę inwestycji zagospodarowują drogi, chodniki, parkingi, z których korzystają przyszli klienci. Wszystkie moje inwestycje (również tereny miejskie) były zagospodarowane. Po zakończeniu prowadzenia swojej inwestycji również poniosłem duże nakłady naprawy tej drogi, kładąc asfalt w obrębie budowanych budynków ulicy Oficerskiej oraz wyrównałem nierówności. Dementując sugestie odnośnie przebudowy i wymogów przebudowy drogi chciałbym poinformować, że zagospodarowywana przez moją firmę działka miała podobny areał jak działka naprzeciw i przepisy nie zobowiązywały mnie w żaden sposób do przebudowania drogi. Według mojej oceny przebudowa drogi na ulicy Oficerskiej wynika z prowadzonej inwestycji. Z działki, na której posadowiona jest zabudowa szeregowa wyjeżdża kilka aut, a z terenu prowadzonej inwestycji docelowo będzie wyjeżdżać 59 samochodó z jednego wyjazdu, czyli więcej niż z całej ulicy Oficerskiej. Przepisy dotyczące dróg wjazdów i wyjazdów reguluje odpowiednie prawo, które jest identyczne dla wszystkich inwestorów i firm.

Jednocześnie oświadczam, że nie chcę być mieszany w żadne sprawy dotyczące prowadzonej przez Budextan inwestycji, a z wszelkimi postępowaniami toczącymi się w kwestii tej budowy nie mam nic wspólnego. Nigdy nie działałem na szkodę i nie występowałem przeciwko inwestycji firmy Budextan, nie skladałem skarg i nie występowałem w tej sprawie na sesjach Rady Miejskiej.

Pragnę jednocześnie dodać, że wszystkie sugestie kierowane pod moim adresem w artykule z dn. 14.11.2017 są krzywdzące, nieprawdziwe i działają na niekorzyść mojej firmy. Wobec osób i firm zamieszczających nieprawdziwe informacje dotyczące prowadzonej przeze mnie działalności będą wyciągane konsekwencje prawne.

Korzystając z okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt. Z poważaniem – Jacek Bugiel.


Zachęcam jednocześnie do zapoznania się z ofertą inwestycyjną planowanego osiedla Juno.{jcomments off}

* Artykuł sponsorowany.

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij