Na początku grudnia ruszyła społeczna akcja zbierania książek, gier, zabawek i artykułów plastycznych dla Oddziału Dziecięcego szpitala w Mrągowie. To wyjątkowa inicjatywa, bo zebrane dary umilać będą pobyt małym pacjentom. Zbiórka „Namaluj uśmiech” potrwa do 20 kwietnia.

Chcą sprawić, by na twarzach małych pacjentów pojawił się uśmiech. Starostwo Powiatowe w Mrągowie wspólnie z Bursą Międzyszkolną, Szkołą Podstawową nr 1 oraz przedszkolami "Kubuś" i "Stokrotka" organizuje akcję charytatywną dla dzieci z Oddziału Dziecięcego Szpitala im. M. Kajki w Mrągowie.

Akcję wyposażenia oddziału w zabawki zainicjowała Joanna Bohdziewicz, wychowawca w Bursie Międzyszkolnej. To nie pierwsza inicjatywa mrągowianki, w czerwcu zorganizowała zbiórkę książek do szpitalnej biblioteki. – Zabawek, które umiliłyby małym pacjentom czas spędzony w szpitalu, zawsze brakuje. Zachęcam do włączenia się w tę szczytną akcję. Zebrane dary trafią na oddział dziecięcy, a przekażą je osobiście dzieci z przedszkoli, które włączyły się w zbiórkę.

Tym razem organizatorzy chcą umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu i w tym celu na początku grudnia rozpoczęli akcję zbierania książek, gier, układanek, zabawek i artykułów plastycznych. Przekrój wiekowy dzieci przebywających na oddziale jest bardzo duży, dlatego potrzebne są różne zabawki czy książki, zarówno dla maluszków, jak i nastolatków.

Wy również możecie pomóc! Jeśli macie kurzące się na półkach książki, a może w kartonach piętrzących się w piwnicy przechowujecie zabawki, z których dzieci już dawno wyrosły, to podzielcie się nimi z małymi pacjentami. Nie muszą to być nowe przedmioty, ważne by były kompletne i zadbane.

Dary można składać we wszystkich placówkach, które włączyły się w akcję „Namaluj uśmiech”. Zbiórka potrwa do 20 kwietnia.

Marlena Bieleninik

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij