Tradycyjne Mikołajki w Mikołajkach pełne były atrakcji dla najmłodszych, kulinarnych specjałów oraz aktywności sportowych. Cieszyła także frekwencja, bo w mikołajkowych biegach wzięło udział ponad 700 osób!

10 grudnia przy Zespole Szkół w Mikołajkach zorganizowano zimowa zabawę dla całych rodzin. Na scenie umiejscowionej przy placu szkolnym wystąpiły dzieci z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach, szkół podstawowych w Olszewie i Woźnicach, szkół prowadzonych przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz młodzi artyści z Centrum Kultury "Kłobuk". Skocznej muzyce towarzyszyły tańce i spektakle nawiązującym do Świat Bożego Narodzenia.

Wśród publiki krążył zaś Święty Mikołaj rozdając drobne upominki, przygotowano także ponad tysiąc paczek, które trafiły do najmłodszych mieszkańców gminy. Można było także spróbować ciepłych posiłków. Na stoisku kucharzy z Hotelu Amax, Grupy Amax Wioska Żeglarska, Hotelu Robert's Port, Hotelu Santa Monica oraz Zespołu Oświatowego serwowano pysznego kurczaka w warzywnym sosie po indyjsku. Szefowie kuchni organizowali wspólne gotowanie po raz drugi.

- My się bardzo dobrze znamy, lubimy i dlatego robimy coś wspólnie dla mieszkańców w taki wyjątkowy dzień - mówi Marcin bała, jeden z kucharzy.
Również członkowie Klubu Radnych Mikołajki serwowali smakołyki: specjalny bigos z kuchni polowej oraz kiełbaski z grilla.

- Mikołajki w Mikołajkach to czas integracji z mieszkańcami - mówi burmistrz Piotr Jakubowski. - Spotykamy się już od piętnastu lat, z przyjemnością razem gotujemy bigos, grochówkę. Impreza dalej cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku za animacje dla najmłodszych odpowiadała firma BartBo. Były więc stoiska z segwayami, bramka celnościowa oraz gry i zabawy edukacyjne. Przygotowano także dwa stoiska z malowaniem twarzy.

Korytarz szkolny zamienił się zaś w jarmark świąteczny. Można było nabyć tam ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dochód z części z nich przeznaczany był na cele charytatywne

Rekordowo w mikołajkowych biegach

Nieodłączonym elementem imprezy Mikołajki w Mikołajkach są zawody biegowe. W tym roku Mikołajkowa Dyszka odbyła się już po raz trzynasty. Natomiast zawodnicy startujący na dystansie półmaratonu pokonali trasę już po raz piąty. Biegi organizowane przez UKS Atos Woźnice mają już charakter międzynarodowy. W zawodach wystartowali również obywatele Litwy, Rosji, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Wielkiej Brytanii i USA.

- Zainteresowanie tegoroczną edycją przeszło nasze oczekiwania. Limit 500 miejsce w kategorii OPEN został już osiągnięty na 2 tygodnie przed biegiem. We wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie ponad 700 osób. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie ze strony biegaczy – mówi Wojtek Brodowski.

Wzorem lat ubiegłych zawody miały również charakter charytatywny. Cześć pieniędzy z wpisowego zostanie przekazane na rehabilitację Zosi Michaluk. W tym roku jest to kwota 4000 zł. Półmaraton najszybciej pokonał Michał Smalec z Ełku, którego czas to 1:15:23. Najlepszą kobietą na tym dystansie była Litwinka Loreta Petkevicien z czasem 1:29:08. Mikołajską dyszkę jako pierwszy zakończył mieszkaniec Studzianki Andrzej Czerwiński (0:34:45). Najszybszą kobietą była Martyna Konarzewska z Działdowa (0:38:41). Bardzo dobrze poradzili sobie również reprezentanci Mikołajek. Małgorzata Tercjak dystans 10 km pokonała w 0:46:23. Wśród mikołajczan na dystansie półmaratonu najlepszy był Zbigniew Remiszewski z czasem 1:46:40.

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Tekst i fot. Mateusz Klimek

Mikołajki w Mikołajkach


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij