Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie, który od pięciu godzin, przebywał na zimnie, na przystanku autobusowym. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Dlatego jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

Policjanci reagują na każdy przypadek zagrożenia życia z powodu wychłodzenia. Tak było też i w piątkowy wieczór. Po godzinie 21.00 funkcjonariusze patrolujący teren gminy Mikołajki, zauważyli mężczyznę na wózku inwalidzkim przebywającego na przystanku autobusowym w Prawdowie.

W rozmowie z nim ustalili, że przebywa tam już od około 5 godzin i że niestety nie ma żadnej rodziny, u której mógłby się schronić. Z uwagi na niską temperaturę i ochronę mężczyzny przed wychłodzeniem policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie. W efekcie interwencji bardzo wyziębiony mężczyzna w porę trafił do szpitala.

Warto podkreślić, że w takim okresie niemal każdej doby funkcjonariusze przeprowadzają tego typu interwencje, niejednokrotnie ratując życie i zdrowie. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Źródło: KWP Olsztyn

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Mrągowo wyziębienie 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Olgiert (IP: 79.163.*.247) 2017-12-11 23:48
Ja [cenzura], szkoda, że tego w uwadze na tvn nie było... była by nagroda. sukces polskiej policji, no brawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Osoba (IP: 193.28.*.87) 2017-12-11 16:18
Mieszkańcy nie są obojętni, ale nasza Policja w niektórych przypadkachg już niestety jest obojętna i perfidna - po zgłoszeniu zagrożenia przyjeżdżają i chowają sią za budynek i odnotowują, że nic na miejscu nie ma i sobie grzeją dupę w samochodzie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# gość (IP: 188.146.*.112) 2018-01-06 10:53
fakt nasi Mrągowscy policjanci potrafią jeżdzic radiowozem i smiac się z ludzi...pokazyw ać fakiera...dobrz e powiedziane grzeją sobie dupę w samochodzie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Osoba (IP: 193.28.*.87) 2017-12-11 16:19
a oczywiście osoba potzrebująca pomocy leży kilka metrów dalej na chodniku, aż trudno jej nie zauważyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Człek (IP: 84.58.*.102) 2017-12-11 21:02
No ,ja też zaskoczony "pozytywnie" byłem , jak zacząłem czytać ten artykuł... pomyślałem sobie -"no co za Cud się wydarzył ,wreszcie zaczynają pomagać ludziom ,a nie tylko mandaty klepią.." ,aż się doczytałem ,że to policaje z mikołajek ,a nie nasze mrągowskie pieski i wszystko pasuje.. Nasi ci pomogą ,ale portfel opróżnić i tyle..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds