Mrągowscy strażacy podsumowują kolejny tydzień swojej pracy. W ostatnim tygodniu od 4 do 10 grudnia na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali 8 zdarzeń w tym 1 pożar, 3 miejscowe zagrożenia i 4 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 17 zastępów straży pożarnej w obsadzie 63 strażaków.

  • 4 grudzień

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego budynku mieszkalnego,

Bobrówko - samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył bokiem w przydrożne drzewo, jedna z osób po przebadaniu przez ratowników medycznych została przewieziona na obserwację do szpitala w Mrągowie. Strażacy zabezpieczyli samochód, miejsce zdarzenia i pomagali w kierowaniu ruchem wahadłowym.

Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze, zerwany przewód

Piecki - pomoc policji w zabezpieczeniu samochodu

  • 5 grudzień

Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze, zasłabnięcie osoby w mieszkaniu

  • 6 grudzień

Mrągowo - na terenie budowy obiektu przemysłowego doszło do upadku mężczyzny na rusztowaniu, poszkodowany znajdował się na wysokości około 25 metrów. W momencie przybycia straży pożarnej na miejsce stwierdzono, że pomocy medycznej udziela zespól ratownictwa medycznego. Ze względu na rodzaj konstrukcji obiektu niemożliwa była ewakuacja poszkodowanego po klatce schodowej. W związku z tym zdemontowano część rusztowania, a następnie poszkodowanego przeniesiono do kosza służącego do transportu ludzi podwieszonego do dźwigu. Po zabezpieczeniu noszy w koszu w obecności strażaka, ratownika medycznego i pracownika obsługi dźwigu poszkodowanego zwieziono na poziom gruntu i przeniesiono do karetki pogotowia.

  • 10 grudzień

Karwie - alarm fałszywy w dobrej wierze, pożar sadzy

Mrągowo - pożar śmieci w kontenerze metalowym.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij