Owacjami na stojąco zakończył się dzisiejszy koncert chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Muzyczne przedsięwzięcie odbyło się z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Bogurodzica”, „Pierwsza Brygada” czy „Białe Róże”. To utwory, które zabrzmiały dzisiaj w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego zaśpiewał dla mrągowskiej publiczności. Koncert Edukacyjno-Patriotyczny pt. „Polska moja Ojczyzna” w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego odbył się z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości pod patronatem Burmistrz Mrągowa. Na sali widowiskowej zasiadły osoby, które chciały posłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu nietypowych pieśniarzy. Nietypowych, bo ubranych w galowe mundury policyjne i będących jednocześnie czynnymi funkcjonariuszami policji.

- Chór funkcjonuje już ponad rok. Do tej pory występowaliśmy z repertuarem kolęd, a w tym roku przyszła pora na pieśni patriotyczne. Wystąpiliśmy do tej pory w Ostródzie, Olsztynku i Elblągu, a dzisiaj jesteśmy w Mrągowie - mówi starszy sierżant Anna Balińska, rzecznik prasowy KPP w Ostródzie. - Przygotowywaliśmy się do tych koncertów przez kilka miesięcy pod okiem naszej dyrygentki Małgorzaty Górskiej-Dubowik. Jest ona profesjonalistką i to ona wzięła nas pod swoje skrzydła i przygotowała nas wokalnie. Próby trwały kilka miesięcy, spotykaliśmy się regularnie, aby wspólnie ćwiczyć. Planujemy pojawić się jeszcze między innymi w Miłakowie i Giżycku. Tam zaprezentowane zostaną już kolędy - dodaje Anna Balińska.

Z ramienia policji inicjatorem powstania samej formacji i jednocześnie jej aktywnym chórzystą jest nadkom. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie. Chór działa pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Zanim jednak goście mogli usłyszeć policjantów, wysłuchali trzech utworów w wykonaniu uczestniczek i zarazem laureatek drugiej edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki", który odbył się 25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Aleksandra Załęska, która wykonała utwór „Biały krzyż”, następnie Katarzyna Końpa, która zaśpiewała utwór „Ojczyzno ma”, a jako trzecia wystąpiła Weronika Szewczak w utworze pod tytułem „Ułani, ułani”.

To już drugi występ policjantów w Mrągowie. Pierwszy odbył się 22 stycznia 2017 roku. Wtedy funkcjonariusze wykonali w Kościele pw. świętego Wojciecha najpiękniejsze polskie kolędy i pod dyrekcją Joanny Jaskółowskiej ze Stowarzyszenia „...By Świat usłyszał”.

Fot. Paulina Duszak-Jabłonowska

Koncert patriotyczno-edukacyjny Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# lach (IP: 94.254.*.57) 2017-12-09 22:30
"przecież to nie policjanci bo to chyba przebierańcy" czy widzicie tam zwykłych policjantów - nie - bo oni pracują, klepią dochodzenia wycieraja chodniki na ulicach, a nie zajmują się radosna twórczością w mundurze na koszt podatnika - chcesz śpiewać to śpiewaj, ale w policji rób to do czego zostałeś powołany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.229.*.230) 2017-12-10 21:27
Jakby każdy tak myślał j a k ty, życie człowieka byloby szare i nudne. Policjant to zawód, a człowiek ma nie tylko zawód ale swoje marzenia, talenty. Istota rozumna, nie robot do jednej funkcji ale urozmaicona jednostka i przez to ciekawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-12-11 09:12
HASŁO
KTÓRE SAMI SOBIE WYMYŚLILI TO:
POLICJANTEM SIĘ JEST NAWET PO SŁUŻBIE.
A MARZENIA, TALENTY ITD... MAJĄ ISTOTY ROZUMNE.
ZATEM POLICJANCI DO NICH NIE NALEŻĄ.
DZIAŁAJĄ JAK ROBOTY NA ROZKAZ. BEZ ANALIZY I LOGIKI. POZA TYM NADAL CI ODERWANI OD PŁUGA UWAŻAJĄ SIĘ ZA COŚ LEPSZEGO OD OBYWATELA.
DZIAŁAJĄ PONAD PRAWEM. OBYWATEL NIE ZNA PRAWA, WIĘC TO WYKORZYSTUJĄ. SIEJĄ TERROR I ZASTRASZENIE. ŻENADA DLA CAŁEJ POLICJI, ŻE TAKIE CZARNE OWCE SĄ W ICH SZEREGACH. OBYWATELE POMÓŻMY IM I TAKIE ELEMENTY NAGRYWAJMY I WYSYŁAJMY FILMIKI PROSTO DO ZIOBRY. ON ICH NA KOPACH POŚLE DO ŁOPATY. POZDRAWIAM UCZCIWYCH POLICJANTÓW. TYCH ŚPIEWAJĄCYCH TEŻ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lach (IP: 94.254.*.21) 2017-12-10 22:40
marzenia i talenty za podatki jak chcą niech sobie śpiewają ile chcą, ale nie za moje podatki nie po to je płacę, aby oni sobie śpiewali, a nie było ich na ulicy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-12-08 18:51
PYTAM
CZY NASZE DZIEWCZĘTA W MUNDURACH SĄ CZŁONKAMI TEGO ZESPOŁU. BYŁBY TO ZASZCZYT DLA NASZEJ KOMENDY POLICJI I MIESZKAŃCÓW MRĄGOWA.
JEŚLI NIE.
APELUJĘ :
KOMENDANCIE JEDNOSTKI POLICJI W MRĄGOWIE. DAJCIE ROZKAZ NASZYM POLICJANTKOM, ŻEBY ZASILIŁY CHÓR SWOIM ŚPIEWEM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij