Owacjami na stojąco zakończył się dzisiejszy koncert chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Muzyczne przedsięwzięcie odbyło się z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Bogurodzica”, „Pierwsza Brygada” czy „Białe Róże”. To utwory, które zabrzmiały dzisiaj w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego zaśpiewał dla mrągowskiej publiczności. Koncert Edukacyjno-Patriotyczny pt. „Polska moja Ojczyzna” w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego odbył się z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości pod patronatem Burmistrz Mrągowa. Na sali widowiskowej zasiadły osoby, które chciały posłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu nietypowych pieśniarzy. Nietypowych, bo ubranych w galowe mundury policyjne i będących jednocześnie czynnymi funkcjonariuszami policji.

- Chór funkcjonuje już ponad rok. Do tej pory występowaliśmy z repertuarem kolęd, a w tym roku przyszła pora na pieśni patriotyczne. Wystąpiliśmy do tej pory w Ostródzie, Olsztynku i Elblągu, a dzisiaj jesteśmy w Mrągowie - mówi starszy sierżant Anna Balińska, rzecznik prasowy KPP w Ostródzie. - Przygotowywaliśmy się do tych koncertów przez kilka miesięcy pod okiem naszej dyrygentki Małgorzaty Górskiej-Dubowik. Jest ona profesjonalistką i to ona wzięła nas pod swoje skrzydła i przygotowała nas wokalnie. Próby trwały kilka miesięcy, spotykaliśmy się regularnie, aby wspólnie ćwiczyć. Planujemy pojawić się jeszcze między innymi w Miłakowie i Giżycku. Tam zaprezentowane zostaną już kolędy - dodaje Anna Balińska.

Z ramienia policji inicjatorem powstania samej formacji i jednocześnie jej aktywnym chórzystą jest nadkom. Marcin Danowski Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie. Chór działa pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Zanim jednak goście mogli usłyszeć policjantów, wysłuchali trzech utworów w wykonaniu uczestniczek i zarazem laureatek drugiej edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki", który odbył się 25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Aleksandra Załęska, która wykonała utwór „Biały krzyż”, następnie Katarzyna Końpa, która zaśpiewała utwór „Ojczyzno ma”, a jako trzecia wystąpiła Weronika Szewczak w utworze pod tytułem „Ułani, ułani”.

To już drugi występ policjantów w Mrągowie. Pierwszy odbył się 22 stycznia 2017 roku. Wtedy funkcjonariusze wykonali w Kościele pw. świętego Wojciecha najpiękniejsze polskie kolędy i pod dyrekcją Joanny Jaskółowskiej ze Stowarzyszenia „...By Świat usłyszał”.

Fot. Paulina Duszak-Jabłonowska

Koncert patriotyczno-edukacyjny Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# lach (IP: 94.254.*.57) 2017-12-09 22:30
"przecież to nie policjanci bo to chyba przebierańcy" czy widzicie tam zwykłych policjantów - nie - bo oni pracują, klepią dochodzenia wycieraja chodniki na ulicach, a nie zajmują się radosna twórczością w mundurze na koszt podatnika - chcesz śpiewać to śpiewaj, ale w policji rób to do czego zostałeś powołany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.229.*.230) 2017-12-10 21:27
Jakby każdy tak myślał j a k ty, życie człowieka byloby szare i nudne. Policjant to zawód, a człowiek ma nie tylko zawód ale swoje marzenia, talenty. Istota rozumna, nie robot do jednej funkcji ale urozmaicona jednostka i przez to ciekawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-12-11 09:12
HASŁO
KTÓRE SAMI SOBIE WYMYŚLILI TO:
POLICJANTEM SIĘ JEST NAWET PO SŁUŻBIE.
A MARZENIA, TALENTY ITD... MAJĄ ISTOTY ROZUMNE.
ZATEM POLICJANCI DO NICH NIE NALEŻĄ.
DZIAŁAJĄ JAK ROBOTY NA ROZKAZ. BEZ ANALIZY I LOGIKI. POZA TYM NADAL CI ODERWANI OD PŁUGA UWAŻAJĄ SIĘ ZA COŚ LEPSZEGO OD OBYWATELA.
DZIAŁAJĄ PONAD PRAWEM. OBYWATEL NIE ZNA PRAWA, WIĘC TO WYKORZYSTUJĄ. SIEJĄ TERROR I ZASTRASZENIE. ŻENADA DLA CAŁEJ POLICJI, ŻE TAKIE CZARNE OWCE SĄ W ICH SZEREGACH. OBYWATELE POMÓŻMY IM I TAKIE ELEMENTY NAGRYWAJMY I WYSYŁAJMY FILMIKI PROSTO DO ZIOBRY. ON ICH NA KOPACH POŚLE DO ŁOPATY. POZDRAWIAM UCZCIWYCH POLICJANTÓW. TYCH ŚPIEWAJĄCYCH TEŻ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lach (IP: 94.254.*.21) 2017-12-10 22:40
marzenia i talenty za podatki jak chcą niech sobie śpiewają ile chcą, ale nie za moje podatki nie po to je płacę, aby oni sobie śpiewali, a nie było ich na ulicy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-12-08 18:51
PYTAM
CZY NASZE DZIEWCZĘTA W MUNDURACH SĄ CZŁONKAMI TEGO ZESPOŁU. BYŁBY TO ZASZCZYT DLA NASZEJ KOMENDY POLICJI I MIESZKAŃCÓW MRĄGOWA.
JEŚLI NIE.
APELUJĘ :
KOMENDANCIE JEDNOSTKI POLICJI W MRĄGOWIE. DAJCIE ROZKAZ NASZYM POLICJANTKOM, ŻEBY ZASILIŁY CHÓR SWOIM ŚPIEWEM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds