Grudzień to czas kiedy w wielu mrągowskich przedszkolach czuć już zbliżające się święta. W miniony poniedziałek przedszkolaki z Przedszkola „Kubuś” w Mrągowie miały okazję zapoznać się ze zwyczajami Bożego Narodzenia, a także obchodzić w środę tradycyjnie 6 grudnia, Mikołajki.

Ozdoby na choinkę w wykonaniu swoich dzieci, to piękny prezent ale także pamiątka na lata. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” mrągowskiego „Kubusia” odwiedziły mrągowskie muzeum. Warsztaty zorganizowane w ramach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przybliżyły najmłodszym zwyczaje jakie wiążą się z tym czasem. Najmłodsi mieli okazję także wykonać pamiątkową ozdobę, która z pewnością zawiśnie na świątecznym drzewku.

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Święty Mikołaj i przyniesie niezapomniany upominek. Oczywiście mikołajkowych niespodzianek nie zabrakło minionej środy 6 grudnia w przedszkolu "Kubuś". Mikołaje na motocyklach, którzy przemierzali tego dnia ulice Mrągowa i odwiedziali mrągowskie przedszkola sprawili wiele przyjemności i uśmiechu na twarzy przedszkolaków.

Grupa "Biedronki" w Muzeum w Mrągowie

Mikołajkowy dzień w Przedszkolu "Kubuś"

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij