Wiele uśmiechów i wzruszeń przyniosła dzisiaj grupa Mikołajów podróżujących motocyklami po ulicach Mrągowa. Mieli słuszny cel, bo z workami pełnymi słodkich niespodzianek odwiedzali mrągowskie przedszkola oraz ośrodki opiekujące się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Inicjatywa grupy motocyklistów spotkała się ze świetnym przyjęciem mieszkańców Mrągowa, którzy pozdrawiali podróżujących po mieście Mikołajów.

Mikołajkowa akcja mrągowskich pasjonatów zabytkowych motocykli to świetna oddolna inicjatywa, którą wsparli prywatni przedsiębiorcy oraz miejskie instytucje. Organizatorzy byli zaskoczeni zainteresowaniem prywatnych przedsiębiorców, którzy postanowili wesprzeć mikołajkową akcję.

– Nasi wspaniali sponsorzy, gdy dowiedzieli się o organizowanej przez nas akcji, sami dzwonili i oferowali swoją pomoc. Za wszystkie uzbierane pieniądze zakupiliśmy mnóstwo słodyczy – mówi Dariusz Papiernik, który współorganizował akcję.

Motocykliści, przebrani za Świętych Mikołajów poruszali się po Mrągowie zabytkowymi motocyklami. Reakcje przechodniów były wyjątkowe, bo część zatrzymywała się i patrzyła z niedowierzaniem, inni machali i pozdrawiali Świętych Mikołajów. A ci, zmierzali od przedszkola do przedszkola, odwiedzając także ośrodki opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.

– Reakcje obdarowywanych przez nas dzieci były wyjątkowe. To także dla nas było ciekawe, a chwilami wzruszające doświadczenie – mówi Dariusz Kruk, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia. – Na co dzień jesteśmy pasjonatami starych motocykli, organizowaliśmy w tym roku I Mrągowski Rajd Motocykli Zabytkowych. Postanowiliśmy zainicjować nową tradycję w naszym mieście i już teraz jesteśmy pewni, że będą kolejne tego typu akcje, choćby z okazji Dnia Dziecka.

Motocykliści odwiedzili przedszkola Stokrotka, Kubuś, Kolorowe Kredki, Bajka, Nasze Pociechy, Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy.

Za organizację i sprawne przeprowadzenie akcji odpowiedzialni byli członkowie koła motocyklowego: Dariusz Kruk, Piotr i Hubert Przyborowscy, Łukasz Szczepuch, Rafał Brodzik i Cezary Kopczyński, a w organizację włączył się także Dariusz Papiernik. Bieżące wydarzenia z koła motocykli zabytkowych możecie śledzić na ich profilu facebook.

Panowie – gratulujemy pomysłu, a w imieniu wszystkich obdarowanych dzieci – dziękujemy!

Świąteczną akcję wsparli:
- Usługi hydrauliczne Radosław Walusiak
- Bart-Mix Bartłomiej Dziewa
- Wik-Bud Rafał Lubowiecki
- Mar-Bud Zenon Mysiorski
- Urząd Miejski w Mrągowie
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Mrągowie
- Miejska Energetyka Cieplna w Mrągowie

Tekst: Piotr Piercewicz

Fot. Piotr Piercewicz, Paulina Duszak-Jabłonowska

Świąteczna akcja motocyklistów w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Mmmm (IP: 31.0.*.34) 2017-12-09 16:40
Brawo, wspaniały pomysł! Dzieciaki były zachwycone. Świetna inicjatywa, obyscie Panowie znaleźli naśladowców - którzy też będą chcieli zrobić coś dla innych w ten magiczny czas. Bo przecież o to chodzi w Święta. ...pozdrawiam serdeczne!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Baba (IP: 89.231.*.36) 2017-12-07 16:24
Brawo Panowie. Super pomysł, inicjatywa godna kontynuacji. Brawo dla sponsorów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MOTO-MIKOŁAJE (IP: 83.6.*.244) 2017-12-07 10:46
Dziękujemy za słowa uznania :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anula (IP: 89.231.*.56) 2017-12-06 22:08
super pomysł!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wiwe (IP: 37.47.*.208) 2017-12-06 18:29
Fajna sprawa. Dzięki Panowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Taśka (IP: 31.0.*.239) 2017-12-06 18:08
Super,brawo chłopaki! W końcu jakaś fajna inicjatywa w tym szarym mieście! 3mam kciuki za Wasz klub motocyklowy, jeszcze raz szanucek!!!:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij