Białe wstążki, które symbolizują przeciwstawienie się przemocy wobec kobiet rozdawane były przez mrągowskich policjantów wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. W ten sposób mieszkańcy miasta włączyli się w międzynarodową kampanię społeczną na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć.

Mrągowska policja wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie aktywnie włączyła się w realizację kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy Ze względu na Płeć – Biała wstążka”. To największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach.

Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Międzynarodowa akcja ma upamiętniać tragiczne wydarzenia z 1989 r., do których doszło w Montrealu. Wówczas 26-latek, uzbrojony w broń palną wszedł do budynku Ecole Politechnique i zabił 14 studentek.

– Głównym celem naszych działań było nagłośnienie problemu przemocy wobec kobiet i zaprotestowanie przeciwko temu zjawisku – mówi Dorota Kulig, rzecznik prasowy mrągowskiej.– Zależało nam, by w ramach tej akcji dotrzeć do jak największej liczby osób, by uświadomić im skalę tego problemu i poinformować je o formach dostępnej pomocy. Dlatego policjantki wraz z uczniami II klasy o profilu Technik Ekonomista, realizującymi innowację pedagogiczną „Z myślą o służbie” z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, przeszli ulicami miasta wręczając przechodnim materiały informacyjne na temat przeciwdziałania przemocy oraz symboliczne białe wstążki – dodaje Dorota Kulig. Dodatkowo korzystając z okazji, że dzisiaj jest Dzień Odblasków przechodnie otrzymali srebrne opaski odblaskowe.

Źródło: KPP Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Marcin (IP: 89.229.*.64) 2017-12-09 22:11
Jakie wstążki sygnalizują przemoc wobec mężczyzn?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds