Trwa XIV ogólnopolska kampania „Hospicjum to też Życie”. Mrągowskie Hospicjum im. Św. Wojciecha, jak co roku, aktywnie włącza się w akcję. W minioną sobotę ruszyły spotkania warsztatowe dla opiekunów rodzinnych, bo to oni są bohaterami tegorocznej kampanii.

W minioną sobotę (2 grudnia) mrągowskie hospicjum zaprosiło opiekunów rodzinnych na spotkanie warsztatowe, które miało na celu przekonanie samych opiekunów, że każdy z nas ma prawo do dbania o własne potrzeby, w tym do odpoczynku i to bez poczucia winy oraz ma prawo prosić o wsparcie i je otrzymać.

– Obecni opiekunowie to mocna, dziesięcioosobowa grupa. Podczas spotkania podzielili się swoimi historiami, opowiedzieli o trudach opieki nad osobą zależną, ale i wzmacniającymi ich siłę momentami życia. Widzę w tej grupie ogromny potencjał do dalszej pracy, jako grupy wspierającej się. Cieszę się, że miałam przyjemność spotkać się z nimi i gratuluję znalezienia chwili dla siebie – podsumowuje Daria Woźniel, trenerka umiejętności psychospołecznych.

Kolejne spotkania opiekunów rodzinnych odbędzie się w sobotę (20 stycznia) o godz. 10.00 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Wojciecha w Mrągowie. Hospicjum zaprasza opiekunów rodzinnych, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc tym samym innym osobom.

– Zachęcamy do skorzystania z prawa do chwili dla siebie w miłym gronie przy filiżance kawy czy herbaty. Jeśli nie masz z kim zostawić swojego podopiecznego na czas nieobecności, zgłoś to do nas, wesprzemy na ten czas opieką świadczoną przez naszych wolontariuszy – dodaje Daria Woźniel.

Hasło tegorocznej kampanii to „Opiekun rodzinny - nie musi być sam”. Mrągowskie hospicjum włączając się w akcję, chce uwrażliwić lokalną społeczność. W swoich działaniach placówka pokazuje, z jakimi obciążeniami wiąże się opieka nad osobą ciężko i nieuleczalnie chorą, uświadamia, że opiekunom także potrzebne jest wsparcie, aby mogli wytrwać w dobrym zdrowiu i kondycji oraz być silnymi dla chorych pod ich opieką.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij