Trwa XIV ogólnopolska kampania „Hospicjum to też Życie”. Mrągowskie Hospicjum im. Św. Wojciecha, jak co roku, aktywnie włącza się w akcję. W minioną sobotę ruszyły spotkania warsztatowe dla opiekunów rodzinnych, bo to oni są bohaterami tegorocznej kampanii.

W minioną sobotę (2 grudnia) mrągowskie hospicjum zaprosiło opiekunów rodzinnych na spotkanie warsztatowe, które miało na celu przekonanie samych opiekunów, że każdy z nas ma prawo do dbania o własne potrzeby, w tym do odpoczynku i to bez poczucia winy oraz ma prawo prosić o wsparcie i je otrzymać.

– Obecni opiekunowie to mocna, dziesięcioosobowa grupa. Podczas spotkania podzielili się swoimi historiami, opowiedzieli o trudach opieki nad osobą zależną, ale i wzmacniającymi ich siłę momentami życia. Widzę w tej grupie ogromny potencjał do dalszej pracy, jako grupy wspierającej się. Cieszę się, że miałam przyjemność spotkać się z nimi i gratuluję znalezienia chwili dla siebie – podsumowuje Daria Woźniel, trenerka umiejętności psychospołecznych.

Kolejne spotkania opiekunów rodzinnych odbędzie się w sobotę (20 stycznia) o godz. 10.00 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Wojciecha w Mrągowie. Hospicjum zaprasza opiekunów rodzinnych, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc tym samym innym osobom.

– Zachęcamy do skorzystania z prawa do chwili dla siebie w miłym gronie przy filiżance kawy czy herbaty. Jeśli nie masz z kim zostawić swojego podopiecznego na czas nieobecności, zgłoś to do nas, wesprzemy na ten czas opieką świadczoną przez naszych wolontariuszy – dodaje Daria Woźniel.

Hasło tegorocznej kampanii to „Opiekun rodzinny - nie musi być sam”. Mrągowskie hospicjum włączając się w akcję, chce uwrażliwić lokalną społeczność. W swoich działaniach placówka pokazuje, z jakimi obciążeniami wiąże się opieka nad osobą ciężko i nieuleczalnie chorą, uświadamia, że opiekunom także potrzebne jest wsparcie, aby mogli wytrwać w dobrym zdrowiu i kondycji oraz być silnymi dla chorych pod ich opieką.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds