Trzy formacje tańczące na co dzień w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie wzięły udział w ogólnopolskich zawodach w Łomży. Najmłodsza grupa Smyki, wywalczyła sobie trzecie miejsce, wygrywając tym samym swoją pierwszą nagrodę finansową na dalszy rozwój.

W niedzielę 3 grudnia 2017 roku odbyły się ogólnopolskie zawody "Wirująca Strefa" w Łomży. Na zawody pojechały trzy formacje z Młodzieżowego Domu Kultury, aby zaprezentować dorobek trenigów i swojej pasji tanecznej: grupa Smyki, NTP Crew i Family Squad 2 (NTP KIDS). W kategorii formacje do 11 lat, 3 miejsce zajęła reprezentacja grupy SMYKI, która wygrała pierwszą swoją nagrodę finansową na dalszy rozwój. W kategorii solo hip hop na ponad 100 tancerzy do 11 lat: Roża Merkler, Hela Rakowska, Gabrysia Świąć znalazły się w TOP 30, w TOP 16 znalazły się: Misia Janecka, Wiktoria Burzyńska. W kategorii wiekowej 12-15 lat: Nikoła Cichowska, Maja Gliszczyńska i Natalia Rudzińska weszły do TOP 32, Dominika Kulmaczewska do TOP 18, a Martyna Gnoza wywalczyła TOP 16.

Pasja łączy. Przy naszych tancerzach czujemy się wielcy i szczęśliwi, siła i energia, pasja i z całą pewnością miłość karze wręcz iść dalej i wierzyć, że to wszystko ma wielki sens - bo jesteśmy szczęściarzami, że ich mamy - mówi Ewa Gnoza z Młodzieżowego Domu Kultury. - Reszta dzieje się dzięki nam wszystkim. To wielka duma dla miasta w aspekcie tańca, ale taniec to też forma wyzwalania w młodym pokoleniu nie tylko talentu ale wychowania i kreowania dojrzałej społecznie osobowości. Przy odpowiednim podejściu taniec wyzwala w nas to, co najlepsze, aby istnieć, jeśli się ten taniec kocha. Gratulujemy wszystkim występującym, dziękujemy rodzicom za wsparcie. Podkreślam, że te wyniki to efekt dodatkowych prób, zaangażowania dzieci i otwartosci rodziców, pracy systematycznej i nieobwarownej stałym grafikiem zajęć, bo tego jest zawsze za mało. Tym bardziej dziękujemy każdemu  tancerzowi i rodzicom za społeczne zaangażowanie, aby przygotować się odpowiednio do zawodów. Dzielimy się tym sukcesem z radością.

MDK w Mrągowie

Grupy taneczne MDK na zawodach w Łomży


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij