Dobiegł końca projekt PlanujeMY Mrągowo. Były to rozbudowane konsultacje społeczne planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego trzech obszarów: terenów turystycznych wzdłuż promenady nad Jeziorem Czos od strony Amfiteatru, terenów mieszkaniowych osiedla przy ul. Wileńskiej, Laskowej, Wiejskiej, Gen. Wł. Andersa, Młynowej i okolicznych ulic oraz terenów przemysłowych przy ul. Giżyckiej.

Zbieraliśmy opinie na temat ww. terenów  podczas Dni Mrągowa i Pikniku Country, byliśmy na placu Armii Krajowej podczas Pikniku Sąsiedzkiego, a także w Urzędzie Miejskim na spotkaniu z biznesem.

Konsultacje pozwoliły na zebranie bogatej wiedzy o potrzebach i opiniach różnych grup interesariuszy: mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów. Uzyskane opinie zostały zebrane w raport i przekazane projektantce planu. Rekomendacje w raporcie obejmują te wnioski uczestników konsultacji, które mieszczą się w zakresie możliwych do wprowadzenia zmian.

Pozostałe opinie, które nie znalazły odzwierciedlenia w rekomendacjach, są równie cennym materiałem – mogą być bowiem wskazówką dla władz Miasta w planowaniu kluczowych, potrzebnych społecznie inwestycji bądź innych rozwiązań.

Co dalej?
Projekt planu po zmianach zostanie wyłożony do publicznego wglądu, a także zostanie zorganizowana dyskusja publiczna. Na tym etapie ciągle będzie można składać pisemne uwagi do planu. Zebrane uwagi rozpatruje Burmistrz i Rada Miejska, w przypadku decyzji o ich uwzględnieniu plan trafia ponownie do projektanta.

Cały proces planistyczny zakończy się uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez Radę Miejską w Mrągowie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w proces konsultacji, w szczególności: Katarzynie Nielepiec – architektce i projektantce zmiany MPZP, Monice Siwik – architektce oraz Robertowi Wróblowi– miejscowemu przewodnikowi turystycznemu. Dziękujemy Marii Perchuć-Żółtowskiej oraz Piotrowi Smolnickiemu, którzy wspierali urząd z ramienia Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia oraz Pracowni Zrównoważonego Rozwoju

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, turystom i przedsiębiorcom za poświęcony czas i cenne uwagi. Cieszymy, że wspólnie mogliśmy decydować o zapisach w planie i rozwoju naszego miasta.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem i obejrzenia krótkiej relacji podsumowującej nasze działania w ramach projektu.

Źródło: mragowo.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij