Zapach piernika, bożonarodzeniowe ozdoby inne niż na sklepowych półkach, upominki dla najbliższych, oryginalne stroiki, słodkości czy domowe przetwory i świąteczne wypieki. To wszystko będzie można nabyć w najbliższy weekend w Mrągowie i Mikołajkach.

W tym roku mrągowski jarmark odbędzie się w sobotę 9 grudnia przed Centrum Kultury i Turystyki. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków. Nie zabraknie także gości specjalnych w postaci kolędników i oczywiście samego św. Mikołaja. Na tegorocznym Jarmarku nie zabraknie także konkursów. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Bieg po wypiek” na najsmaczniejsze świąteczne ciasto. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

Z kolei Mikołajki w Mikołajkach odbędą się w niedzielę 10 grudnia. Organizatorzy zapowiadają, że podobnie jak w latach ubiegłych, program wydarzenia będzie bogaty. Mikołajki w Mikołajkach to tradycyjna impreza zapowiadająca nadchodzące święta. Przeznaczona jest dla całych rodzin i to głównie dla nich przygotowywany jest program atrakcji. Podczas wydarzenia można będzie zobaczyć utalentowanych uczniów szkół i przedszkoli, którzy pod okiem nauczycieli przygotowują świąteczne występy. Prócz tego organizowany jest coroczny jarmark ozdób i upominków świątecznych, w większości wykonanych własnoręcznie przez artystów lub podopiecznych mikołajskich instytucji opiekuńczych.

W tym roku nie zabraknie atrakcji na świeżym powietrzu: gry i animacje dla dzieci i dorosłych przygotowuje firma Bartbo współpracująca z Gminą Mikołajki. Tradycyjnie uczestnikom serwowany będzie ciepły posiłek a najmłodsi liczyć mogą na paczki od Świętego Mikołaja. Podczas Mikołajek w Mikołajkach odbywa się też ogólnopolskie wydarzenie biegowe pt. Mikołajkowe Biegi Uliczne oraz Półmaraton Mikołajkowy - kliknij tutaj!

Oprac. red /Mateusz Klimek


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij