Zapach piernika, bożonarodzeniowe ozdoby inne niż na sklepowych półkach, upominki dla najbliższych, oryginalne stroiki, słodkości czy domowe przetwory i świąteczne wypieki. To wszystko będzie można nabyć w najbliższy weekend w Mrągowie i Mikołajkach.

W tym roku mrągowski jarmark odbędzie się w sobotę 9 grudnia przed Centrum Kultury i Turystyki. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków. Nie zabraknie także gości specjalnych w postaci kolędników i oczywiście samego św. Mikołaja. Na tegorocznym Jarmarku nie zabraknie także konkursów. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Bieg po wypiek” na najsmaczniejsze świąteczne ciasto. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

Z kolei Mikołajki w Mikołajkach odbędą się w niedzielę 10 grudnia. Organizatorzy zapowiadają, że podobnie jak w latach ubiegłych, program wydarzenia będzie bogaty. Mikołajki w Mikołajkach to tradycyjna impreza zapowiadająca nadchodzące święta. Przeznaczona jest dla całych rodzin i to głównie dla nich przygotowywany jest program atrakcji. Podczas wydarzenia można będzie zobaczyć utalentowanych uczniów szkół i przedszkoli, którzy pod okiem nauczycieli przygotowują świąteczne występy. Prócz tego organizowany jest coroczny jarmark ozdób i upominków świątecznych, w większości wykonanych własnoręcznie przez artystów lub podopiecznych mikołajskich instytucji opiekuńczych.

W tym roku nie zabraknie atrakcji na świeżym powietrzu: gry i animacje dla dzieci i dorosłych przygotowuje firma Bartbo współpracująca z Gminą Mikołajki. Tradycyjnie uczestnikom serwowany będzie ciepły posiłek a najmłodsi liczyć mogą na paczki od Świętego Mikołaja. Podczas Mikołajek w Mikołajkach odbywa się też ogólnopolskie wydarzenie biegowe pt. Mikołajkowe Biegi Uliczne oraz Półmaraton Mikołajkowy - kliknij tutaj!

Oprac. red /Mateusz Klimek

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds