Biało od wstążek, symbolizujących sprzeciw wobec przemocy, której doświadczają kobiety, zrobiło się dziś w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. W sali Orbita odbyła się konferencja „Stop przemocy wobec kobiet - jak pomóc skutecznie?”. Wydarzenie zainaugurowało kampanię „Białej wstążki” na Warmii i Mazurach.

„Biała Wstążka” to największa na świecie kampania, która ma zatrzymać przemoc wobec kobiet. Akcję na Warmii i Mazurach zainaugurowała konferencja w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki. Dziś (27 listopada) w sali Orbita spotkali się przedstawiciele instytucji, które czynnie włączają się w działania mające na celu zapobieganie przemocy w rodzinie.

W programie konferencji nie zabrakło panelu edukacyjno-dyskusyjnego. Prelegenci mówili o fazach przemocy w rodzinie w kontekście trudności w pracy z ofiarą, programie korekcyjnym dla sprawców, czy procedurze Niebieskiej Karty.

Konferencja w Mrągowie stanowiła dobrą okazję do uhonorowania osób, które szczególnie przyczyniają się do przeciwdziałania zjawisku przemocy w rodzinie. Do trzech mrągowskich policjantów trafiły wyróżnienia Warmińsko-mazurskiego Kawalera Białej Wstążki. Nagrodzeni zostali: asp.szt. Krzysztof Sieradziński, asp. Łukasz Banaś oraz asp. szt. Dariusz Dzierlatka. Wyróżnionym gratulujemy!

– Staram się pomagać, staram się nakłaniać kolegów do tego, by nieśli pomoc. Mam nadzieję, że będzie miało to odzwierciedlenie w przyszłości, że tej przemocy będzie coraz mniej, a my będziemy umieli coraz skuteczniej z nią walczyć – powiedział nam asp. szt. Krzysztof Sierdziński, kierownik Referatu Patrolowo-interwencyjnego KPP w Mrągowie.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznych.

Konferencja „Stop przemocy wobec kobiet - jak pomóc skutecznie?”


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij