Tanecznie, kreatywnie i wesoło zakończyła się miniona sobota w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie. Tego dnia nauczyciele, dzieci i młodzież uczestniczyli w warsztatach tanecznych i plecionkarskich.

Szlifowali zdolności taneczne i uczyli się wyplatać z wikliny choinki oraz ozdobne kule – 25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie odbyła się „Warsztatowa sobota”. Szkoliły się nie tylko dzieci i młodzież, ale także nauczyciele.

Warsztaty taneczne w technice tańca hip-hop poprowadził Maciek Pela z Warszawy, który gościł w MDK po raz pierwszy. W warsztatach wzięły udział grupy: Smyki, Ntp Kids, Ntp Crew i Azong.

– Intensywny trening i rozmowy to wartościowy czas dla tancerza. Maciek tańczy od wielu lat, jest również organizatorem znanego obozu tanecznego Dope Camp w Polsce – mówi Ewa Gnoza z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.

Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na rozwijanie zdolności manualnych. Kolejne warsztaty, które odbyły się tego dnia w placówce to warsztaty plecionkarskie. Poprowadzili je instruktorzy z pracowni Artex z miejscowości Szarki koło Nowego Tomyśla. Uczestnicy z pracowni plastycznej i kreatywnego dziecka uczyli się wyplatać choinki świąteczne z wikliny oraz ozdobne kule. Oprócz rozwijania umiejętności manualnych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej praca była świetną zabawą. Powstałe dzieła można było zabrać ze sobą do domu jako dekorację świąteczną.

– Pasja ma różne oblicza, ważne, aby umieć znaleźć czas na jej rozwój i czerpać tyle, ile się da, gdy jest ku temu możliwość. Dziękujemy wszystkim za sobotnią obecność z nami – dodaje Ewa Gnoza.

 

Warsztatowa sobota w MDK - fot. Młodzieżowy Dom Kultury


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

X Zamknij
X Zamknij