W Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie wyłoniono zwycięzców szkolnego etapu konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs rokrocznie odbywa się przy współpracy z Państwową Inspekcją Pracy w ramach programu edukacyjnego pn. „Kultura bezpieczeństwa”.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo w pracy. Nasi uczniowie mają już do czynienia z BHP podczas zajęć w szkole oraz praktyk u pracodawców. Od lat współpracujemy z Państwową Inspekcją Pracy, realizując program „Kultura bezpieczeństwa”. Dzisiejszy konkurs to szansa sprawdzenia stanu swojej wiedzy z różnych gałęzi BHP  - mówi Paweł Długoborski, dyrektor ZSZ w Mrągowie.

Do konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zgłosiło się aż 60 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Co ciekawe, przed rokiem liczba chętnych była o połowę mniejsza. Uczestnicy zmagali się z 25 pytaniami testowymi wybranymi z 400 pytań wyznaczonych przez PIP. Zakres tematyczny zagadnień był bardzo szeroki i dotyczył różnych obszarów prawa pracy.

Po sprawdzeniu wszystkich prac, jury wyłoniło zwycięzców – Angelikę Sobczyk oraz Juliana Drężek. I to właśnie oni pojadą na regionalny etap konkursu. Wyróżnienie w konkursie zdobył Wojciech Sienkiewicz.


Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od czterech lat i jest elementem szerszego programu edukacyjnego  "Kultura bezpieczeństwa". Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# HoRoH (IP: 79.248.*.211) 2017-11-25 12:37
Może i szef Jagodzianki się czegoś nauczy, bo idealnie tam nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MagdaTo mnie cieszy! (IP: 89.231.*.214) 2017-11-23 17:48
Widzisz! Mozna nawet w zawdzie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij