W Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie wyłoniono zwycięzców szkolnego etapu konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs rokrocznie odbywa się przy współpracy z Państwową Inspekcją Pracy w ramach programu edukacyjnego pn. „Kultura bezpieczeństwa”.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo w pracy. Nasi uczniowie mają już do czynienia z BHP podczas zajęć w szkole oraz praktyk u pracodawców. Od lat współpracujemy z Państwową Inspekcją Pracy, realizując program „Kultura bezpieczeństwa”. Dzisiejszy konkurs to szansa sprawdzenia stanu swojej wiedzy z różnych gałęzi BHP  - mówi Paweł Długoborski, dyrektor ZSZ w Mrągowie.

Do konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zgłosiło się aż 60 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Co ciekawe, przed rokiem liczba chętnych była o połowę mniejsza. Uczestnicy zmagali się z 25 pytaniami testowymi wybranymi z 400 pytań wyznaczonych przez PIP. Zakres tematyczny zagadnień był bardzo szeroki i dotyczył różnych obszarów prawa pracy.

Po sprawdzeniu wszystkich prac, jury wyłoniło zwycięzców – Angelikę Sobczyk oraz Juliana Drężek. I to właśnie oni pojadą na regionalny etap konkursu. Wyróżnienie w konkursie zdobył Wojciech Sienkiewicz.


Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od czterech lat i jest elementem szerszego programu edukacyjnego  "Kultura bezpieczeństwa". Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# HoRoH (IP: 79.248.*.211) 2017-11-25 12:37
Może i szef Jagodzianki się czegoś nauczy, bo idealnie tam nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MagdaTo mnie cieszy! (IP: 89.231.*.214) 2017-11-23 17:48
Widzisz! Mozna nawet w zawdzie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij