Niezwykłe przyjęcie urodzinowe odbyło się 13 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie. Dwa dni wcześniej swoje 99 urodziny obchodziła Niepodległa Polska, o czym nie zapomnieli uczniowie placówki.

Z tej okazji nauczycielki historii – Alicja Michalkiewicz z ZSS oraz Marta Skarżyńska z ZS Nr 2 – zaangażowały obie szkoły w przygotowania do uroczystości upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Przygotowania do uroczystości trwały w obu szkołach już od początku listopada. Oprócz tradycyjnych lekcji upamiętniających sytuację Polski i Polaków od czasu rozbiorów do odzyskania nieodległości, uczniowie przygotowywali gazetki tematyczne, plakaty i  inscenizacje.

Dużym zainteresowaniem  cieszyły się  konkursy: plastyczny„ Polska to…”  i literacki „ Życzenia dla niepodległej Polski” - w których uczniowie wykazali się nie tylko bogatą wyobraźnią, ale przede wszystkim patriotyzmem i poczuciem  przynależności narodowej .

Zwieńczeniem wszystkich działań uczniów była uroczystość zorganizowana w formie przyjęcia urodzinowego, na które wszyscy zaproszeni goście przyszli z przygotowanymi prezentami. Tymi nietypowymi prezentami były m.in. pieśni patriotyczne i scenki przedstawiające ważniejsze wydarzenia z historii Polski  w wykonaniu młodzieży z ZS Nr 2. Był też tradycyjny polski Krakowiak, inscenizacje ruchowe i wokalne, plakaty, a także biało-czerwone bukiety i słodkie przekąski  przygotowane przez uczniów ZSS.  Przyjęcie urodzinowe zakończyło się degustacją urodzinowego tortu w kolorach narodowych przy dźwiękach pieśni patriotycznych.

Obchody Święta Niepodległości miały formę radosnego spotkania integrującego społeczność obu szkół, a jednocześnie zachowały swój doniosły i patriotyczny charakter.

Alicja Michalkiewicz, nauczyciel w ZSS

Święto Niepodległości w ZSS w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij