Niezwykłe przyjęcie urodzinowe odbyło się 13 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie. Dwa dni wcześniej swoje 99 urodziny obchodziła Niepodległa Polska, o czym nie zapomnieli uczniowie placówki.

Z tej okazji nauczycielki historii – Alicja Michalkiewicz z ZSS oraz Marta Skarżyńska z ZS Nr 2 – zaangażowały obie szkoły w przygotowania do uroczystości upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Przygotowania do uroczystości trwały w obu szkołach już od początku listopada. Oprócz tradycyjnych lekcji upamiętniających sytuację Polski i Polaków od czasu rozbiorów do odzyskania nieodległości, uczniowie przygotowywali gazetki tematyczne, plakaty i  inscenizacje.

Dużym zainteresowaniem  cieszyły się  konkursy: plastyczny„ Polska to…”  i literacki „ Życzenia dla niepodległej Polski” - w których uczniowie wykazali się nie tylko bogatą wyobraźnią, ale przede wszystkim patriotyzmem i poczuciem  przynależności narodowej .

Zwieńczeniem wszystkich działań uczniów była uroczystość zorganizowana w formie przyjęcia urodzinowego, na które wszyscy zaproszeni goście przyszli z przygotowanymi prezentami. Tymi nietypowymi prezentami były m.in. pieśni patriotyczne i scenki przedstawiające ważniejsze wydarzenia z historii Polski  w wykonaniu młodzieży z ZS Nr 2. Był też tradycyjny polski Krakowiak, inscenizacje ruchowe i wokalne, plakaty, a także biało-czerwone bukiety i słodkie przekąski  przygotowane przez uczniów ZSS.  Przyjęcie urodzinowe zakończyło się degustacją urodzinowego tortu w kolorach narodowych przy dźwiękach pieśni patriotycznych.

Obchody Święta Niepodległości miały formę radosnego spotkania integrującego społeczność obu szkół, a jednocześnie zachowały swój doniosły i patriotyczny charakter.

Alicja Michalkiewicz, nauczyciel w ZSS

Święto Niepodległości w ZSS w Mrągowie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij