W najbliższą sobotę 25 listopada Galeria Centrum w mrągowskim CKiT zapełni się wyjątkowymi obrazami Elisabeth Krogull. Mrągowska artystka o godzinie 18:00 otworzy wystawę swoich malarskich prac.

„Kultura i sztuka łączy nas“ - mówi Elisabeth KROGULL urodzona Mrągowie 19 kwietnia 1964 roku. Od najmłodszych lat fascynowała otoczenie swoim talentem plastycznym. Malowanie, rysowanie oraz kreatywność w dekoratorstwie i modzie było i jest jej wielką siłą. Za swoje interesujące prace plastyczne pierwsze nagrody zdobywała już w szkole plastycznej w Lublinie.

Pierwszy pokaz mody wykreowany z projektów i realizacji dwudziestoletniej wówczas artystki odbył się w Mrągowie na scenie Miejskiego Domu Kultury. Pierwsza wystawa jej obrazów w Niemczech miała miejsce w roku 2002. Od tego czasu artystka zaczęła życie na nowo wśród farb, płócien, pędzli i szpachelek.

Ze względu na samotne wychowywanie dwójki dzieci Elisabeth rozwijała się autodydaktycznie, a wszelkie techniki malarstwa akrylowego na płótnie studiowała w życiu codziennym - gdzieś pomiędzy kuchnią, a pokojem dziecięcym. Klucząc między różnorodnymi stylami często przechodziła np. od impresjonizmu do malarstwa abstrakcyjnego.

„Szpachelka to moje ulubione narzędzie pracy“ - podkreśla artystka. Nawet portret boksera Prince Lorenzo namalowany został w jej ulubionej technice. Obecnie obraz ten jest własnością prezydenta Togo.

Artystka z chęcią przekazuje swoje prace na rzecz organizacji charytatywnych, m.in. wsparła budowę szkoły dla dzieci w Togo oraz wyjazd mrągowskich dzieci na wakacje. Wspólnie maluje i prowadzi gościnnie zajęcia z osobami niepełnosprawnymi w Mikołajkach. Na Facebooku oraz stronie www.art-krogull.com można zobaczyć wiele interesujących prac malarki, a także przeczytać o jej sukcesach.

Inspiracje do pracy artystycznej czerpie z natury i kultury, z wizyt w Muzeach i Galeriach oraz z filozoficznych spotkań z interesującymi ludźmi.

Aktualnie 27 prac Elisabeth Krogull można zobaczyć w Meerbusch (Niemcy), 12 obrazów w St. Regis Hotel (Dubaj), 4 obrazy w Deutsche Bank (Niemcy), 14 w banku SPK (Niemcy) oraz 9 w prywatnej klinice w Dusseldorfie (Niemcy).

Źródło: CKiT w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-11-22 20:44
BARDZO ŁADNA KOBIETA. Elizabeth.
REDAKTORKI . PONIOSŁY EMOCJE?
MOJE ZDANIE ZOSTAŁO OCENZUROWANE, WYRZUCONE.
TO HAŃBA. KOMUNA WRACA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-11-22 20:46
PRECZ
Z CZERWONYMI ŁAPAMI OD MOICH KOMENTARZY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rom (IP: 83.31.*.204) 2017-11-22 23:21
Jakis problem z emocjami czy z psychiką? Nie pisz wielkimi literami bo Internet tego nie lubi. Ogolnie kazdy twoj komentarz jest żałosny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-11-23 10:07
ROM
ROMUN

PRECZ
Z CZERWONYMI ŁAPAMI OD MOICH KOMENTARZY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij