W najbliższą sobotę 25 listopada Galeria Centrum w mrągowskim CKiT zapełni się wyjątkowymi obrazami Elisabeth Krogull. Mrągowska artystka o godzinie 18:00 otworzy wystawę swoich malarskich prac.

„Kultura i sztuka łączy nas“ - mówi Elisabeth KROGULL urodzona Mrągowie 19 kwietnia 1964 roku. Od najmłodszych lat fascynowała otoczenie swoim talentem plastycznym. Malowanie, rysowanie oraz kreatywność w dekoratorstwie i modzie było i jest jej wielką siłą. Za swoje interesujące prace plastyczne pierwsze nagrody zdobywała już w szkole plastycznej w Lublinie.

Pierwszy pokaz mody wykreowany z projektów i realizacji dwudziestoletniej wówczas artystki odbył się w Mrągowie na scenie Miejskiego Domu Kultury. Pierwsza wystawa jej obrazów w Niemczech miała miejsce w roku 2002. Od tego czasu artystka zaczęła życie na nowo wśród farb, płócien, pędzli i szpachelek.

Ze względu na samotne wychowywanie dwójki dzieci Elisabeth rozwijała się autodydaktycznie, a wszelkie techniki malarstwa akrylowego na płótnie studiowała w życiu codziennym - gdzieś pomiędzy kuchnią, a pokojem dziecięcym. Klucząc między różnorodnymi stylami często przechodziła np. od impresjonizmu do malarstwa abstrakcyjnego.

„Szpachelka to moje ulubione narzędzie pracy“ - podkreśla artystka. Nawet portret boksera Prince Lorenzo namalowany został w jej ulubionej technice. Obecnie obraz ten jest własnością prezydenta Togo.

Artystka z chęcią przekazuje swoje prace na rzecz organizacji charytatywnych, m.in. wsparła budowę szkoły dla dzieci w Togo oraz wyjazd mrągowskich dzieci na wakacje. Wspólnie maluje i prowadzi gościnnie zajęcia z osobami niepełnosprawnymi w Mikołajkach. Na Facebooku oraz stronie www.art-krogull.com można zobaczyć wiele interesujących prac malarki, a także przeczytać o jej sukcesach.

Inspiracje do pracy artystycznej czerpie z natury i kultury, z wizyt w Muzeach i Galeriach oraz z filozoficznych spotkań z interesującymi ludźmi.

Aktualnie 27 prac Elisabeth Krogull można zobaczyć w Meerbusch (Niemcy), 12 obrazów w St. Regis Hotel (Dubaj), 4 obrazy w Deutsche Bank (Niemcy), 14 w banku SPK (Niemcy) oraz 9 w prywatnej klinice w Dusseldorfie (Niemcy).

Źródło: CKiT w Mrągowie

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-11-22 20:44
BARDZO ŁADNA KOBIETA. Elizabeth.
REDAKTORKI . PONIOSŁY EMOCJE?
MOJE ZDANIE ZOSTAŁO OCENZUROWANE, WYRZUCONE.
TO HAŃBA. KOMUNA WRACA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-11-22 20:46
PRECZ
Z CZERWONYMI ŁAPAMI OD MOICH KOMENTARZY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rom (IP: 83.31.*.204) 2017-11-22 23:21
Jakis problem z emocjami czy z psychiką? Nie pisz wielkimi literami bo Internet tego nie lubi. Ogolnie kazdy twoj komentarz jest żałosny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-11-23 10:07
ROM
ROMUN

PRECZ
Z CZERWONYMI ŁAPAMI OD MOICH KOMENTARZY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij