Mrągowscy strażacy podsumowują kolejny tydzień swojej pracy. W działaniach wzięły udział 22 zastępy straży, w obsadzie 88 strażaków. Wśród 10 zdarzeń, do których doszło na terenie powiatu mieliśmy 3 pożary i 7 miejscowych zagrożeń.

  • 13 listopada

Rybno – strażacy z OSP Rybno wspólnie z policjantami poszukiwali w okolicznych lasach dwóch mężczyzn, którzy zagubili się. W godzinach rannych otrzymano informację, że osoby odnalazły się.
Polska Wieś – pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Strażacy ugasili palącą się sadzę przy pomocy piasku, a następnie sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej stan przewodu kominowego oraz przyległe pomieszczenia.

  • 14 listopada

Mikołajki – wypompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego,

  • 15 listopada

Mrągowo – otwarcie mieszkania na prośbę policji,

  • 17 listopada

Mrągowo – strażacy zostali poinformowani o intensywnym zapachu gazu w jednym ze sklepów na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono obecności wybuchowych stężeń gazu, ale jego zapach. Sprawdzono obiekt, instalację gazową oraz piec. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe w celu lokalizacji nieszczelności.

  • 18 listopada

Grabówek – strażacy z JRG Mrągowo, OSP Mikołajki, Olszewo, Woźnice, Grabówka – gasili pożar garażu oraz ciągnika siodłowego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały garaż wraz z wyposażeniem oraz przód kabiny samochodu ciężarowego stojącego przy garażu. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji obiektu oraz wyniesieniu na zewnątrz i schłodzeniu butli z dwutlenkiem węgla oraz gazem propan butan.
Mrągowo – strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy skutera po zderzeniu z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem został przewieziony przez ZRM do szpitala.
Sorkwity – droga krajowa nr 16 – doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych , którymi podróżowały 3 osoby, jedna z nich po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków została przetransportowana do szpitala w Mrągowie. Strażacy z JRG Mrągowo i OSP Sorkwity zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli połamane elementy konstrukcyjne pojazdów z drogi udrażniając ruch.
Olszewo – strażacy ugasili pożar komory silnika samochodu osobowego, który stał zaparkowany w sąsiedztwie budynku mieszkalnego i gospodarczego.

  • 19 listopada

Piecki – otwarcie mieszkania na prośbę policji,
Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij