Mrągowscy strażacy podsumowują kolejny tydzień swojej pracy. W działaniach wzięły udział 22 zastępy straży, w obsadzie 88 strażaków. Wśród 10 zdarzeń, do których doszło na terenie powiatu mieliśmy 3 pożary i 7 miejscowych zagrożeń.

  • 13 listopada

Rybno – strażacy z OSP Rybno wspólnie z policjantami poszukiwali w okolicznych lasach dwóch mężczyzn, którzy zagubili się. W godzinach rannych otrzymano informację, że osoby odnalazły się.
Polska Wieś – pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Strażacy ugasili palącą się sadzę przy pomocy piasku, a następnie sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej stan przewodu kominowego oraz przyległe pomieszczenia.

  • 14 listopada

Mikołajki – wypompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego,

  • 15 listopada

Mrągowo – otwarcie mieszkania na prośbę policji,

  • 17 listopada

Mrągowo – strażacy zostali poinformowani o intensywnym zapachu gazu w jednym ze sklepów na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono obecności wybuchowych stężeń gazu, ale jego zapach. Sprawdzono obiekt, instalację gazową oraz piec. Na miejsce zadysponowano pogotowie gazowe w celu lokalizacji nieszczelności.

  • 18 listopada

Grabówek – strażacy z JRG Mrągowo, OSP Mikołajki, Olszewo, Woźnice, Grabówka – gasili pożar garażu oraz ciągnika siodłowego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały garaż wraz z wyposażeniem oraz przód kabiny samochodu ciężarowego stojącego przy garażu. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów konstrukcji obiektu oraz wyniesieniu na zewnątrz i schłodzeniu butli z dwutlenkiem węgla oraz gazem propan butan.
Mrągowo – strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy skutera po zderzeniu z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem został przewieziony przez ZRM do szpitala.
Sorkwity – droga krajowa nr 16 – doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych , którymi podróżowały 3 osoby, jedna z nich po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków została przetransportowana do szpitala w Mrągowie. Strażacy z JRG Mrągowo i OSP Sorkwity zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli połamane elementy konstrukcyjne pojazdów z drogi udrażniając ruch.
Olszewo – strażacy ugasili pożar komory silnika samochodu osobowego, który stał zaparkowany w sąsiedztwie budynku mieszkalnego i gospodarczego.

  • 19 listopada

Piecki – otwarcie mieszkania na prośbę policji,
Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij