Po ponad 10. latach pracownia komputerowa w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie zyskała nowe wyposażenie. W miniony piątek do szkoły przyjechało 16 nowoczesnych komputerów, które zastąpiły wysłużony już sprzęt. Radości nie kryją nauczyciele, cieszą się także uczniowie.

Za blisko 35 tys. zł I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie zakupiło nowoczesny sprzęt do jednej z dwóch pracowni komputerowych. Od dziś uczniowie mają do dyspozycji 16 nowoczesnych komputerów, projektor i pomoce dydaktyczne.

– Komputery, które mieliśmy były przestarzałe, technicznie nie spełniały potrzeb nauczycieli i oczekiwań uczniów. W ubiegłym roku złożyliśmy w budżecie szkoły zapotrzebowanie na pracownie komputerową, a Starostwo Powiatowe w Mrągowie zabezpieczyło na ten cel środki – mówi z nieskrywaną radością dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie Jan Parda.

Pozytywna decyzja samorządu sprawiła, że w szkole wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęły się starania, by wyposażyć pracownię komputerową w nowoczesny sprzęt.

– W ubiegły piątek przyjechało do szkoły 16 nowiutkich komputerów. Zakupiliśmy jedynie stacje robocze bez monitorów. Po pierwsze, nie mieliśmy na ten cel dodatkowych środków. Po drugie, wychodzimy z założenia, że skoro stare monitory spełniają swoją funkcję, to powinny nadal służyć uczniom – dodaje Jan Parda.

Odwiedziliśmy uczniów I LO podczas jednej z pierwszej lekcji w nowej pracowni, by sprawdzić ich reakcje.

– Praca na starych komputerach to była masakra. Po uruchomieniu przeglądarki czekało się długimi minutami, by załadował się chociażby Librus czy komercyjny Facebook. Zakupiony sprzęt jest z wysokiej półki, wizualnie prezentuje się naprawdę ładnie. Myślę, że wnętrzności też dają radę – powiedział nam Jakub Grzymkowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

Marlena Bieleninik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# nieźle... (IP: 89.231.*.142) 2017-11-27 09:03
nauka informatyki - facebook :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij