Po ponad 10. latach pracownia komputerowa w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie zyskała nowe wyposażenie. W miniony piątek do szkoły przyjechało 16 nowoczesnych komputerów, które zastąpiły wysłużony już sprzęt. Radości nie kryją nauczyciele, cieszą się także uczniowie.

Za blisko 35 tys. zł I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie zakupiło nowoczesny sprzęt do jednej z dwóch pracowni komputerowych. Od dziś uczniowie mają do dyspozycji 16 nowoczesnych komputerów, projektor i pomoce dydaktyczne.

– Komputery, które mieliśmy były przestarzałe, technicznie nie spełniały potrzeb nauczycieli i oczekiwań uczniów. W ubiegłym roku złożyliśmy w budżecie szkoły zapotrzebowanie na pracownie komputerową, a Starostwo Powiatowe w Mrągowie zabezpieczyło na ten cel środki – mówi z nieskrywaną radością dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie Jan Parda.

Pozytywna decyzja samorządu sprawiła, że w szkole wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęły się starania, by wyposażyć pracownię komputerową w nowoczesny sprzęt.

– W ubiegły piątek przyjechało do szkoły 16 nowiutkich komputerów. Zakupiliśmy jedynie stacje robocze bez monitorów. Po pierwsze, nie mieliśmy na ten cel dodatkowych środków. Po drugie, wychodzimy z założenia, że skoro stare monitory spełniają swoją funkcję, to powinny nadal służyć uczniom – dodaje Jan Parda.

Odwiedziliśmy uczniów I LO podczas jednej z pierwszej lekcji w nowej pracowni, by sprawdzić ich reakcje.

– Praca na starych komputerach to była masakra. Po uruchomieniu przeglądarki czekało się długimi minutami, by załadował się chociażby Librus czy komercyjny Facebook. Zakupiony sprzęt jest z wysokiej półki, wizualnie prezentuje się naprawdę ładnie. Myślę, że wnętrzności też dają radę – powiedział nam Jakub Grzymkowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.

Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# nieźle... (IP: 89.231.*.142) 2017-11-27 09:03
nauka informatyki - facebook :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij