Do końca przyszłego tygodnia potrwa remont ulic Plutonowej i Sienkiewicza w Mrągowie. Dziś drogowcy rozpoczęli układanie ostatnich warstw asfaltu na remontowanych ulicach. Niestety w związku z tym, mieszkańcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Według założeń, remont miał się zakończyć w połowie listopada, jednak na przeszkodzie stanęły przede wszystkim warunki atmosferyczne, które nie pozwoliły ułożyć mas bitumicznych na drogach w wyznaczonych terminach. W związku z tym, a także ze względu na sporo prac dodatkowych zleconych podczas prowadzenia inwestycji, termin uległ wydłużeniu o nieco ponad tydzień czyli do najbliższego piątku 24 listopada.

Mieszkańcy przez ostatnie miesiące borykali się ze sporymi problemami z dojazdem do swoich domów. Sytuacja ulegnie poprawie już po południu w sobotę 18 listopada, bo według założeń właśnie wtedy ma się zakończyć układanie asfaltu na ulicy Sienkiewicza i Plutonowej.

Prowadzony od wiosny remont obu ulic dotyczy przebudowy dróg i chodników, sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i rozbudowy kanalizacji deszczowej. Zmodernizowano już także oświetlenie uliczne. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,9 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane Sanbud Sp. z o.o.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Remont Sienkiewicza i Plutonowej / 17.11.2017

Słowa kluczowe:
sienkiewicza plutonowa remont mrągowo san bud 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Driver33 (IP: 31.0.*.147) 2017-11-20 20:03
Poprawki nastąpią wiosną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Hmm (IP: 89.231.*.142) 2017-11-20 09:18
Brak remontów- źle, remontują - też źle ! Typowo polskie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 89.229.*.59) 2017-11-20 12:23
Typowo polski buraczany komentarz.

Zle jest wtedy, kiedy zle remontują, a nie wtedy, kiedy remontują. Pomyśl czasem dwa razy, zanim coś napiszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lol (IP: 89.231.*.142) 2017-11-20 13:20
a skąd wiesz, że źle remontuja - boś sam fachowiec, co myśli nawet i trzy razy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dlatego (IP: 178.183.*.72) 2017-11-20 16:38
Cytuję lol:
a skąd wiesz, że źle remontuja - boś sam fachowiec, co myśli nawet i trzy razy ;)

stojąca na jedni woda chyba nie świadczy o dobrze wykonanej robocie, a raczej o sprapranym odwodnieniu... mam nadzieję, że nie odbiorą tego w takim stanie, bo inaczej zimą będzie się działo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 31.135.*.18) 2017-11-19 15:25
Przestań pieprzyć o Lubelskiej że to wojewódzka!Prze d wyborami burmistrz obiecywała , że już przechodzi do miasta . Tyle znaczy słowo tej ........ , już nikt jej nie wierzy ! Druga sprawa , co z TIRmi no placu PKP. TIRy nie mają prawa parkować w miescie. Cały rok po kilkanascie TIR parkuje co noc. Nie ma zadnego WC , wszystko poosrywane . gdzie policja , gdzie sanepid. Miasto bezprawia .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy (IP: 89.229.*.59) 2017-11-19 07:25
Nie wiem co to za "moda" , ale zauważyłem , że jak są przeprowadzane remonty dróg, to wszędzie one są zwężane. Co za durny pomysł! Ostatnio przejeżdzałem przez Świętajno i tam tez położyli nowy asfalt (na wczesniejszym dwa sam. ciężarowe mijały się bez problemu). Teraz droga jest tam zwężona.(zimą będzie ciekawie) Za to zrobili chodnik o wymiarach około 2,5 metra. Ludzie, przecież tam jedna osoba przechodziła średnio co pół godziny. Po co komu taki chodnik tam? Nie wiem kto to wszystko planuję, tj. te przebudowy i remonty, ale to chyba jakiś matoł, który powinien być wyrzucony ze swojego stanowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec (IP: 94.254.*.165) 2017-11-18 13:59
Szkoda tylko że ten remont nie objął calej ulicy Plutonowej mam na myśli blok 11 i 7. Rozwalili przy 11 cala nawierzchnie ciężkim sprzętem i nie mają zamiaru tego naprawic. I nie dość że miejsca do parkowania brak to zabrali te na których do tej pory mieszkancy parkowali. Super poprostu super. Człowiek kupił mieszkanie i nie ma gdzie postawić samochód a Ci co dostali je od Państwa ,mowa tu o bloku należącym do TBS mają wszystko na tacy. Gratuluję spółdzielni Metalowiec skomstwa!!! A mieszkańcom bloku nr 5 chamstwa, bo zabraniają parkować innym mieszkańcom na parkingu poloznym przy ich bloku!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Xyz (IP: 89.231.*.211) 2017-11-18 10:33
Nie rozumiem, jak przy takiej tragedii mieszkańców można promować swoją kandydaturę. Skoro tam jesteś to zrób, cos aby było dobrze. Nie czekaj na wybory...cyrk, żenujące w jednym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Do Xyz (IP: 188.146.*.53) 2017-11-22 06:31
Zobacz jak szeroka jest jezdnia i chodnik na tej części Sienkiewicza, która była zrobiona dzięki staraniom naszego dawnego radnego. Zero krawężników, wysepek. I piesi i auta swobodnie się mieszczą. Teraz kto inny "pilnuje" inwestycji to sami widzicie co się dzieje. PO co chłop ma się pchać? Swojej części dobrze dopilnował teraz Otolia pokazuje jak według niej reszta osiedla powinna wyglądać. Niech ludzie mają porównanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# XYZ (IP: 188.146.*.53) 2017-11-22 06:25
Jak ludzie głosują tak mają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz (IP: 188.146.*.225) 2017-11-17 19:24
Miał być sukces a jest wkurzenie mieszkańców całego osiedla. Czas na zmiany w urzędzie miejskim. Kandydat jest tylko jeden. Właśnie z naszego osiedla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# taaa (IP: 89.231.*.142) 2017-11-20 09:09
ha ha ha ha.....daruj sobie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rom (IP: 83.31.*.204) 2017-11-17 20:07
Dominik znowu zaczynasz sam o sobie pisac? Kilka lat temu juz ci tlumaczylem jak sie to nazywa. Pewnie zapomniales, ale nie martw sie, przyjdzie czas a wszystkie twoje "zaslugi" dla miadta i powiatu beda przypomniane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Do Rom (IP: 188.146.*.200) 2017-11-20 21:58
Za to Kotlet ma na was coś nowego i mocnego a nie tylko odgrzewane kotlety. Bijcie się. Będzie ciekawie. Dzięki temu Otolia znów wygra :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# * (IP: 89.231.*.142) 2017-11-21 14:55
lepsza Otolia niż DDT :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# * (IP: 188.146.*.53) 2017-11-22 05:59
Postarzała się. Przegra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# % (IP: 188.146.*.53) 2017-11-22 06:34
Dominik wygra i będzie naszym burmistrzem. Skończą się takie cyrki jak z tą "inwestycją"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty (IP: 89.231.*.142) 2017-11-20 09:17
Prawidłowa odpowiedź !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Julita (IP: 89.229.*.143) 2017-11-17 19:01
"Według założeń, remont miał się zakończyć w połowie listopada, jednak na przeszkodzie stanęły przede wszystkim warunki atmosferyczne, które nie pozwoliły ułożyć mas bitumicznych na drogach w wyznaczonych terminach" .....co za bzdura. W zeszłym i jeszcze porzednim tygodniu było mnóstwo pięknych, może trochę chłodniejszych, ale słonecznych dni. Przez bite dwa tygodnie nie widziałam na Plutonowej ani jednego pracownika. Rozebrana miejscami kostka brukowa nadal leży i chyba czeka na więcej chęci do pracy. Żenada. Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. I jeszcze proszę powiedzieć kiedy z miejsc parkingowych znikną pojemniki na śmieci, bo to są miejsca do parkowania samochodów a nie śmietników!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz (IP: 188.146.*.225) 2017-11-17 19:24
Brawo pani Julito! W punkt!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tdi1.9 (IP: 89.231.*.142) 2017-11-20 09:10
Tadek, a Ty w ogóle masz samochód ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marcin (IP: 89.229.*.16) 2017-11-17 15:27
Wykonanie poniżej krytyki. Ktoś to kontroluje? Wystarczy spojrzeć na krawężniki. Jak osoba jadąca na wózku lub pchająca wózek chodnikiem na Wojska Polskiego ma je pokonać? Będzie warstwa asfaltu, ale nie ma w ogóle zjazdów z krawężników... pieniądze w błoto. Za wąskie ulice, samochody jak popada śnieg się nie miną
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz (IP: 188.146.*.225) 2017-11-17 19:25
Prawda! Popieram w 100%!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# GRZEGORZ (IP: 87.205.*.127) 2017-11-17 14:44
Co dalej z ulicą Lubelską i okolicznymi uliczkami, nic, dziękuję,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Tadeusz (IP: 188.146.*.225) 2017-11-17 19:26
Wybierzcie porządnego burmistrza, takiego który nie blokuje inwestycji jak jeden radny PSL :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# wiktor (IP: 89.229.*.44) 2017-11-17 17:43
Grzegorzu, ulica Lubelska to ulica wojewódzka, a nie miejska. Zadaj te pytanie radnemu sejmiku województwa warm.-mazurskie go, mieszka on przy ul. Oficerskiej i udziela bezpłatnach porad prawnych. Trzymaj się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jarek k (IP: 94.254.*.66) 2017-11-17 18:08
Prawidlowa odpowiedź :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds