Za nami już trzecia odsłona działań promocyjno-edukacyjnych kampanii „Uważaj na zebrę!”. Tym razem wzięli w niej udział mrągowscy biegacze. Promowali noszenie odblasków oraz właściwe korzystanie z przejść dla pieszych.

Dobry świecący przykład dali nam już rowerzyści, przedszkolaki i ich rodziny. We wrześniu i październiku ponad 250 mrągowian stało się „odblaskowymi uczestnikami” przejazdów rowerowych i przemarszów w całym mieście. W minioną niedzielę 12 listopada przyszedł czas na wszystkich tych, którzy lubią biegać. Tego dnia biegacze spotkali się przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Wszyscy chętni otrzymali odblaskowe kamizeli oraz kominy z przykazaniem, aby nosili je nie tylko podczas biegania. Następnie z tego miejsca, pod przewodnictwem Klubu Biegacza Mrągowo, rozpoczęli odblaskowy bieg przez centrum miasta, zatrzymując się przed wybranymi przejściami dla pieszych prezentując prawidłowe zachowanie na drodze. Trasa wiodła ulicą Królewiecką, Warszawską, Mrongowiusza i Okulickiego.

Akcja była ostatnią z trzech wydarzeń promocyjno-edukacyjnych, poprzedzających ważną inwestycję: doświetlenie 16 przejść dla pieszych w Mrągowie. Cała kampania „Uważaj na zebrę!” była realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”. Organizatorzy: Urząd Miejski w Mrągowie, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe, Klub Biegacza Mrągowo, Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo.

Źródło: KPP Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij