Mrągowscy policjanci zatrzymali 27-latka, który wsiadł za kierownicę mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Niestety mężczyzna zlekceważył polecenia policjantów i jeszcze tej samej nocy ponownie kierował autem. Nie uszło to uwadze funkcjonariuszy, którzy ponownie go zatrzymali.

W nocy z piątku na sobotę mrągowscy policjanci patrolujący ulice miasta, około godz. 3:00 zwrócili uwagę na osobowe Renault, które jechało ulicą Królewiecką. Tor jego jazdy nie był prosty, więc postanowili zatrzymać je do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą okazało się, że ich podejrzenia były słuszne, a badanie alkomatem już tylko to potwierdziło. Mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie miał prawa jazdy, ponieważ jak ustalili policjanci stracił je w 2014 roku za to, że popełnił to samo przestępstwo.

Mężczyzna tej nocy nie mógł już kontynuować jazdy, dlatego jego auto wraz z kluczykami zgodnie z przepisami przekazano wskazanej osobie. Niestety, jak się okazało mężczyzna za nic miał polecenia funkcjonariuszy i szybko ponownie wsiadł za kierownicę. Nie umknęło to uwadze policjantów. Po godz. 4:00 kolejny patrol policji jadący ul. Wolności zwrócił na niego uwagę.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe informując go o tym, że ma zatrzymać się do kontroli drogowej. Niestety mężczyzna to zlekceważył i podjął próbę ucieczki przed policjantami. Nieskutecznie. Chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy, którzy ponownie sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że nadal znajduje się on w stanie nietrzeźwości.

Tym razem jego auto trafiło na policyjny parking, a on będzie tłumaczył się za popełnienie przestępstw: próbę ucieczki przed policjantami i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Mrągowo nietrzeźwy 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# XXX (IP: 89.229.*.24) 2017-11-13 12:37
Bardzo dobrze mam nadzieję że dostanie najwyższy wymiar kary jaki przewiduje kodeks
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij