Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach z początkiem listopada zakończył przeprowadzkę do nowej siedziby. Z ulicy Szkolnej 18 przeniósł się do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Ponowne otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się w sobotę 18 listopada.

Dotychczasowa siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach do września bieżącego roku znajdowała się na piętrze remizy strażackiej w Sorkwitach przy ulicy Szkolnej 18. Mieszkańcy Sorkwit z pewnością pamiętają jeszcze kiedy to GOK funkcjonował przy ulicy Olsztyńskiej w pięknej enklawie leśnej. Jednak z chwilą wybudowania na początku lat 90-tych remizy strażackiej, biblioteka oraz część działalności ośrodka została przeniesiona właśnie do tego obiektu. - W tamtym czasie jednym z zamysłów było przybliżenie biblioteki do osiedla mieszkaniowego w Sorkwitach. Na początku poprzedniej dekady ówczesne władze gminy sprzedały pomieszczenia wraz z salą widowiskową osobie prywatnej, co ostatecznie przesądziło o tym, iż cała działalność Ośrodka została przeniesiona do wspomnianej remizy strażackiej - mówi wójt gminy Józef Maciejewski. - Wobec braku sali widowiskowej i świetlicy GOK wykorzystywał dotychczas pomieszczenia w sąsiednim obiekcie Szkoły Podstawowej, zwłaszcza przy organizacji masowych imprez kulturalnych i sportowych.

O przeniesieniu Gminnego Ośrodka Kultury z dotychczasowej siedziby do budynku po Szkole Podstawowej zadecydowały względy organizacyjne związane z wprowadzeniem reformy oświatowej oraz względy ekonomiczne. - Dotychczas Szkoła Podstawowa i Gimnazjum funkcjonowały w odrębnych budynkach. Przy znaczącym spadku liczby uczniów i niepełnym wykorzystaniu zaplecza, dalsze funkcjonowanie w takim kształcie nie znajdowało racjonalnego uzasadnienia - dodaje wójt gminy.

Z początkiem września rozpoczęto przeprowadzkę GOK do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Przeniesienie do nowej siedziby z pewnością poprawi jakoś pracy, a także wpłynie pozytywnie na ofertę ośrodka. - Warunki lokalowe są zdecydowanie lepsze niż to miało miejsce w dotychczasowej siedzibie – dodaje Józef Maciejewski. - Należy także wspomnieć, że jest to obiekt po gruntownej termomodernizacji przeprowadzonej w 2013 roku, w ramach dużej inwestycji termomodernizacyjnej obiektów użyteczności publicznej, wraz z przyłączeniem do kotłowni osiedlowej opalanej biomasą. W najbliższym czasie planujemy doposażyć ośrodek w niezbędny sprzęt i umeblowanie. W przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji na przebudowę i aranżację całego pietra w nowej siedzibie i urządzenie tam świetlicy pozwalającej na organizowanie imprez masowych. Po wykonaniu stosownej dokumentacji liczymy na pozyskanie środków zewnętrznych i realizację tego zamierzenia.

Z nowej siedziby cieszą się także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach. - Miejsce marzenie, tak bym mógł w skrócie ocenić nową siedzibę GOK - mówi Wojciech Gniady, dyrektor placówki. - Przede wszystkim mamy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni, bo to miejsce jest stworzone dla nich. Planujemy utworzenie wielu sal warsztatowych, zaplecze socjalne oraz świetlicę, na którą w poprzedniej siedzibie nie było miejsca, a która posłuży do organizacji wielu wydarzeń i mniejszych imprez.

Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury zaplanowane na 18 listopada bieżącego roku ma w sposób oficjalny zainaugurować działalność tej placówki kulturalnej w nowej siedzibie. Z pewnością zachęci to także mieszkańców do włączenia się i aktywnego udziału we wszystkich przedsięwzięciach, które odbywać się będą na jej terenie.

Paulina Jabłonowska

Słowa kluczowe:
Sorkwity gok sorkwity nowa siedziba gok 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# stefan (IP: 94.254.*.27) 2017-11-13 10:44
GOK to nie tylko festyny i zabawy, a gdzie imprezy patriotyczne, czy nie ma ich dlatego ze kierujący to były żołnierz LWP, który wychowany był w innym duchu i przysięgał komu innemu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stefan (IP: 94.254.*.44) 2017-11-11 21:00
świetny pomysł z przeniesieniem GOK-u, cała szkoła dla 3 pracowników, mogą teraz bawić się w chowanego, a dzieci ścisnęli do jednego zamkniętego budynku przy którym ani boiska, ani bieżni, a nawet ławki do siedzenia bo teren ze scena został wyłączony i dzieci nie mogą tam wchodzić, następnym posunięciem proponuję wszystkie dzieci przenieść do budynku UG, a pracowników UG do budynku szkoły
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 81.110.*.230) 2017-11-10 12:28
Sorkwity❤
Jak tam kiedys tetnilo zyciem!
Dzis jest to miejsce do ktorego czesto wracam wspomnieniami.P laze,wyspa,Zame k,kajaki oj dzialo sie!!
Ci ktorzy narzekaj powinni wziac sie do pracy i pomocy, aby przy pomocy tak ambitnej Pani Soltys przywrocic piekno i aure temu miejscu.Zamiast walic driny pod sklepem,zakasac rekawy I do roboty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim (IP: 37.47.*.164) 2017-11-10 10:11
Ktoś młody by się tam przydal bo same staruchy , robią różnee imprezy pod swoje rodzinki a dla dzieci nic, porażka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zosia (IP: 188.146.*.77) 2017-11-10 23:08
Chciałabym , żeby w mojej wiosce była taka Sołtysowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# abc (IP: 94.254.*.27) 2017-11-13 10:40
przenieś się do Sorkwit- kup działkę od gminy za około 150 tys. złotych która wg. nich jest atrakcyjnie położoną /miedzy cmentarzem, kościołem i śmierdzącą oczyszczalnią ścieków/ przy cenie działek w Warpunach w granicach 30-40 tys. złotych, gdzie barszcz Sosnowskiego rośnie od domu nauczyciela po Miluki a wtedy będziesz mieć sołtysowa na co dzień zresztą też pracownika UG
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zosia (IP: 188.146.*.77) 2017-11-10 23:04
Już niebawem wybory gratuluję wyboru Sołtysa, który Wam dogodzi.Żądać potraficie i nic od siebie , najlepiej jak na tacy podać i to jeszcze za darmo, a na koniec zostawić bałagan i niech ktoś sprzątnie , najlepiej Gmina, bo Wam się należy. Minęły te czasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# abc (IP: 31.135.*.17) 2017-11-09 23:41
''czasy kamienia łupanego'' i więcej ich tam bo póki co jest za mało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZZZ (IP: 79.187.*.156) 2017-11-09 11:43
BRAWO, BRAWO, BRAWO. Gratuluję Panie Wójcie. Jest Pan "wielki". Życzę najlepszego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec sorkwit (IP: 94.254.*.114) 2017-11-09 11:42
Moim zdaniem nazwa powinna być "Speluno Sorkwity "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim (IP: 37.47.*.38) 2017-11-09 21:57
Cytuję Mieszkaniec sorkwit:
Moim zdaniem nazwa powinna być "Speluno Sorkwity "

Idealnie :)!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij