Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach z początkiem listopada zakończył przeprowadzkę do nowej siedziby. Z ulicy Szkolnej 18 przeniósł się do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Ponowne otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się w sobotę 18 listopada.

Dotychczasowa siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach do września bieżącego roku znajdowała się na piętrze remizy strażackiej w Sorkwitach przy ulicy Szkolnej 18. Mieszkańcy Sorkwit z pewnością pamiętają jeszcze kiedy to GOK funkcjonował przy ulicy Olsztyńskiej w pięknej enklawie leśnej. Jednak z chwilą wybudowania na początku lat 90-tych remizy strażackiej, biblioteka oraz część działalności ośrodka została przeniesiona właśnie do tego obiektu. - W tamtym czasie jednym z zamysłów było przybliżenie biblioteki do osiedla mieszkaniowego w Sorkwitach. Na początku poprzedniej dekady ówczesne władze gminy sprzedały pomieszczenia wraz z salą widowiskową osobie prywatnej, co ostatecznie przesądziło o tym, iż cała działalność Ośrodka została przeniesiona do wspomnianej remizy strażackiej - mówi wójt gminy Józef Maciejewski. - Wobec braku sali widowiskowej i świetlicy GOK wykorzystywał dotychczas pomieszczenia w sąsiednim obiekcie Szkoły Podstawowej, zwłaszcza przy organizacji masowych imprez kulturalnych i sportowych.

O przeniesieniu Gminnego Ośrodka Kultury z dotychczasowej siedziby do budynku po Szkole Podstawowej zadecydowały względy organizacyjne związane z wprowadzeniem reformy oświatowej oraz względy ekonomiczne. - Dotychczas Szkoła Podstawowa i Gimnazjum funkcjonowały w odrębnych budynkach. Przy znaczącym spadku liczby uczniów i niepełnym wykorzystaniu zaplecza, dalsze funkcjonowanie w takim kształcie nie znajdowało racjonalnego uzasadnienia - dodaje wójt gminy.

Z początkiem września rozpoczęto przeprowadzkę GOK do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Przeniesienie do nowej siedziby z pewnością poprawi jakoś pracy, a także wpłynie pozytywnie na ofertę ośrodka. - Warunki lokalowe są zdecydowanie lepsze niż to miało miejsce w dotychczasowej siedzibie – dodaje Józef Maciejewski. - Należy także wspomnieć, że jest to obiekt po gruntownej termomodernizacji przeprowadzonej w 2013 roku, w ramach dużej inwestycji termomodernizacyjnej obiektów użyteczności publicznej, wraz z przyłączeniem do kotłowni osiedlowej opalanej biomasą. W najbliższym czasie planujemy doposażyć ośrodek w niezbędny sprzęt i umeblowanie. W przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji na przebudowę i aranżację całego pietra w nowej siedzibie i urządzenie tam świetlicy pozwalającej na organizowanie imprez masowych. Po wykonaniu stosownej dokumentacji liczymy na pozyskanie środków zewnętrznych i realizację tego zamierzenia.

Z nowej siedziby cieszą się także pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sorkwitach. - Miejsce marzenie, tak bym mógł w skrócie ocenić nową siedzibę GOK - mówi Wojciech Gniady, dyrektor placówki. - Przede wszystkim mamy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni, bo to miejsce jest stworzone dla nich. Planujemy utworzenie wielu sal warsztatowych, zaplecze socjalne oraz świetlicę, na którą w poprzedniej siedzibie nie było miejsca, a która posłuży do organizacji wielu wydarzeń i mniejszych imprez.

Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury zaplanowane na 18 listopada bieżącego roku ma w sposób oficjalny zainaugurować działalność tej placówki kulturalnej w nowej siedzibie. Z pewnością zachęci to także mieszkańców do włączenia się i aktywnego udziału we wszystkich przedsięwzięciach, które odbywać się będą na jej terenie.

Paulina Jabłonowska

Słowa kluczowe:
Sorkwity gok sorkwity nowa siedziba gok 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# stefan (IP: 94.254.*.27) 2017-11-13 10:44
GOK to nie tylko festyny i zabawy, a gdzie imprezy patriotyczne, czy nie ma ich dlatego ze kierujący to były żołnierz LWP, który wychowany był w innym duchu i przysięgał komu innemu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stefan (IP: 94.254.*.44) 2017-11-11 21:00
świetny pomysł z przeniesieniem GOK-u, cała szkoła dla 3 pracowników, mogą teraz bawić się w chowanego, a dzieci ścisnęli do jednego zamkniętego budynku przy którym ani boiska, ani bieżni, a nawet ławki do siedzenia bo teren ze scena został wyłączony i dzieci nie mogą tam wchodzić, następnym posunięciem proponuję wszystkie dzieci przenieść do budynku UG, a pracowników UG do budynku szkoły
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ania (IP: 81.110.*.230) 2017-11-10 12:28
Sorkwity❤
Jak tam kiedys tetnilo zyciem!
Dzis jest to miejsce do ktorego czesto wracam wspomnieniami.P laze,wyspa,Zame k,kajaki oj dzialo sie!!
Ci ktorzy narzekaj powinni wziac sie do pracy i pomocy, aby przy pomocy tak ambitnej Pani Soltys przywrocic piekno i aure temu miejscu.Zamiast walic driny pod sklepem,zakasac rekawy I do roboty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim (IP: 37.47.*.164) 2017-11-10 10:11
Ktoś młody by się tam przydal bo same staruchy , robią różnee imprezy pod swoje rodzinki a dla dzieci nic, porażka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zosia (IP: 188.146.*.77) 2017-11-10 23:08
Chciałabym , żeby w mojej wiosce była taka Sołtysowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# abc (IP: 94.254.*.27) 2017-11-13 10:40
przenieś się do Sorkwit- kup działkę od gminy za około 150 tys. złotych która wg. nich jest atrakcyjnie położoną /miedzy cmentarzem, kościołem i śmierdzącą oczyszczalnią ścieków/ przy cenie działek w Warpunach w granicach 30-40 tys. złotych, gdzie barszcz Sosnowskiego rośnie od domu nauczyciela po Miluki a wtedy będziesz mieć sołtysowa na co dzień zresztą też pracownika UG
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zosia (IP: 188.146.*.77) 2017-11-10 23:04
Już niebawem wybory gratuluję wyboru Sołtysa, który Wam dogodzi.Żądać potraficie i nic od siebie , najlepiej jak na tacy podać i to jeszcze za darmo, a na koniec zostawić bałagan i niech ktoś sprzątnie , najlepiej Gmina, bo Wam się należy. Minęły te czasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# abc (IP: 31.135.*.17) 2017-11-09 23:41
''czasy kamienia łupanego'' i więcej ich tam bo póki co jest za mało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZZZ (IP: 79.187.*.156) 2017-11-09 11:43
BRAWO, BRAWO, BRAWO. Gratuluję Panie Wójcie. Jest Pan "wielki". Życzę najlepszego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkaniec sorkwit (IP: 94.254.*.114) 2017-11-09 11:42
Moim zdaniem nazwa powinna być "Speluno Sorkwity "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonim (IP: 37.47.*.38) 2017-11-09 21:57
Cytuję Mieszkaniec sorkwit:
Moim zdaniem nazwa powinna być "Speluno Sorkwity "

Idealnie :)!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij