Najmłodsi mieszkańcy wsi Kozarek Wielki będą mieli plac zabaw. Fundusze na nową inwestycje udało się pozyskać gminie Sorkwity w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa”.

Pod koniec sierpnia bieżącego roku do Urzędu Gminy Sorkwity wpłynęła informacja o możliwości pozyskania funduszy w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa”. Do konkursu można było zgłosić jedno sołectwo. Wybór padł na sołectwo Nibork. Zebranie wiejskie, które odbyło się w połowie września jednogłośnie zadecydowało, że najważniejszą potrzebą miejscowości jest urządzenie placu zabaw w Kozarku Wielkim. Z końcem października okazało się, że wniosek znalazł się w 19 dofinansowanych wniosków. Na początku listopada w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy.

- Gmina zawsze stara się aplikować o dodatkowe fundusze, pozwala to na realizację inwestycji przy mniejszym zaangażowaniu środków własnych - mówi Józef Maciejewski, wójt Gminy Sorkwity. - Pozyskana w ramach konkursu dotacja nie jest ogromną kwotą, ale zgodnie z zapowiedziami Urzędu Marszałkowskiego będą organizowane kolejne edycje konkursu, w których z pewnością będziemy aktywnie uczestniczyć.

Do końca listopada bieżącego roku w Kozarku Wielkim powstanie plac zabaw wyposażony w urządzenia zabawowe, w którego skład wchodzą huśtawka, drabinka do wspinania i zjeżdżalnia. Ponadto na terenie placu zabaw zostaną posadzone ozdobne krzewy. Termin realizacji inwestycji jest bardzo krótki, dlatego też w najbliższych dniach zaczną się prace związane z urządzeniem placu zabaw.

Oprac. red./ Źródło: Urząd Gminy Sorkwity

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# M. (IP: 37.47.*.148) 2017-11-08 16:23
Gązwa pozdrawia szkoda że o nas zapomnieliście napisać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds