Najmłodsi mieszkańcy wsi Kozarek Wielki będą mieli plac zabaw. Fundusze na nową inwestycje udało się pozyskać gminie Sorkwity w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa”.

Pod koniec sierpnia bieżącego roku do Urzędu Gminy Sorkwity wpłynęła informacja o możliwości pozyskania funduszy w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa”. Do konkursu można było zgłosić jedno sołectwo. Wybór padł na sołectwo Nibork. Zebranie wiejskie, które odbyło się w połowie września jednogłośnie zadecydowało, że najważniejszą potrzebą miejscowości jest urządzenie placu zabaw w Kozarku Wielkim. Z końcem października okazało się, że wniosek znalazł się w 19 dofinansowanych wniosków. Na początku listopada w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy.

- Gmina zawsze stara się aplikować o dodatkowe fundusze, pozwala to na realizację inwestycji przy mniejszym zaangażowaniu środków własnych - mówi Józef Maciejewski, wójt Gminy Sorkwity. - Pozyskana w ramach konkursu dotacja nie jest ogromną kwotą, ale zgodnie z zapowiedziami Urzędu Marszałkowskiego będą organizowane kolejne edycje konkursu, w których z pewnością będziemy aktywnie uczestniczyć.

Do końca listopada bieżącego roku w Kozarku Wielkim powstanie plac zabaw wyposażony w urządzenia zabawowe, w którego skład wchodzą huśtawka, drabinka do wspinania i zjeżdżalnia. Ponadto na terenie placu zabaw zostaną posadzone ozdobne krzewy. Termin realizacji inwestycji jest bardzo krótki, dlatego też w najbliższych dniach zaczną się prace związane z urządzeniem placu zabaw.

Oprac. red./ Źródło: Urząd Gminy Sorkwity


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# M. (IP: 37.47.*.148) 2017-11-08 16:23
Gązwa pozdrawia szkoda że o nas zapomnieliście napisać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij