W ostatnim czasie sporo emocji wywołała informacja dotycząca likwidacji mrągowskiego muzeum. W odpowiedzi na niepokojące sygnały, Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej wyszło z ciekawą propozycją do wszystkich tych, którym los muzeum w Mrągowie nie jest obojętny.

Mogłoby się wydawać, że Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji miasta, który chętnie jest odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Niestety, ostatnie doniesienia o możliwości zamknięcia placówki pokazały, że nie wszyscy mrągowianie wiedzą, czym zajmuje się placówka i co ma do zaoferowania. Co więcej, wśród lokalnej społeczności są również tacy, którzy nie widzą potrzeby funkcjonowania tego typu miejsca w Mrągowie.

Niedowiarków, chce przekonać Mrągowska Informacja Turystyczna, która planuje sobotę z muzeum. Zapraszamy na wspólne zwiedzanie 18 listopada 2017 roku o godz. 12.00. Warto zabrać ze sobą najbliższych i samemu przekonać się co ma do zaoferowania mrągowska placówka.

- Akcja jest odpowiedzią na pojawiające się pogłoski o możliwości zamknięcia Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. Chcemy zachęcić mrągowian do odwiedzin placówki i zapoznania się z jej zbiorami, a także działalnością. W ramach akcji protestacyjnej zamiast głodówki proponujemy aktywne działanie – mówi Robert Wróbel, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Akcja „Muzealna sobota” zaplanowana jest na sobotę 18 listopada 2017 roku na godz.12.00. Wstęp za jedyne 5 złotych!

Źródło: MCiT

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij