W ostatnim czasie sporo emocji wywołała informacja dotycząca likwidacji mrągowskiego muzeum. W odpowiedzi na niepokojące sygnały, Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej wyszło z ciekawą propozycją do wszystkich tych, którym los muzeum w Mrągowie nie jest obojętny.

Mogłoby się wydawać, że Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji miasta, który chętnie jest odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Niestety, ostatnie doniesienia o możliwości zamknięcia placówki pokazały, że nie wszyscy mrągowianie wiedzą, czym zajmuje się placówka i co ma do zaoferowania. Co więcej, wśród lokalnej społeczności są również tacy, którzy nie widzą potrzeby funkcjonowania tego typu miejsca w Mrągowie.

Niedowiarków, chce przekonać Mrągowska Informacja Turystyczna, która planuje sobotę z muzeum. Zapraszamy na wspólne zwiedzanie 18 listopada 2017 roku o godz. 12.00. Warto zabrać ze sobą najbliższych i samemu przekonać się co ma do zaoferowania mrągowska placówka.

- Akcja jest odpowiedzią na pojawiające się pogłoski o możliwości zamknięcia Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie. Chcemy zachęcić mrągowian do odwiedzin placówki i zapoznania się z jej zbiorami, a także działalnością. W ramach akcji protestacyjnej zamiast głodówki proponujemy aktywne działanie – mówi Robert Wróbel, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Akcja „Muzealna sobota” zaplanowana jest na sobotę 18 listopada 2017 roku na godz.12.00. Wstęp za jedyne 5 złotych!

Źródło: MCiT


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij