W związku z przechodzącym w dniach 29 i 30 października orkanem Grzegorz strażacy na terenie powiatu mrągowskiego zanotowali 21 zdarzeń związanych z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Strażacy usuwali powalone konary i drzewa z dróg krajowych, wojewódzkich i lokalnych w Grabówce, Szymanowie, Gązwie, Krutyni, Mrągowie, Sorkwitach, Muntowie, Prusinowie, Bagienicach. Zabezpieczali do czasu przyjazdu służb energetycznych zerwany przewód energetyczny w Bobrówku.

W siedmiu wypadkach wypompowywano wodę z zalanych piwnic budynków mieszkalnych oraz w zagłębieniach terenu zagrażających przedostanie się wody do obiektów. Działania były prowadzone w Mrągowie, Użrankach, Popowie Salęckim, Szestnie, Krutyńskim Piecku. Łącznie w działaniach brały udział 22 zastępy w obsadzie 86 strażaków z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Szestno, Wyszembork, Sorkwity, Warpuny, Krutyń, Nawiady, Stare Kiełbonki, Grabówka.

W dniu 28 października w związku z pogarszająca się sytuacją powodziową zastęp z 5 osobową obsadą z JRG Mrągowo został zadysponowany w ramach Warmińsko – Mazurskiej Brygady Odwodowej do Elbląga, gdzie do dnia dzisiejszego prowadzi działania zabezpieczające na terenie Żuław Elbląskich.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Słowa kluczowe:
na sygnale straż zdarzenia zalania 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij