W związku z przechodzącym w dniach 29 i 30 października orkanem Grzegorz strażacy na terenie powiatu mrągowskiego zanotowali 21 zdarzeń związanych z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu.

Strażacy usuwali powalone konary i drzewa z dróg krajowych, wojewódzkich i lokalnych w Grabówce, Szymanowie, Gązwie, Krutyni, Mrągowie, Sorkwitach, Muntowie, Prusinowie, Bagienicach. Zabezpieczali do czasu przyjazdu służb energetycznych zerwany przewód energetyczny w Bobrówku.

W siedmiu wypadkach wypompowywano wodę z zalanych piwnic budynków mieszkalnych oraz w zagłębieniach terenu zagrażających przedostanie się wody do obiektów. Działania były prowadzone w Mrągowie, Użrankach, Popowie Salęckim, Szestnie, Krutyńskim Piecku. Łącznie w działaniach brały udział 22 zastępy w obsadzie 86 strażaków z JRG Mrągowo, OSP Użranki, Szestno, Wyszembork, Sorkwity, Warpuny, Krutyń, Nawiady, Stare Kiełbonki, Grabówka.

W dniu 28 października w związku z pogarszająca się sytuacją powodziową zastęp z 5 osobową obsadą z JRG Mrągowo został zadysponowany w ramach Warmińsko – Mazurskiej Brygady Odwodowej do Elbląga, gdzie do dnia dzisiejszego prowadzi działania zabezpieczające na terenie Żuław Elbląskich.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Słowa kluczowe:
na sygnale straż zdarzenia zalania 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds