To był niezwykle trudny tydzień w strażackich statystykach. Strażacy z powiatu mrągowskiego prowadzili działania na miejscach wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a dwie inne odniosły obrażenia. Ponadto przechodzące nad regionem wichury zwiększyły ilość wyjazdów do powalonych drzew. Zapoznajcie się ze strażackim raportem.

  • 23 października

Sorkwity - droga krajowa nr 16 - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się 2 samochody osobowe. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby, z których dwie odniosły obrażenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli pojazdy i miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM przekazano poszkodowanych, którzy zostali przewiezieni na obserwację do szpitali w Mrągowie i Biskupcu. Działania trwające prawie 4 godziny prowadziły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, 2 ZRM i patrol policji.

  • 24 października

Mrągowo - strażacy przy pomocy sprzętu burzącego wyważyli drzwi i weszli do zadymionego mieszkania. Stwierdzono pożar  potrawy w garnku gotującym się na kuchni gazowej, w drugim pokoju znaleziono mężczyznę, który spał. Osoba została wyprowadzona na zewnątrz i przekazana ratownikom medycznym. Garnek został wyniesiony na zewnątrz, a pomieszczenia przewietrzone.

Mrągowo - pożar komory silnika w samochodzie osobowym został ugaszony przy pomocy prądu wody.

  • 27 października

Babięta - droga wojewódzka nr 601 - samochód osobowy wpadł do rowu uszkadzając oznakowanie pionowe oraz słup oświetleniowy. Wewnątrz  samochodu znajdowało się 9 butli 11 kilogramowych z gazem propan butan. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w samochodzie, wydobyli wszystkie butle z samochodu oraz sprawdzili je pod kątem ewentualnych uszkodzeń i wycieku gazu. Działania prowadziły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Stare Kiełbonki oraz policja

  • 28 października

Bagienice – droga krajowa nr 16 – doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy zastały dwa mocno uszkodzone pojazdy. Strażacy wydobyli jednego z kierowców i rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Kierowca drugiego samochodu, który był zablokowany w pojeździe również poniósł śmierć w wyniku wypadku. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia w czasie czynności dochodzeniowych policji i prokuratury. Działania prowadziły 4 zastępy JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Działania trwały ponad 8 godzin.

Szczerzbowo - usunięcie drzewa podgryzionego przez bobry, grożącego przewróceniem się na drogę

  • 29 października

Krutyń – usunięcie powalonego konaru drzewa z drogi wojewódzkiej
Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego,
Grabówka – usunięcie powalonego drzewa z drogi gminnej,
Mrągowo - usunięcie powalonego konaru z drogi,
Szymanowo - usunięcie powalonego konaru z drogi,
Gązwa -  usunięcie powalonego konaru z drogi,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds