To był niezwykle trudny tydzień w strażackich statystykach. Strażacy z powiatu mrągowskiego prowadzili działania na miejscach wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, a dwie inne odniosły obrażenia. Ponadto przechodzące nad regionem wichury zwiększyły ilość wyjazdów do powalonych drzew. Zapoznajcie się ze strażackim raportem.

  • 23 października

Sorkwity - droga krajowa nr 16 - po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się 2 samochody osobowe. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby, z których dwie odniosły obrażenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, zabezpieczyli pojazdy i miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM przekazano poszkodowanych, którzy zostali przewiezieni na obserwację do szpitali w Mrągowie i Biskupcu. Działania trwające prawie 4 godziny prowadziły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, 2 ZRM i patrol policji.

  • 24 października

Mrągowo - strażacy przy pomocy sprzętu burzącego wyważyli drzwi i weszli do zadymionego mieszkania. Stwierdzono pożar  potrawy w garnku gotującym się na kuchni gazowej, w drugim pokoju znaleziono mężczyznę, który spał. Osoba została wyprowadzona na zewnątrz i przekazana ratownikom medycznym. Garnek został wyniesiony na zewnątrz, a pomieszczenia przewietrzone.

Mrągowo - pożar komory silnika w samochodzie osobowym został ugaszony przy pomocy prądu wody.

  • 27 października

Babięta - droga wojewódzka nr 601 - samochód osobowy wpadł do rowu uszkadzając oznakowanie pionowe oraz słup oświetleniowy. Wewnątrz  samochodu znajdowało się 9 butli 11 kilogramowych z gazem propan butan. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w samochodzie, wydobyli wszystkie butle z samochodu oraz sprawdzili je pod kątem ewentualnych uszkodzeń i wycieku gazu. Działania prowadziły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Stare Kiełbonki oraz policja

  • 28 października

Bagienice – droga krajowa nr 16 – doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępy zastały dwa mocno uszkodzone pojazdy. Strażacy wydobyli jednego z kierowców i rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Kierowca drugiego samochodu, który był zablokowany w pojeździe również poniósł śmierć w wyniku wypadku. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia w czasie czynności dochodzeniowych policji i prokuratury. Działania prowadziły 4 zastępy JRG Mrągowo, OSP Sorkwity, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Działania trwały ponad 8 godzin.

Szczerzbowo - usunięcie drzewa podgryzionego przez bobry, grożącego przewróceniem się na drogę

  • 29 października

Krutyń – usunięcie powalonego konaru drzewa z drogi wojewódzkiej
Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego,
Grabówka – usunięcie powalonego drzewa z drogi gminnej,
Mrągowo - usunięcie powalonego konaru z drogi,
Szymanowo - usunięcie powalonego konaru z drogi,
Gązwa -  usunięcie powalonego konaru z drogi,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij