Uczniowie trzech klas, ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu wybrali się z opiekunami na miejski cmentarza. Celem wyjścia było porządkowanie starych, zaniedbanych i opuszczonych grobów.

Akcja sprzątania cmentarza w Dłużcu zapoczątkowana została rok temu. W tym roku oprócz uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej Szkoły Podstawowej w Dłużcu brało udział aż trzynastu rodziców.

Pierwszego dnia groby zostały wypielone i wygrabione, a drugiego wyłożone włókniną i wysypane drobnym kamieniem, który nieodpłatnie przekazał szkole pan Tomasz Bacławski. Wspólna praca rodziców i uczniów przyniosła wymierne efekty. Posprzątano aż pięćdziesiąt dziewięć grobów.

Organizator akcji, Maria Rodziewicz, serdecznie dziękuje rodzicom, uczniom i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powodzenia całego przedsięwzięcia. Wyrażając jednocześnie nadzieję, że akcja porządkowania miejscowego cmentarza zostanie powtórzona jeszcze wiele razy, bo przecież takie wspólne działanie najskuteczniej uczy młodych ludzi szacunku i pamięci o zmarłych oraz podkreśla więzi rodzinne, które trwają mimo śmierci jej członków.

Źródło: Gmina Piecki/Maria Rodziewicz


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Monika (IP: 83.6.*.195) 2017-10-30 20:13
Super akcja !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowo (IP: 89.229.*.230) 2017-10-30 20:31
Też się z tym zgadzam, tradycji powinni uczyć a przede wszystkim szacunku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij