Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Łodzi, który najpierw włamując się ukradł butle z gazem, później w ten sam sposób ukradł indyki. Następnie chciał szybko wyjechać z powiatu mrągowskiego. Niestety zbyt szybko. Stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Swoją wycieczkę zakończył w policyjnym areszcie.

W piątek po południu oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Babięta. Tam według zgłaszającego osobowe Audi „przekoziołkowało” i wjechało do rowu, a kierowca może być nietrzeźwy. Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali tylko zgłaszającego, ponieważ kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili policjanci zauważyli mężczyznę ukrywającego się za drzewami w lesie. Po krótkim pościgu zatrzymali go. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, jednak ile jego miał wykażą wyniki badań krwi.

Niestety to nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się 50-latek. W jego aucie policjanci znaleźli 9 butli z gazem i 3 tusze indyków. Funkcjonariusze ustalili, że pochodzą one z przestępstwa, bowiem w nocy z czwartku na piątek na terenie gminy Piecki doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznany jeszcze wtedy sprawca zerwał kłódkę i dostał się do metalowego stojaka na butle z gazem i zabrał stamtąd 10 butli. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 1650 złotych. Do kolejnej kradzieży z włamaniem doszło w gminie Mrągowo. Tam z pomieszczeń gospodarczych skradziono 5 żywych indyków. Ich właściciel oszacował straty na kwotę 1500 złotych. Jeszcze tego samego dnia zabezpieczone butle oraz tusze przekazano właścicielom. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że brakujące 2 indyki i jedną butlę, 50-latek przekazał znajomym.

W konsekwencji mieszkaniec Łodzi trafił do policyjnego aresztu, a auto na policyjny parking. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KWP Olsztyn


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mazur (IP: 89.231.*.142) 2017-10-30 09:11
straszna bieda w tej Łodzi - nawet gazu i indyków nie mają :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ewa (IP: 188.146.*.195) 2017-10-30 06:53
rany indyki za 1500 chyba że złota...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
Iwona Sarnowska
X Zamknij