Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Łodzi, który najpierw włamując się ukradł butle z gazem, później w ten sam sposób ukradł indyki. Następnie chciał szybko wyjechać z powiatu mrągowskiego. Niestety zbyt szybko. Stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu. Swoją wycieczkę zakończył w policyjnym areszcie.

W piątek po południu oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Babięta. Tam według zgłaszającego osobowe Audi „przekoziołkowało” i wjechało do rowu, a kierowca może być nietrzeźwy. Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali tylko zgłaszającego, ponieważ kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Po chwili policjanci zauważyli mężczyznę ukrywającego się za drzewami w lesie. Po krótkim pościgu zatrzymali go. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu, jednak ile jego miał wykażą wyniki badań krwi.

Niestety to nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się 50-latek. W jego aucie policjanci znaleźli 9 butli z gazem i 3 tusze indyków. Funkcjonariusze ustalili, że pochodzą one z przestępstwa, bowiem w nocy z czwartku na piątek na terenie gminy Piecki doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznany jeszcze wtedy sprawca zerwał kłódkę i dostał się do metalowego stojaka na butle z gazem i zabrał stamtąd 10 butli. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 1650 złotych. Do kolejnej kradzieży z włamaniem doszło w gminie Mrągowo. Tam z pomieszczeń gospodarczych skradziono 5 żywych indyków. Ich właściciel oszacował straty na kwotę 1500 złotych. Jeszcze tego samego dnia zabezpieczone butle oraz tusze przekazano właścicielom. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że brakujące 2 indyki i jedną butlę, 50-latek przekazał znajomym.

W konsekwencji mieszkaniec Łodzi trafił do policyjnego aresztu, a auto na policyjny parking. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KWP Olsztyn

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mazur (IP: 89.231.*.142) 2017-10-30 09:11
straszna bieda w tej Łodzi - nawet gazu i indyków nie mają :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ewa (IP: 188.146.*.195) 2017-10-30 06:53
rany indyki za 1500 chyba że złota...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds