Przed godziną 6 na drodze krajowej nr 16 pomiędzy Sorkwitami a Bagienicami doszło do tragicznego zdarzenia. W wypadku dwóch samochodów osobowych śmierć poniosły dwie osoby.

Do tragicznego zdarzenia doszło w lesie pomiędzy Sorkwitami a Bagienicami. Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo na łuku drogi. Na miejscu śmierć poniosły dwie osoby, kierowcy obu pojazdów.

Czekamy na informacje dotyczące szczegółów tego tragicznego zdarzenia. Droga była nieprzejezdna do godziny 14:30.

red

Fot. Piotr Piercewicz / mragowo24.info

Słowa kluczowe:
mrągowo sorkwity dk16 wypadek śmierć 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Zbych (IP: 89.228.*.247) 2017-11-01 15:23
Tylko dlaczego nie jest znana jeszcze przyczyna? Zapewne jest znana tylko zostanie utajona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ździsiu (IP: 188.146.*.136) 2017-10-29 23:19
Jakoś asfaltu na obwodnicy Mrągowa i ogólnie na nowo "wyremontowanyc h" odcinkach 16-tki woła o pomstę do nieba. Przy niewielkich opadach nawet posiadając dobre opony kilka osób stwierdziło już, że utrzymanie toru jazdy zaczyna być uciążliwe, a nawet łatwo o wpadnięcie w poślizg przy lekkim hamowaniu! Ktoś oszukiwał przy produkcji asfaltu na czyjeś zlecenie! Podzielili się, a ludzie z reguły głupi cisną ile fabryka dała, no bo przecież droga po remoncie to można... Jazda z oszustami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Driver (IP: 83.9.*.51) 2017-10-29 18:43
Jest jeszcze trzecia prawda. Nowy asfalt zawsze podczas deszczu będzie śliski !!! przy kładzeniu "dywanika" do smarowania walca używane są jakieś środki aby masa asfaltowa nie kleiła się do walca.. Dopóki nie zostanie to wytarte przez opony będzie ślisko!!! Weźmy przykład nowego odcinka dwupasmówki za Kozarkiem .. Przecież zaraz po oddaniu do użytku po każdym deszczu było zawsze po kilka wypadków . Teraz jest już lepiej ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kierowca (IP: 89.229.*.118) 2017-10-28 18:04
Ja mam tylko jedno pytanie - dlaczego po takim wypadku droga jest zablokowana przez kilka godzin? Wiem, że w sobotę o świcie ciężko jest wyciągnąć prokuratora z łóżka, ale nie jest to przecież zabójstwo Kennedyego - ile czasu mogą trwać oględziny miejsca i zabezpieczenie śladów? Normalny wypadek, nie ma tam żadnej zagadki, szczególnie że z uwagi na śmierć sprawcy i tak idzie na umorzenie. Posprzątanie drogi i uprzątnięcie samochodów to pół godziny - więc czemu jeszcze po 14 nie można było normalnie przejechać na Olsztyn? Co oni tam robili ponad 8 godzin?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowa (IP: 31.0.*.4) 2017-10-28 22:52
Cytuję Kierowca:
Ja mam tylko jedno pytanie - dlaczego po takim wypadku droga jest zablokowana przez kilka godzin? Wiem, że w sobotę o świcie ciężko jest wyciągnąć prokuratora z łóżka, ale nie jest to przecież zabójstwo Kennedyego - ile czasu mogą trwać oględziny miejsca i zabezpieczenie śladów? Normalny wypadek, nie ma tam żadnej zagadki, szczególnie że z uwagi na śmierć sprawcy i tak idzie na umorzenie. Posprzątanie drogi i uprzątnięcie samochodów to pół godziny - więc czemu jeszcze po 14 nie można było normalnie przejechać na Olsztyn? Co oni tam robili ponad 8 godzin?

Droga była zablokowana przez tyle czasu nie przez czynności prokuratury i policji - autokar próbował zawrócić na ulicy, żeby pojechać objazdem, ale źle wymierzył i zablokował się (zawisł) na poboczu tak, że trzeba było go wyciągać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# czosnek (IP: 94.254.*.98) 2017-10-28 20:51
Brutalnie to brzmi , ale przedmowca ma racje. Troche to za dlugo trwalo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kapelan (IP: 94.254.*.23) 2017-10-28 18:22
Taki madrala jesteś to zamień się z prokuratorem i policjantami pracujacymi na miejscu, zapewne trwało by to wszystko max godzinę. Zrób to jeśli masz jeszcze czas a jak nie to zamknij jadaczke bo każdy potrafi być bohaterem przed klawiaturą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Kierowca (IP: 89.229.*.118) 2017-10-29 10:27
Kapelan, spuść troche ciśnienia, bo ci się sutanna zapali. Jeden samochód jechał w jedną stronę, drugi w drugą, ślady zderzenia (silnik, plastiki) są na jednym pasie - więc sprawcę już mniej więcej mamy ustalonego (dla mniej domyślnych - ten co zjechał na przeciwległy pas). Tyle można powiedzieć na podstawie jednego zdjęcia - zgadzam się z tobą, że będąc na miejscu w godzinę by się to spokojnie opisało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wy (IP: 31.0.*.51) 2017-10-28 16:50
Czy wiecie kto to jechał. Albo jakie były rejstracje. Pilne:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Koko (IP: 46.169.*.199) 2017-10-28 13:31
Zginął młody człowiek, jechał do pracy... Zostawił żonę i małe dziecko. U szanujcie to i się nie kłócić co Wam to teraz da... ["]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karyna (IP: 89.229.*.73) 2017-10-28 11:41
Koszmar jakis, tam ciagle sa wypaki i nikt nic z tym nie robi. Nowa droga chcieli poszalec, mimo ze bylo mokro i wszedzie sa ograniczenia. Mijalam wypadek , to wygladalo strasznie.. No ale tak wlasnie konczy sie jazda bez rozumu..
10mniej, bez zcinania zakretow i nie byloby tragedi..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Princessa (IP: 145.131.*.189) 2017-11-14 16:38
Proszę się zastanowić co Pan/Pani pisze w ogóle.... oceniać to proszę siebie a nie to co się stało i kto zawinił. Dla kogoś z rodziny poszkodowanych jest to przykre. Milion komentarzy a większość bez sensu, poza tym każdy taki mądry nagle? Myślisz że w Twojej rodzinie to się nie mogło zdarzyć? To pomyśl.... co by było gdyby jednak? Rodzina nie życzy sobie chamskich komentarzy i proszę to uszanować. Tym bardziej,że nie wiecie Państwo co się naprawdę zdarzyło, klepać durnoty każdy głupi potrafi a pomyśleć sensownie to już widzę problem....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzysiek (IP: 176.221.*.108) 2017-10-28 12:14
...mądralińska, skąd ty wiesz jak było? Może zwierze, może awaria a może jeszcze co innego, jechałem tam pół godziny wcześniej warunki słabe, temperatura 5 stopni i ślisko. Zostaw to policji...współ czuję rodzinom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Monika (IP: 31.0.*.132) 2017-10-28 12:06
Nie osadzaj jak nie wiesz jak bylo naprawde czy jechal za szybko prawde znaja tylko oni oceniac wszyscy potrafia ale wspolczuc nie wyrazy wspolczucia dla rodzin (*)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karyna (IP: 89.229.*.73) 2017-10-28 12:15
Prawda jest taka ze pogoda jest jaka jest i trzeba dostosowac predkosc do warunkow panujacych na drodze. Raczej jak by jechali kazdy po swoim pasie i wolniej to by skonczylo sie na stluczce a nie czolowce w ktorej zginely dwie osoby.
Widzialam miejsce wypadku zanim przyjechala pomoc i jadac wolniej i ostrozniej nie bylo by takiego efektu jaki jest. Sama jestem kierowca , czesto tamtedy jezdze i wiem o czym mowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Monika (IP: 31.0.*.132) 2017-10-28 12:23
Pani idealna uszanuj to ze teraz ktos oplakuje smierc dziecka męża. Zony ojca matki bo nie wiemy kto tam zginął i takie rozmyslenia pozostaw dla siebie bo nie blyszczysz tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# karyna (IP: 89.229.*.73) 2017-10-28 14:09
Wole podzielic sie przemysleniami bo coraz wiecej kierowcow szarzuje na drogach a niewinni ludzie cierpia..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jacek (IP: 31.0.*.27) 2017-10-28 12:32
Co żeście się uczepili karyny! Pisze o tym co widziała i próbuje, jak my wszyscy, zrozumieć przyczynę. Nikogo nie obraża i nie okazuje braku szacunku dla ofiar. Ludzie, co z wami!sby28
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dróżnik (IP: 37.47.*.210) 2017-10-28 11:31
W miejscu gdzie wydarzył się ten tragiczny w skutkach wypadek są namalowana podwójna linia ciągła. Jest to łuk drogi w lasku. Odcinek gdzie nie ma oznakowania poziomego znajduje się około kilometra dalej.
[*]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ina (IP: 31.0.*.124) 2017-10-28 11:21
Gdybać i mądrzyć się może każdy,stało się i już życia nie przywrócisz niestety. Przykre że w takim czasie przed 1 listopada.ktoś pożegna swojego bliskiego. Pokój im wieczny [*]
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paula (IP: 95.41.*.167) 2017-10-28 11:11
Przecież tam są pasy, ich brak zaczyna się kilkaset metrów dalej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej (IP: 37.248.*.229) 2017-10-28 09:18
Wiadomo jakie samochody uczestniczyły w wypadku ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Janek (IP: 89.229.*.118) 2017-10-28 11:55
osobowe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 83.9.*.208) 2017-10-28 09:05
Pociągnąć do odpowiedzialnoś ci tych co powinni namalować znaki poziome, pasy etc. Wczoraj jechałem tamtędy w nocy to przy obecnych warunkach pogodowych jedzie się na czuja i zastanawia czy jedną stroną już w rowie czy może na drugim pasie.

Bardzo mi przykro, że przed świętem zmarłych w czyjeś rodzinie wydarzyła się taka tragedia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# lupus (IP: 89.229.*.149) 2017-10-28 10:45
Wypadek był w miejscu gdzie są namalowane pasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jan (IP: 94.254.*.30) 2017-10-28 10:09
Tam gdzie nie ma znaków poziomych bo położono nowy asfalt, stoją znaki pionowe o zakazie wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 50 km/h
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr (IP: 37.47.*.178) 2017-10-28 10:05
Uważasz że jeżeli nie ma namalowanych Lini na drodze i leje deszcz jeszcze przy tej pogodzie liście spadają to bezpieczna prędkość będzie 90 km/h. Wiesz co tylko jedne słowa przychodzą mi na język na temat twego wpisu. I nie życzę nikomu żeby trafił na takiego kierowcę na drodze tak myślącego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 83.24.*.16) 2017-10-28 19:09
Możesz iść po bułki i upaść i nie potrzeba prędkości nie wiadomo jakiej. Moim zdaniem jeśli droga została oddana do użytku jakieś 2-3tyg temu to znaki poziome muszą być bo ułatwiają kierowcy szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych jak i po zmroku orientację gdzie dokładnie jego pojazd się znajduje. Kiedyś przynajmniej kładli jezdnie dużo jaśniejsze (siwe) i nawet podczas gorszych warunków widoczność jezdni była lepsza - obecnie są kładzione jezdnie czarne jak smoła i podczas nocy i opadów deszczu nie widać nic i możesz sobie wrzucić ograniczenie i 20km/h, nic to nie zmieni tylko da Ci większy czas na reakcję w razie kryzysowej sytuacji.
Dla mnie większym niebezpieczeńst wem na drodze są w pierwszej kolejności osoby w mocno podeszłym wieku i niedzielni kierowcy.

Skoro drogowcy oddali drogę to czemu nie ma pasów?

Mi też się cisną pewne słowa nt Twojego płytkiego i nie przemyślanego wpisu, ale zostawię je dla siebie.

Zawsze jak 90km/h Ci za szybko to możesz przesiąść się na komunikację publiczną, a ludzie chcą bezpiecznie jeździć i najszybciej jak się da chcą dotrzeć do celu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Grażyna (IP: 94.254.*.34) 2017-10-28 10:39
Jeśli byś był na odpowiednich studiach a nie został amebą umysłową to byś wiedział że jeśli kierowca widzi że można jechać więcej na tej drodze i że to ograniczenie jest bez sensu to straci zaufanie i będzie jechał tyle ile faktycznie na to pozwalają warunki. Przejedzie raz z ograniczeniem i się będzie zastanawiał po co ono jest, przejedzie drugi raz tak samo a za trzecim już straci zaufanie i zmieni prędkość na normalną. Ewidentną przyczyną jest brak pasów. O 6:00 rano jest jeszcze ciemno, do tego pada i spadają liście. Pasy mogły być namalowane już dawno bo droga też jest już dawno zrobiona. Jeżdżę co tydzień tą trasą i już tydzień temu te pasy powinny tam być. Zawinił ten co ich tam nie namalował i mam nadzieje że poniesie za to jakąkolwiek odpowiedzialnoś ć albo chociaż przeprosi rodziny za swoją nieodpowiedzialnoś ć i zaniechanie(bo to już niestety pod to podchodzi i ja bym się zastanawiała czy nie pociągnąć tej osoby do odpowiedzialnoś ci). Współczuje rodzinom że przez takie osoby, które jak widać nie powinny zajmować się tym biznesem teraz mają taką tragedie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Angelika (IP: 94.254.*.170) 2017-10-28 10:01
Dokładnie tak. Jakiś czas temu przejeżdżałam tą trasą podczas strasznej ulewy nocą, znaków poziomych brak odczucie dokładnie takie jak to określił Pan wyżej....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miłosz (IP: 176.221.*.53) 2017-10-28 09:24
Gdzie ty tam chłopie nie masz namalowanych pasów? Zdjęcie pokazuje że pasy są w tym miejscu. Prędkość, pośpiech i być może wyprzedzanie przyczyniły się do wypadku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anty cwany (IP: 83.9.*.116) 2017-10-28 18:23
Cwany jesteś a może po prostu pękła mu opona ,lub zasłabł? Nie można wyrokować !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Pasy (IP: 89.231.*.53) 2017-10-28 18:19
Co nie zmienia faktu ze w miejscu gdzie tych pasow na drodze nie ma jedzie sie naprawdę na czuja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Top Secret

Sonda

Jak oceniasz sezon letnich imprez w Mrągowie?

Super - 8.9%
Dobrze - 23.6%
Średnio - 23.2%
Słabo - 21.5%
Bardzo słabo - 21.9%

Głosów ogółem: 237
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: listopad 12, 2017
X Zamknij
X Zamknij
McDonalds