Piętnastu artystów weźmie udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki, który w Mrągowie odbywa się od dziesięciu lat. Wydarzenie znane mieszkańcom naszego miasta jako Impresje Artystyczne Śpiewające Obrazy rusza w najbliższy piątek. Moc impresji gwarantowana, a na naszych łamach będziecie mogli śledzić transmisję on-line z sobotniej części konkursu. Start od godziny 15:00!

Sylwia Klara Zasempa, Milczennik, Sylwia Błyszczek Band, Remi & Falco, Hymen, Het Het, Julia Kuzyka, Iwonna Buczkowska, Cho'o Fali, Wilczy, Karolina Grzywińska, Ika Duo, Anna Poszelużna, Wojtek Dudkowski i The Moon. To właśnie oni pojawią się w najbliższą sobotę 28 października na deskach Centrum Kultury i Turystytki w Mrągowie, aby powalczyć o nagrodę główną tegorocznych, jubileuszowych Impresji Artystycznych. Spośród piętnastki zakwalifkowanych wykonawców jury wyłoni laureatów, którzy wystąpią 29 października podczas koncertu galowego z udziałem wyjątkowego artysty, zespołu ØRGANKA. Na finalistów czekają nagrody pieniężne ufundowane m.in. przez Narodowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Do zdobycia również cenne nagrody specjalne - profesjonalna sesja nagraniowa singla, pakiet promocyjny od Fabryki Zespołów i szkolenie sceniczno-medialne z pracy przed kamerą oraz na scenie.

Wizytówką przedsięwzięcia, które nieprzerwanie od 2008 roku odbywa się w Mrągowie, jest różnorodność artystycznych działań skierowanych do osób, które chcą rozwijać swoje pasje, poszerzać horyzonty, spotkać ciekawych ludzi. W ramach Impresji odbywają się także warsztaty oraz wyjątkowe koncerty. Moc impresji gwarantowana.

Program Impresji 2017

27 października (piątek) - sala widowiskowa CKiT, Wstęp Wolny!

  • godz. 19:00 Zaczarowane Marzenia, koncert finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" z udziałem Ani Karwan.

Każdy z nas o czymś marzy. Czasem te marzenia wydają się nierealne. Finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki spełniają swoje marzenia o scenie, a niepełnosprawność nie przeszkadza im w rozwijaniu muzycznych pasji. W Mrągowie zaśpiewają utwory mistrzów polskiej piosenki m.in: Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Udowodnią, że gdy się czegoś bardzo chce i znajdzie w sobie odwagę, by spełniać marzenia, nie ma rzeczy niemożliwych.

Całość poprowadzi oraz zaśpiewa niezwykle utalentowana artystka Ania Karwan, a wraz z nią w muzyczną podróż marzeń zabiorą nas Paulina Gruszecka, Weronika Ryba, Jakub Saniternik, Ula Kowalska oraz Bartek Peszuk, którym towarzyszyć będzie zespół pod dowództwem Hadriana Tabęckiego.

28 października (sobota) - sala widowiskowa CKiT, Wstęp Wolny!

  • godz. 15:00 Ogólnopolski Konkurs Piosenki (TRANSMISJA NA ŻYWO na mragowo24.info)

Usłyszmy solistów i zespoły, profesjonalistów i amatorów, którzy powalczą o Grand Prix Impresji i cenne nagrody pieniężne. Na scenie gościć będziemy artystów prezentujących różne style i gatunki muzyczne, z autorskimi piosenkami lub interpretacją utworów Marka Grechuty – niepisanego patrona Impresji. Dla melomanów i miłośników muzyki zaangażowanej – obecność obowiązkowa.

  • godz. 20:00 Wieczór Impresji      

Będzie to artystyczny wieczór podsumowujący warsztaty, które w miniony weekend, 21-22 października odbyły się w Mrągowie. Podczas wieczoru zobaczymy animacje poklatkowe powstałe pod okiem Magdaleny Bryll (animatorki m.in. oscarowego „Piotrusia i Wilka”), a także impresyjny pokaz. Będzie to niezwykłe widowisko pt. Śpiewające Obrazy przygotowane przez grupę Exodus (organizatorów największego w Polsce Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa) z udziałem warsztatowiczów oraz zaproszonych artystów specyficznych (m.in. iluzja, akrobatyka). Magiczny świat jakiego nie było jeszcze w Mrągowie.

29 października (niedziela) - sala widowiskowa CKiT, Wstęp biletowany!

  • godz. 18.30 Koncert Galowy

Będzie to prawdziwa muzyczna uczta. Wystąpią laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki, a całość zamknie koncert ØRGANKA. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce oraz niezwykła ekspresja sceniczna - to znak rozpoznawczy zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Tego nie można przegapić

Bilety w cenie 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu - do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 oraz w systemie Ekobilet.

W niedzielne przedpołudnie od godziny 10:00 do 15:00 odbędą się także warsztaty z Tajemnicy Głosu. Będzie to z pewnością jedyny w swoim rodzaju profesjonalny warsztat otwarty, poparty podejściem do strefy emisji od strony emocjonalnej, technicznej i merytorycznej. Powstał z myślą o podejściu do głosu od strony świadomego władania nim tak, by każdy mógł swobodnie nim zarządzać w życiu osobistym i zawodowym. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą uwolnić swój prawdziwy głos, otworzyć się na usłyszenie siebie oraz tych którzy poszukują własnej, głosowej ekspresji. Warsztaty poprowadzi Aneta Łastik, uznana piosenkarka, znakomity pedagog, wypracowała własny system pracy nad głosem, o którym pisze w swoich dwóch książkach: „Poznaj swój głos... twoje najważniejsze narzędzie pracy” oraz „Wewnętrzne dziecko”. Prowadzi liczne warsztaty i wykłady, w tym również na Sorbonie. Od 36 lat mieszka i uczy w Paryżu.

Źródło: CKiT w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij