I Szkolny rajd rowerowy za nimi. Zdecydowani uczniowie i zarazem miłośnicy rowerowych podróży z I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie pokonali aż 22 kilometrową trasę przy wsparciu dwóch nauczycieli z tej szkoły. Trasa wiodła wokół Mrągowa, Polskiej Wsi, Kiersztanowa oraz Gązwy.

W miniony poniedziałek 17 października przy pieknej słonecznej pogodzie, grupa uczniów z I LO w Mrągowie zdecydowała się na udział w I Szkolnym Rajdzie Rowerowym. Pierwotne plany (rajd miał się odbyć 14 października) pokrzyżowała kapryśna aura. Rajd został odwołany.

Jak czytamy na stronie szkoły optymistyczne wiadomości o "oknie pogodowym"  i determinacja organizatorów sprawiły, że miłośnicy rowerowych wypraw zwarli szyki i wyruszyli na szlak. Grupę poprowadził dyrektor szkoły p. Jan Parda, entuzjasta turystyki rowerowej, przy wsparciu p. Cezarego Samborskiego. Trasa wiodła po rowerowych szlakach wokół Mrągowa, Polskiej Wsi, Kiersztanowa, Gązwy. Długość trasy to aż 22 km, co niektórzy uczestnicy odczuwali mocno następnego dnia.

A oto kilka wypowiedzi uczestników rajdu:

W moim odczuciu, pomysł rajdu rowerowego to starzał w dziesiątkę. Był to świetnie spędzony czas. Trasa była na tyle wymagająca, że nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Dużym zaskoczeniem, bardzo pozytywnym, był udział w rajdzie dyrektora naszej szkoły. Rajd uważam za bardzo udane przedsięwzięcie. - Rafał Siwicki II B

Piękne krajobrazy, miła atmosfera. Rajd to dobry sposób, by zdrowo spędzić czas ze znajomymi. - Norbert Sęder II B

Ponad dwadzieścia kilometrów po polnych drogach - mnóstwo wrażeń. Wszyscy bawili się doskonale, nawet właściciel roweru, który nie wytrzymał trudów wyprawy. - Olgierd Stasiak II B

Być może zapoczątkowana została nowa szkolna tradycja. Już planuję kolejne rajdy, z nadzieją na osobisty w nich udział.

Źródło: I LO/ Renata Nowotnik

Pierwszy Szkolny Rajd Rowerowy

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij