W piątek sprzed budynku Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie ruszyli policjanci biorący udział w sztafecie rowerowej pn. „Kręcimy dla Marcina”. Mrągowscy mundurowi aktywnie włączyli się w pomoc koledze - policjantowi, który zachorował na nowotwór.

Mrągowscy funkcjonariusze postanowili wziąć czynny udział w akcji pn. ,,Kręcimy dla Marcina’’. Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, m.in. przez jazdę na rowerze, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie Marcina, który choruje na nowotwór. Marcin jest funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Trasa sztafety prowadzi przez 79 miast, a jej długość to ponad 4 000 km. W ramach akcji uczestnicy poszczególnych odcinków przekazują sobie bransoletkę, symbolizującą sztafetową pałeczkę. Cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, to symbole zrzeszenia w nieformalnej grupie „MUNDUR NA ROWERZE”. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb mundurowych z terenu całego kraju. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.

Sztafeta wystartowała z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim, a jej meta to stolica Podlasia – Białystok. Ponad 150 policjantów i funkcjonariuszy innych służb przejechało przez 79 miast, przemierzając ponad 4000 kilometrów.

Dobrych serc nie zabrakło i w Mrągowie. W piątek po godzinie 15.00 uczestnicy  sztafety - funkcjonariusze z Olsztyna dotarli przed budynek Komendy, skąd kolejna kilkuosobowa grupa składająca się z miejscowych policjantów pojechała do Szczytna przekazać symboliczną bransoletkę.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy: Podkarpacki Bank Spółdzielczy Odział w Przemyślu ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl 90 8642 1155 2015 1506 0396 0003w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
Mrągowo policja pomoc mundur na rowerze 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ja (IP: 37.47.*.53) 2017-10-16 21:18
Nie zapomnijmy o dzielnym strazniku miejskim który również uczestniczył w tej akcji. Dzięki za wsparcie tak szczytnej celu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Asia Ka (IP: 89.229.*.81) 2017-10-16 15:15
Brawo!!!!serce rośnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zuza (IP: 37.47.*.93) 2017-10-16 13:14
Super akcja !!Brawo Panowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij