Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze miasta uhonorowały wyróżniających się nauczycieli. Gala, podczas której zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia odbyła się w miniony piątek 13 października w CKiT w Mrągowie.

Tradycyjnie, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, władze Mrągowa spotkały się ze środowiskiem oświatowym by podziękować, pogratulować oraz podkreślić szczególną wartość pracy nauczycieli i wychowawców. Uroczysta gala odbyła się w piątek 13 października w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki.

Lista wyróżnionych nauczycieli i dyrektorów.

1. Ewa Chodkowska, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 4 z 27 letnim stażem pracy pedagogicznej. Była współorganizatorką posadzenia dębu pamięci na terenie szkoły raz koordynuje działania zmierzające do uzyskania przez szkołę certyfikatu Kuratora Oświaty – Szkoła wierna dziedzictwu.

2. Anna Frączek, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i doskonali umiejętności biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby dzieci. Jako wychowawca uwrażliwia swoich podopiecznych na kwestie tolerancji i empatii.

3. Bożena Łapka, pedagog z Gimnazjum nr 1 przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mrągowie. W jej dorobku pracy szczególne miejsce zajmują działania profilaktyczne podejmowane wobec uczniów i ich rodzin.

4. Stanisława Łyś, dyrektor Przedszkola „Bajka” w Mrągowie od 15 lat. Od 2003 roku realizuje koncepcje przedszkola integracyjnego. Placówka kierowana przez nią jest przyjazna dzieciom oraz ich rodzicom. Zgodnie z koncepcją przedszkola kontynuuje tradycje organizacji przedstawień teatralnych dla dzieci w wykonaniu ich rodziców.

5. Marek Modrzejewski, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z 33-letnim stażem pracy pedagogicznej . W swojej pracy kieruje się dobrem ucznia. Pod jego nadzorem uczniowie udzielają się charytatywnie nie zapominając przy tym o nauce. W swojej pracy wykorzystuje z powodzeniem technologie IT.

6. Beata Polonis, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 1. W roku bieżącym obchodzi 25-letnie stażu pracy pedagogicznej. W jej dorobku pracy szczególne miejsce zajmują działania profilaktyczne podejmowane przez uczniów, ich rodzin oraz całej społeczności. Pełniła także role rzecznika praw ucznia w szkole.

7. Elżbieta Połomka, dyrektor Przedszkola nr 1 „Stokrotka” od 14 lat. A od 33 lat pracuje w tym przedszkolu jako nauczyciel. W swojej pracy kieruje się dobrem dziecka. Czynnie aktywizuje dzieci oraz ich rodziców do udziału w realizowanych przez placówkę programach. Z jej inicjatywy we wrześniu 2016 roku placówka podjęła działania w celu uzyskania przez placówkę certyfikatu Kuratora Oświaty – Przedszkole przyjazne środowisku i Przedszkole, przyjazne dziedzictwu.

8. Grażyna Rudnicka, nauczyciel – bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 4. Zorganizowała bibliotekę szkolną od podstaw. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, inspirując rozwój czytelnictwa. Dużą uwagę przykłada do kształtowania postawy szacunku wobec polskiego dziedzictwa kulturowego, poszanowania tradycji narodowych i religijnych. Jest współautorka trzyletniego programu upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w szkole.

9. Edward Suchan, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego. W roku bieżącym obchodzi 38-lecie swojej pracy zawodowej. Szczególnie miejsce w jego pracy zajmuje edukacja ekologiczna oraz działalność sportową szkoły. Ponadto przywiązuje dużą wagę do wychowania patriotycznego.

10. Małgorzata Witkowska, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4. Ma bardzo dobry kontakt z uczniami i ich rodzicami. Rozwija zainteresowania swoich wychowanków i zachęca ich do udziału w konkursach gdzie osiągają różne sukcesy. Jest inicjatorką i współorganizatorką odbywającego się co roku koncertu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w języku angielskim.

Podczas uroczystości Otolia Siemieniec pogratulowała także Beacie Więcek i Barbarze Skorupskiej, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dyrektorowi szkoły Edwardowi Suchanowi. Pedagodzy zostali uhonorowani medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania.

W podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz mrągowskiej oświaty, podczas uroczystości została wyróżniona również Ewa Kowalewska, która od 1982 roku związana jest z Młodzieżowym Domu Kultury. W podziękowaniu za wieloletnią prace została przyznana jej statuetka Niezapominajki.

Uroczystościom towarzyszyły specjalna animacja oraz występy artystyczne, przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie.

Uroczysta gala w CKiT

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Absolwent zs 4 (IP: 89.229.*.215) 2017-10-21 19:10
Niepotrzebnie kasowaliście mojego poprzedniego posta. Kto miał to przeczytać to i tak przeczytał. Niech wszyscy się dowiedzą jaką dyrekcję ma ZS nr 4 i jacy to "sprawiedliwi" nauczyciele, którzy biedne dzieci mają za nic, wyśmiewają, szyderują z nich zaś dzieci z tzw "elit" co by złego nie zrobiły to są głaskane po główkach i wyróżniane. No cóż, taka jest mrągowska "czwórka", niestety....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# --- (IP: 89.231.*.142) 2017-10-17 09:10
Szczególnie miejsce w jego pracy zajmuje ... działalność sportowa szkoły.Hmm, czyżby ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij