Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze miasta uhonorowały wyróżniających się nauczycieli. Gala, podczas której zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia odbyła się w miniony piątek 13 października w CKiT w Mrągowie.

Tradycyjnie, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, władze Mrągowa spotkały się ze środowiskiem oświatowym by podziękować, pogratulować oraz podkreślić szczególną wartość pracy nauczycieli i wychowawców. Uroczysta gala odbyła się w piątek 13 października w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki.

Lista wyróżnionych nauczycieli i dyrektorów.

1. Ewa Chodkowska, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 4 z 27 letnim stażem pracy pedagogicznej. Była współorganizatorką posadzenia dębu pamięci na terenie szkoły raz koordynuje działania zmierzające do uzyskania przez szkołę certyfikatu Kuratora Oświaty – Szkoła wierna dziedzictwu.

2. Anna Frączek, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i doskonali umiejętności biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby dzieci. Jako wychowawca uwrażliwia swoich podopiecznych na kwestie tolerancji i empatii.

3. Bożena Łapka, pedagog z Gimnazjum nr 1 przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Mrągowie. W jej dorobku pracy szczególne miejsce zajmują działania profilaktyczne podejmowane wobec uczniów i ich rodzin.

4. Stanisława Łyś, dyrektor Przedszkola „Bajka” w Mrągowie od 15 lat. Od 2003 roku realizuje koncepcje przedszkola integracyjnego. Placówka kierowana przez nią jest przyjazna dzieciom oraz ich rodzicom. Zgodnie z koncepcją przedszkola kontynuuje tradycje organizacji przedstawień teatralnych dla dzieci w wykonaniu ich rodziców.

5. Marek Modrzejewski, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z 33-letnim stażem pracy pedagogicznej . W swojej pracy kieruje się dobrem ucznia. Pod jego nadzorem uczniowie udzielają się charytatywnie nie zapominając przy tym o nauce. W swojej pracy wykorzystuje z powodzeniem technologie IT.

6. Beata Polonis, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 1. W roku bieżącym obchodzi 25-letnie stażu pracy pedagogicznej. W jej dorobku pracy szczególne miejsce zajmują działania profilaktyczne podejmowane przez uczniów, ich rodzin oraz całej społeczności. Pełniła także role rzecznika praw ucznia w szkole.

7. Elżbieta Połomka, dyrektor Przedszkola nr 1 „Stokrotka” od 14 lat. A od 33 lat pracuje w tym przedszkolu jako nauczyciel. W swojej pracy kieruje się dobrem dziecka. Czynnie aktywizuje dzieci oraz ich rodziców do udziału w realizowanych przez placówkę programach. Z jej inicjatywy we wrześniu 2016 roku placówka podjęła działania w celu uzyskania przez placówkę certyfikatu Kuratora Oświaty – Przedszkole przyjazne środowisku i Przedszkole, przyjazne dziedzictwu.

8. Grażyna Rudnicka, nauczyciel – bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 4. Zorganizowała bibliotekę szkolną od podstaw. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, inspirując rozwój czytelnictwa. Dużą uwagę przykłada do kształtowania postawy szacunku wobec polskiego dziedzictwa kulturowego, poszanowania tradycji narodowych i religijnych. Jest współautorka trzyletniego programu upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w szkole.

9. Edward Suchan, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego. W roku bieżącym obchodzi 38-lecie swojej pracy zawodowej. Szczególnie miejsce w jego pracy zajmuje edukacja ekologiczna oraz działalność sportową szkoły. Ponadto przywiązuje dużą wagę do wychowania patriotycznego.

10. Małgorzata Witkowska, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4. Ma bardzo dobry kontakt z uczniami i ich rodzicami. Rozwija zainteresowania swoich wychowanków i zachęca ich do udziału w konkursach gdzie osiągają różne sukcesy. Jest inicjatorką i współorganizatorką odbywającego się co roku koncertu kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w języku angielskim.

Podczas uroczystości Otolia Siemieniec pogratulowała także Beacie Więcek i Barbarze Skorupskiej, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dyrektorowi szkoły Edwardowi Suchanowi. Pedagodzy zostali uhonorowani medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania.

W podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz mrągowskiej oświaty, podczas uroczystości została wyróżniona również Ewa Kowalewska, która od 1982 roku związana jest z Młodzieżowym Domu Kultury. W podziękowaniu za wieloletnią prace została przyznana jej statuetka Niezapominajki.

Uroczystościom towarzyszyły specjalna animacja oraz występy artystyczne, przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie.

Uroczysta gala w CKiT


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Absolwent zs 4 (IP: 89.229.*.215) 2017-10-21 19:10
Niepotrzebnie kasowaliście mojego poprzedniego posta. Kto miał to przeczytać to i tak przeczytał. Niech wszyscy się dowiedzą jaką dyrekcję ma ZS nr 4 i jacy to "sprawiedliwi" nauczyciele, którzy biedne dzieci mają za nic, wyśmiewają, szyderują z nich zaś dzieci z tzw "elit" co by złego nie zrobiły to są głaskane po główkach i wyróżniane. No cóż, taka jest mrągowska "czwórka", niestety....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# --- (IP: 89.231.*.142) 2017-10-17 09:10
Szczególnie miejsce w jego pracy zajmuje ... działalność sportowa szkoły.Hmm, czyżby ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij