Sukcesem zakończył się sezon letni dla Ośrodka „Polonez” – nowo zmodernizowanego obiektu wypoczynkowego w Mrągowie. Spółka Locaris już widzi pozytywne rezultaty po przeprowadzeniu szeregu działań inwestycyjnych.

W tym roku Ośrodek Polonez miał przyjemność gościć dzieci i młodzież z wielu rejonów Polski oraz z zagranicy, między innymi grupę młodzieżową Mniejszości Niemieckiej, której członkowie przybyli z takich krajów jak Węgry, Czechy, Ukraina, Serbia i Kazachstan.

W ośrodku przebywali uczestnicy letnich festiwali, które przyciągają swoją tematyką wielu miłośników zróżnicowanych brzmień. Szansę na regenerację w obiekcie po męczących występach mieli artyści biorący udział w takich imprezach jak już legendarny „Piknik Country”, czy muzycy operowi, przenoszący widzów w bajeczny świat muzyki klasycznej w czasie „Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto”. W urokliwie położonym wśród lasów i przy jeziorze Czarne obiekcie, czas na złapanie oddechu  wykorzystały również fantastyczne i barwne zespoły z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech oraz Polski występujące na „Festiwalu Kultury Kresowej”.

Ośrodek Polonez w tym roku ponownie został partnerem międzynarodowych zawodów szachowych, których uczestnicy zmagali się w pasjonujących rozgrywkach przez 5 dni. Kontynuował również współpracę ze stowarzyszeniem zajmującym się osobami niepełnosprawnymi, pomagając w organizacji wzruszającego programu przeglądu twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych „Idźmy w życie z wyobraźnią”.

Na koniec sezonu w ośrodku zapanowała iście sportowa atmosfera, dzięki triathlonistom, którzy uczestniczyli w mrągowskiej edycji „Triathlon Energy” – Ośrodek Polonez kibicował mocno każdemu z nich.

Ponadto gościło tu wiele grup dziecięcych i młodzieżowych, których animatorzy w pełni korzystali z bogatego zaplecza, jakim dysponuje ośrodek.

Z gościnności Ośrodka „Polonez” najczęściej korzystają grupy zorganizowane, przeważnie młodzieżowe. Organizatorzy kolonijni chętnie wybierają obiekt na pobyt swoich grup ze względu na ogromne możliwości zrealizowania ciekawych zajęć na otaczającym ośrodek terenie. Położenie obiektu zachęca do odwiedzin również indywidualnych turystów polskich i zagranicznych, przybywających do Mrągowa na letni wypoczynek. Nowe oblicze Ośrodka „Polonez” z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę gości.

Władze ośrodka cieszą się ze stale rosnącego zainteresowania turystów, lecz nadal zamierzają podnosić renomę i inwestować w coraz lepiej prezentujący się obiekt. Zaczęto prace remontowe w obiekcie „Cyranka” – zostanie ona odświeżona dla grup, które licznie odwiedzają ten piękny zakątek Mrągowa.

Ośrodek „Polonez” przygotowuje się obecnie do zorganizowania niezapomnianego balu sylwestrowego z pokazem sztucznych ogni w pięknej scenerii jeziora Czarne.

* Artykuł spponsorowany.{jcomments off}

Słowa kluczowe:
Mrągowo polonez ośrodek polonez 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij