Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna 11 rok swej działalności i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym nowym roku akademickim ponad 70 nowych słuchaczy przybyło do grona mrągowskich studentów. Z początkiem października MUTW rozpoczął kolejny rok akademicki i jest pewne, że przyniesie on wiele radości i pożytku seniorom.

- Wciąż zapisują się do nas nowe osoby. Tylko w tym roku przyjęliśmy 73 słuchaczy, co razem czyni robiącą wrażenie liczbę 351 studentów MUTW - mówi Halina Sawicka, prezes MUTW. - Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest idea doskonalenia się przez całe życie oraz umożliwienie miłego, twórczego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. My tę ideę realizujemy w stu procentach, ponieważ nasza oferta dla studentów jest niezwykle atrakcyjna i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Słuchacze zainteresowani sztuką mają grupę plastyczną i teatralną. Pragnący opanować znajomość języków obcych uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego. Kochający śpiew należą do grupy biesiadnej, a taniec - do tanecznej. Dbający o sprawność fizyczną zapisują się do grup gimnastycznych, aqua aerobiku, nordic walking, jogi i grupy rowerowej. Jak widać - jest w czym wybierać. Comiesięczne wykłady o różnorodnej termatyce poszerzają wiedzę studentów mrągowskiego uniwersytetu o otaczającym świecie.

- Organizujemy wyjazdy lecznicze do sanatoriów. W ciągu roku mamy kilka wycieczek krajowych, wykłady wyjazdowe oraz warsztaty, jesienią zaś - wypady na grzyby. Wyjeżdżamy też na wycieczki zagraniczne, np.w tym roku byliśmy w Grecji - dodaje Halina Sawica.  Lubimy się bawić, toteż andrzejki, sylwester czy Dzień Kobiet to okazja do spotkań na gruncie towarzyskim. Zimą organizujemy kuligi, a w okolicy świąt Bożego Narodzenia mamy uroczyste spotkanie opłatkowe. Ten rzut oka na działalność MUTW uzmysławia wszystkim, jaką ogromną i ważną rolę w życiu mrągowskich seniorów odgrywa Uniwersytet. Działa prężnie, powiększa swoje szeregi i organizuje życie ludzi w podeszłym wieku, nie pozwalając im popaść w marazm i stagnację. Nie mają też czasu chorować, zaabsorbowani zajęciami na Uniwersytecie.

Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego MUTW

Słowa kluczowe:
MUTW Mrągowo rok akademicki galeria 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij