Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna 11 rok swej działalności i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym nowym roku akademickim ponad 70 nowych słuchaczy przybyło do grona mrągowskich studentów. Z początkiem października MUTW rozpoczął kolejny rok akademicki i jest pewne, że przyniesie on wiele radości i pożytku seniorom.

- Wciąż zapisują się do nas nowe osoby. Tylko w tym roku przyjęliśmy 73 słuchaczy, co razem czyni robiącą wrażenie liczbę 351 studentów MUTW - mówi Halina Sawicka, prezes MUTW. - Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest idea doskonalenia się przez całe życie oraz umożliwienie miłego, twórczego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. My tę ideę realizujemy w stu procentach, ponieważ nasza oferta dla studentów jest niezwykle atrakcyjna i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Słuchacze zainteresowani sztuką mają grupę plastyczną i teatralną. Pragnący opanować znajomość języków obcych uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego. Kochający śpiew należą do grupy biesiadnej, a taniec - do tanecznej. Dbający o sprawność fizyczną zapisują się do grup gimnastycznych, aqua aerobiku, nordic walking, jogi i grupy rowerowej. Jak widać - jest w czym wybierać. Comiesięczne wykłady o różnorodnej termatyce poszerzają wiedzę studentów mrągowskiego uniwersytetu o otaczającym świecie.

- Organizujemy wyjazdy lecznicze do sanatoriów. W ciągu roku mamy kilka wycieczek krajowych, wykłady wyjazdowe oraz warsztaty, jesienią zaś - wypady na grzyby. Wyjeżdżamy też na wycieczki zagraniczne, np.w tym roku byliśmy w Grecji - dodaje Halina Sawica.  Lubimy się bawić, toteż andrzejki, sylwester czy Dzień Kobiet to okazja do spotkań na gruncie towarzyskim. Zimą organizujemy kuligi, a w okolicy świąt Bożego Narodzenia mamy uroczyste spotkanie opłatkowe. Ten rzut oka na działalność MUTW uzmysławia wszystkim, jaką ogromną i ważną rolę w życiu mrągowskich seniorów odgrywa Uniwersytet. Działa prężnie, powiększa swoje szeregi i organizuje życie ludzi w podeszłym wieku, nie pozwalając im popaść w marazm i stagnację. Nie mają też czasu chorować, zaabsorbowani zajęciami na Uniwersytecie.

Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego MUTW

Słowa kluczowe:
MUTW Mrągowo rok akademicki galeria 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij