Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu i mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę. Mało tego nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

W środę po godzinie 18.00 policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w Pieckach zwrócili uwagę na osobowego fiata jadącego ulicą Zwycięstwa. A dokładnie ich uwagę zwrócił kierowca, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że to nie jedyne przewinienie 34-latka. W trakcie rozmowy z nim policjanci wyczuli zapach alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie alkomatem. Kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalili, że 34-latek nie miał prawa jazdy ponieważ nigdy takich uprawnień nie posiadał. Tego wieczora mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Teraz tłumaczyć się będzie z niewłaściwego zachowania, odpowie i za wykroczenie i przestępstwo.

Co na to przepisy?

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Nietrzeźwi wciąż wsiadają za kierownicę - liczby nie kłamią

W I półroczu 2017 mrągowscy policjanci ujawnili 60 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy popełnili przestępstwo oraz 13 którzy popełnili wykroczenie. W 2016 roku funkcjonariusze ujawnili 88 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy popełnili przestępstwo oraz 35 którzy popełnili wykroczenie.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale nietrzeźwy Mrągowo 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-10-06 11:22
TO NIE JEST NOWINA
W PIECKACH KAŻDY DOBRY KIEROWCA MA PROMILE.
NIE WOLNO ZABURZAĆ TRADYCJI.
APELUJĘ O DAROWANIE KARY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

X Zamknij
X Zamknij