Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu i mimo to zdecydował się wsiąść za kierownicę. Mało tego nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

W środę po godzinie 18.00 policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w Pieckach zwrócili uwagę na osobowego fiata jadącego ulicą Zwycięstwa. A dokładnie ich uwagę zwrócił kierowca, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że to nie jedyne przewinienie 34-latka. W trakcie rozmowy z nim policjanci wyczuli zapach alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie alkomatem. Kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalili, że 34-latek nie miał prawa jazdy ponieważ nigdy takich uprawnień nie posiadał. Tego wieczora mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Teraz tłumaczyć się będzie z niewłaściwego zachowania, odpowie i za wykroczenie i przestępstwo.

Co na to przepisy?

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Nietrzeźwi wciąż wsiadają za kierownicę - liczby nie kłamią

W I półroczu 2017 mrągowscy policjanci ujawnili 60 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy popełnili przestępstwo oraz 13 którzy popełnili wykroczenie. W 2016 roku funkcjonariusze ujawnili 88 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy popełnili przestępstwo oraz 35 którzy popełnili wykroczenie.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale nietrzeźwy Mrągowo 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# BUNTOWNIK BEZ POWODU (IP: 89.229.*.131) 2017-10-06 11:22
TO NIE JEST NOWINA
W PIECKACH KAŻDY DOBRY KIEROWCA MA PROMILE.
NIE WOLNO ZABURZAĆ TRADYCJI.
APELUJĘ O DAROWANIE KARY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij